Најекономично греење (затоплување)

Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
еве една акција во техномаркет во која има акција на вивакс клима со некој прочистувач за воздух гратис, па ако некој се мислел да си ја купи може да си земе и гратис :D еве линк од климата http://tehnomarket.com.mk/product/740270/vivax-cool-12000btu-acp-12ch35aemi
а акцијата ја има на насловната страна на http://tehnomarket.com.mk
 
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
30
Дали некој има користено кано еко систем со течност-електролит да сподели искуство дали се исплака таква инвестиција, прашувам за мал стан од 50 квадрати внатрешна и наместено централно (радиатори).
 
Член од
11 јануари 2011
Мислења
121
Поени од реакции
114
Дали некој има користено кано еко систем со течност-електролит да сподели искуство дали се исплака таква инвестиција, прашувам за мал стан од 50 квадрати внатрешна и наместено централно (радиатори).
Немам користено, и од тоа што прочитав спецификација на кано системот, коефициент на полезно дејство има само 0,99. Значи за 1 кW потрошена струја, ќе добиеш 0,99kW топлина. Даааалеку послабо од најслабата инвертер клима.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Дали некој има користено кано еко систем со течност-електролит да сподели искуство дали се исплака таква инвестиција, прашувам за мал стан од 50 квадрати внатрешна и наместено централно (радиатори).
Имам двајца пријатели со системот и мислам дека се и членови тука, далеку поефтино од класично парно на струја.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Још данас у вашем граду... ајде изволте! По повод замислете Кинеска Нова Година (чистење залихи) изволте Ломо за 25 карти, Хахсол за 35! :) Што правеле овие досга? Пљачкале!? Некој рече дека оделе со 35%... само?
Одма бришат негативни коментари на ФБ од незадоволни купувачи... ха-хаха!
Не Кинеска НГ, вашите цени ги “среди“ Кајгана! ;) .... Па да ви се извиниме!
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.273
WoW....Одлична Промоција !!!

Вакво намалување со овакви цени немало досега....и со дури шест модела на попуст!
а не како другиве со едвај еден модел на акција...што и да зборите вака или онака Грее ги сотреа со цени сите конкуренти :)

Можда и другите ке научат нешто па ке си ја смалат маржата од 50% :D
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
@Strelec
bidejki se site 3.5 sto e razlika vo niv vo odnos perfomansi?
Sto e poentata na tolku podmodeli site 3.5 samo covek da se zbuni,
razbiram ako sakas doplata wi fi ili greac ama ova?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.273
Lomo lclh e dobar izbor za tie pari, za nea najmalce poplaki ima, ne se sekjavam tuka barem.
LOMO LCLH i Lomo Mirror се одилични за цената, барем сигурно се на Експанзионен Вентил а не на КАПИЛАРА како што продаваат другиве и за поскапо. За овие цени и во помали соби може да се стават и да држат минимум.
Ломо-Регулар-Миррор незнам дали знаете но сум ја видел и таа има и автоматски Хоризонтален-Swing (не само Вертикален) па автоматски го фрла воздухот и лево-десно.... плус што иде со вградено WiFi, ColdPlasma и дизјнерски панел сиво-црн-миррор.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.273
@Strelec
bidejki se site 3.5 sto e razlika vo niv vo odnos perfomansi?
Sto e poentata na tolku podmodeli site 3.5 samo covek da se zbuni,
razbiram ako sakas doplata wi fi ili greac ama ova?
А што е збунувачки тука ако сите модели комплет им се на попуст а не само еден ?
Дури има и некој нов модел Fairy.
Попустот е само 15дена па кој искористи искористи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom