Најекономично греење (затоплување)

Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
strelec gt1 i svB od koj salon na gree pisuvate. smeska ste, mislite deka forumov vi veruva i deka pravite dobar marketing na gree. otvorete si gree forum pa ke vidite kolku ste popularni. inaku ke imas prijatelce reply na sekoj post za gree zasto lazno go velicate brendot i stvarate odbivnost prema nego. nikoj ne rekol deka gree ne vredi, vredi ama si znaete i samite deka kolku pari tolku muzika e a pogotovo kaj gree. zatoa chill out i se citame naskoro. (btw pekac za leb nesto ili bokalce za voda gree, imatt?)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
strelec gt1 i svB od koj salon na gree pisuvate. smeska ste, mislite deka forumov vi veruva i deka pravite dobar marketing na gree. otvorete si gree forum pa ke vidite kolku ste popularni. inaku ke imas prijatelce reply na sekoj post za gree zasto lazno go velicate brendot i stvarate odbivnost prema nego. nikoj ne rekol deka gree ne vredi, vredi ama si znaete i samite deka kolku pari tolku muzika e a pogotovo kaj gree. zatoa chill out i se citame naskoro. (btw pekac za leb nesto ili bokalce za voda gree, imatt?)
Hahahahha, boli....boli. Tek da znaes uste kolku ke places po forumov. Znaat luge sto e kvalitet pa kupuvaat GREE, dosta gi lazevte so " brendovi " praveni vo Gree/Midea I gi prodavavte ko suvo zlato. Nema veke ovci za sisanje. Pozdrav od Gree No.1
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Ми треба клима која ке се користи и за греење и за ладење. Битно ми е да има повеќе години гаранција(рецимо 3, нз дали некои даваат повеќе без онаа финтата на грее па климата ти испаѓа поскапа за 150евра за да имаш 10год гаранција).
Квадратура: 35m2
ПВЦ прозори: ДА
Стан/Куќа: Стан(доле горе парно и лево и десно).
Изолација:10 cm надвор со дамит мислам се викаше фасада, енергетски ефикасна.
Буџет: 30000ден + монтажа
Ја гледав оваа https://klimi.mk/product.php?id=170 но читав наназад пишуваше дека е слаба за греење на ниски температури.
Грее не ми нудете.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Hahahahha, boli....boli. Tek da znaes uste kolku ke places po forumov. Znaat luge sto e kvalitet pa kupuvaat GREE, dosta gi lazevte so " brendovi " praveni vo Gree/Midea I gi prodavavte ko suvo zlato. Nema veke ovci za sisanje. Pozdrav od Gree No.1
Еве дечково одма подолу ти го призна брендот хахаха, вака ве учат по салоните да продавате, да викате грее Но1. и немој да се излажеш за грее дечко, или па фората со 10год гаранција. сиромавиот секогаш плаќа 2пати тоа многу е точно за грее :aplauz:
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
@Lithium002 а бе одма ги наоѓаш троловиве да напишат контра.
И све нубови, Дечково од твојата продавница ли е или од кај другарти Климе ?
Уште сеа ти се на антибиотици пациентиве, тек на ниски температури шо ке праат :)
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
@Lithium002 а бе одма ги наоѓаш троловиве да напишат контра.
И све нубови, Дечково од твојата продавница ли е или од кај другарти Климе ?
Уште сеа ти се на антибиотици пациентиве, тек на ниски температури шо ке праат :)
Да се држиме до темата, мое е дали ке сакам грее или не и точка. Ако имаш да одговориш да ме побиеш со Pros и Cons повели, а ако не одмори за да не ја трупаме темата со Offtopic.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
@Lithium002 а бе одма ги наоѓаш троловиве да напишат контра.
И све нубови, Дечково од твојата продавница ли е или од кај другарти Климе ?
Уште сеа ти се на антибиотици пациентиве, тек на ниски температури шо ке праат :)
Сега после ладниов туш активирај ја грее машинеријата (ака тролс) по салониве пошто немаат нешто работа одма лајкови да стегаат за новите модели на грее колку се најуби и најлични хахахахаха
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
@Lithium002 а бе одма ги наоѓаш троловиве да напишат контра.
И све нубови, Дечково од твојата продавница ли е или од кај другарти Климе ?
Уште сеа ти се на антибиотици пациентиве, тек на ниски температури шо ке праат :)
Se rodija "Klimcinja", se razmnozija u posledno vreme....hahhahaha. Pa i ovoj sto pie antibiotici se lekuval i na zoltion forum. Tamo mu dale super lekarstva, ama neslusa. Taka mu e naredeno od brakava trolovi.
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Se rodija "Klimcinja", se razmnozija u posledno vreme....hahhahaha. Pa i ovoj sto pie antibiotici se lekuval i na zoltion forum. Tamo mu dale super lekarstva, ama neslusa. Taka mu e naredeno od brakava trolovi.
Те молам најди си попаметен муабет и не ме ставај во уста кога нигде не те повикав. Никого не навредив никого не нападнав едноставно пишав Gree несакам.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Те молам најди си попаметен муабет и не ме ставај во уста кога нигде не те повикав. Никого не навредив никого не нападнав едноставно пишав Gree несакам.
Sakas sakas, ne se srami da si kazes. Ostai sto te teraat taka da zboris. Zemi si Gree i uzivaj.....hahahha.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Ми треба клима која ке се користи и за греење и за ладење. Битно ми е да има повеќе години гаранција(рецимо 3, нз дали некои даваат повеќе без онаа финтата на грее па климата ти испаѓа поскапа за 150евра за да имаш 10год гаранција).
Квадратура: 35m2
ПВЦ прозори: ДА
Стан/Куќа: Стан(доле горе парно и лево и десно).
Изолација:10 cm надвор со дамит мислам се викаше фасада, енергетски ефикасна.
Буџет: 30000ден + монтажа
Ја гледав оваа https://klimi.mk/product.php?id=170 но читав наназад пишуваше дека е слаба за греење на ниски температури.
Грее не ми нудете.
Климата од Вивакс е ОК, но сепак добро си информиран, за во најладното не е нешто премногу препорачана (така е со сите лоу баџет инвертери, што друго и да ти кажат поинаку, но така е) ....Иако имаш добра изолација и ПВЦ прозори, сепак се работи за 35 квадрати .... по мене би требало да направиш компромис. А тој компромис би бил или со Виваксот што го посочи, 10 дена во годината (те 10 дена во грејната сезона) + додатно грејно тело некој панел од 1,5 или 2киловати: Термор Аерлек, АЕГ .... или стартно да го зголемиш буџетот на 35,000 да набавиш некој Вивакс од поевтините 18ки (AEQI AEMI) или пак Хаиер Тундра 18 .... http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10169_10170_10172&product_id=70293&mfp=manufacturers[98] (има 3 год безусловна гаранц или 5 на компресорот) за која на форумов имаш многу кориснички искуства и тоа токму кои греат 35 или нешто повеќе м2 ..... или да ризикуваш со овваа но-нејм 18ка, за која гарантирам дека ја нема никој на форумот, те, нема кориснички искуства па да ти кажат каква е истата) која горе-долу се вклопува во твојот буџет https://klimi.mk/product.php?id=376 ... клима која има (веројатно безусловна) 3 г гаранција!? ....Тоа е. 18ка за да си бидеш мирен, или како реков Виваксот 12ка + десетина дена во грејната сезона, појачување од некој Термор од 2кв ...
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Ми треба клима која ке се користи и за греење и за ладење. Битно ми е да има повеќе години гаранција(рецимо 3, нз дали некои даваат повеќе без онаа финтата на грее па климата ти испаѓа поскапа за 150евра за да имаш 10год гаранција).
Квадратура: 35m2
ПВЦ прозори: ДА
Стан/Куќа: Стан(доле горе парно и лево и десно).
Изолација:10 cm надвор со дамит мислам се викаше фасада, енергетски ефикасна.
Буџет: 30000ден + монтажа
Ја гледав оваа https://klimi.mk/product.php?id=170 но читав наназад пишуваше дека е слаба за греење на ниски температури.
Грее не ми нудете.
Eve ti ubava inverter klima jas imam 7 kw i sum prezadovolen grejam 80 kvadrata kade potrosuvackata od saat e okolu 1100w.

https://www.facebook.com/marketplace/shops/item/2286066241405563/?referral_story_type=shop_pdp_share_deep_link&referral_code=shops_pdp_share
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
544
strelec gt1 i svB od koj salon na gree pisuvate. smeska ste, mislite deka forumov vi veruva i deka pravite dobar marketing na gree. otvorete si gree forum pa ke vidite kolku ste popularni. inaku ke imas prijatelce reply na sekoj post za gree zasto lazno go velicate brendot i stvarate odbivnost prema nego. nikoj ne rekol deka gree ne vredi, vredi ama si znaete i samite deka kolku pari tolku muzika e a pogotovo kaj gree. zatoa chill out i se citame naskoro. (btw pekac za leb nesto ili bokalce za voda gree, imatt?)
Ја претера! Тебе кој да ти верува и за што да ти верува..Го нема Курто Мурто и сега ти на сцена..Што правиш?Си споделил некое искуство,нешто корисно совет имаш дадено..
Па ако читаше ќе видеше дека тој ГТ1 има Тошиба,само купена од Грција(не од Енергија за жал) и плус други две клими кои не се Грее и споделува искуство..
Тоа навреди ми се смачи да читам..Таман ќе тргне темата во некој асолен правец,ете ти Тригер(читај Ти) за нови конфликти..
Ај да речиме дека "Најубавиот" Климе е дете недозреан,инфантилен...и дреми на темата,па си пишува како на chat..Треба ли и Ти (Вие други)да падниш (падните) на негово ниво и да ги упропастите сите корисни работи на темата?!
 
Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
Abe decki, stvarno nema potreba da se gasat klimive koga se mijat filtritie? @tzlatko ednas imashe pishano za to ama nemozam da go najdam postot.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Нема потреба, две-три пластичиња вадам кога чистам. Што и менува тоа на една клима...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom