Најекономично греење (затоплување)

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.290
Поени од реакции
29.767
Слично размислуваме, за 1500-2000 поскапо и јас одбрав да купувам клима од продавница која се бави исклучиво со фриготехника. Ама очекував монтажа од нив, како што бев уверуван.

стојат позади своите уреди.
@Кларк Кент скраја да е да ни затреба да се увериме. Но еден хинт: не застанаа позади својот збор, и позади својата обврска, дека тие ќе ја монтираат климата.
Што ако и за други потреби испратат сервис од трета страна?

Нејсе, тоа е тоа. :-/
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Слично размислуваме, за 1500-2000 поскапо и јас одбрав да купувам клима од продавница која се бави исклучиво со фриготехника. Ама очекував монтажа од нив, како што бев уверуван.


@Кларк Кент скраја да е да ни затреба да се увериме. Но еден хинт: не застанаа позади својот збор, и позади својата обврска, дека тие ќе ја монтираат климата.
Што ако и за други потреби испратат сервис од трета страна?

Нејсе, тоа е тоа. :-/
Пoтрошувачот во Македонија е во право и е господин се до моментот додека ја донесе одлуката да го купи производот од продавачот и ги даде парите за после господ да му е напомош ако има проблеми и забелешки за квалитетот и функционалноста на уредот .
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Слично размислуваме, за 1500-2000 поскапо и јас одбрав да купувам клима од продавница која се бави исклучиво со фриготехника. Ама очекував монтажа од нив, како што бев уверуван.


@Кларк Кент скраја да е да ни затреба да се увериме. Но еден хинт: не застанаа позади својот збор, и позади својата обврска, дека тие ќе ја монтираат климата.
Што ако и за други потреби испратат сервис од трета страна?

Нејсе, тоа е тоа. :-/
Што уред зема од кај нив?
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Mislam deka site firmi kaj nas si pustaat za montaza nekoi takvi "sorabotnici" monteri i kako sto rece lotarija kvalitet. Valjda im se isplati poveke. Neznam neka kaze nekoj dali mu dosle oficijalni so uniforma so logo na firmata da mu montiraat po standard sve?!
Vidi be kaj bitolskiov kako ja zalepile be do tavan puuu be sushtestva za banalna rabota da treba da se otvori kapakot sega treba skroz da se razmontiruva sve. Trebase od Lerin izglea i monteri da si dogovoris drugar...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Што уред зема од кај нив?
Vidi ovde, ima dosta sliki od montazata[DOUBLEPOST=1507324365][/DOUBLEPOST]
Mislam deka site firmi kaj nas si pustaat za montaza nekoi takvi "sorabotnici" monteri i kako sto rece lotarija kvalitet. Valjda im se isplati poveke. Neznam neka kaze nekoj dali mu dosle oficijalni so uniforma so logo na firmata da mu montiraat po standard sve?!
Golem stap ako se vo uniforma....eve edni vo uniforma sto imaat izmontirano, ke mozat i alista da pruzaat na cevkive vrzani na gelender od skali :)
Daikin.jpg
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Месечно 500 е.?
Za cela grejna sezona ti kazuva. Rascitaj ja temata ke naucis interesni raboti koi definitivno ke ti se isplatat zasto ke ti zastedat pari vo idnina. Ima dosta trolanje i prepucavanje ama mozes i nekoj search da napravis na temava pocni so upisuvanje "smetka" za pocetok na primer:
https://forum.kajgana.com/search/54127123/?q=smetkata&t=post&o=date&c[thread]=39011[DOUBLEPOST=1507324706][/DOUBLEPOST]
Vidi ovde, ima dosta sliki od montazata[DOUBLEPOST=1507324365][/DOUBLEPOST]
Golem stap ako se vo uniforma....eve edni vo uniforma sto imaat izmontirano, ke mozat i alista da pruzaat na cevkive vrzani na gelender od skali :)
Прегледај го приврзокот 178522
Ovie so ja montirale Daikinkava i kapcinja so logo na firmata imale :D[DOUBLEPOST=1507324996][/DOUBLEPOST]Btw ova e famozniot majstor Zoki sto se spomnuva na temava? I kaj tebe @Strelec istiov ja montirase Amberkata?
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ne, Amberkata mi ja montirase @kodus ovlasten e za Gree sto mi bese bitno za garancijata i odlicen monter a Zoki bese von drzavava i ne mi se cekase za montaza oti zaladi.
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
7
Поени од реакции
2
за дневна (37м2 со кујна и ходник), со одлична изолација, размислувам помеѓу:
- PANASONIC CS/CU - E12QKE (47000)
- GREE HANSOL -30 GWH12TB-S3DBA3E (45000)
- DAINKIN FTX35J3/RX35K (47000)
- TOSHIBA SUZUMI PLUS RAS-B13N3KV2 (50000)
Ве молам за аргументиран совет.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
за дневна (37м2 со кујна и ходник), со одлична изолација, размислувам помеѓу:
- PANASONIC CS/CU - E12QKE (47000)
- GREE HANSOL -30 GWH12TB-S3DBA3E (45000)
- DAINKIN FTX35J3/RX35K (47000)
- TOSHIBA SUZUMI PLUS RAS-B13N3KV2 (50000)
Ве молам за аргументиран совет.
Hansol se znae....edini so twin kompresor, edini so greaci. Suzumito13 e so ednoreden izmenuvac neznam sto stavile tolkava cena nebare zlato ima vnatre
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Ne, Amberkata mi ja montirase @kodus ovlasten e za Gree sto mi bese bitno za garancijata i odlicen monter a Zoki bese von drzavava i ne mi se cekase za montaza oti zaladi.
Fala na odgovor. Ubavo gi analizirav fotkite sto gi postirase i mozam da kazam deka nemam videno taka dobro i temelno montirano, zdravo izolirano sekoja cefka em poedinecno em skroz do kraj do kaj najvise moze da se odi nakaj priklucocite, gumeni baferi, sve. Pofalba za @kodus za montazava (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom