Најекономично греење (затоплување)

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
kano kolku sto go svativ kaza ubavo
imate broj od nego i mozete da mu se javite da prasate sto i kako
bidejki ova e samo foru za razgovor a i ima problemi so adminite
za da se reklamira
a za ekonomija za greenje e glavna izolacijata sto vi e doma
kakvi prozori imate i kakvi zidovi
kakov krov
vrati kakvi imate
se e vo izolacijata
tamu e zastedata
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
30
Поени од реакции
3
Aaaaaa, slusnal li nekoj za greenje so "pelet"? Nikoj dosega ne spomna. Mnogu popularno vo nordiskite zemji, Germanija, Avstrija.... eve pred 2-3 godini i na Balkanite.
Nie docnime za se, pa i za ova. Ako e ton 100-120 Evra EXTA RABOTA!!!.... Poglednete:
http://www.bauhaus.hr/index.php?id=3640
пелети кај нас имаше, ама цената на греење се поклопува комкплетно како со класичен електричен котел. пелети можете да купите во БИ-МИ компани, фирмата се наоѓа на крајот од пластичарска улица, на самите семафори десно, и на 20 метри од десна страна... фирмата се бави со набавка на сите котли и радијатори, па и со пелети... тој е еден од добавувачите на фирмата кано...

kano kolku sto go svativ kaza ubavo
imate broj od nego i mozete da mu se javite da prasate sto i kako
bidejki ova e samo foru za razgovor a i ima problemi so adminite
za da se reklamira
a za ekonomija za greenje e glavna izolacijata sto vi e doma
kakvi prozori imate i kakvi zidovi
kakov krov
vrati kakvi imate
se e vo izolacijata
tamu e zastedata
точно така имате и да идете на неговиот сајт.. се знае кано си е домејнот додадете го она ком и мк и ете.. има контакт форма таму...

стрварно безвезно е да тераш некој кој професионално работи некоја струка да челенува на форум а да му забраниш да си остави контакт форма....
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
pelet
kosta mnogu
na start gi prodavaat peckite so dodatok na nekoja vreka gratis pelet kolku da ti vleze civijata
za greenje gree i toa mnogu topli
zavisi kakva pecka ke odberete
sepak raboti i na struja ako nema struja nema greenje
ventilator ja isfrla toplinata
ubavo e da stavis pelet kamin pecka i da go povrzes so centralno greenje
kotel parno
tuka ke zastedis em ke te gree so kamin em ke ti topli cela kuka
peletot ne e kako briketot go stavas koga ke snema
samata pecka si zima avtomatski kolku i treba
i si ja pustas ti koja jacina da bide i kolku da gree
se polni od strana vo mal takanarecen rezervoa
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
30
Поени од реакции
3
морам да напишам порака до админот и модераторите на форумов... т.е. ГОЛЕМИТЕ ГАЗДИ... еве ви чист доказ... 5 дена како кано е избришан од форумов а темава ви стагнира.. ништо ново нема напишано, никој не ни доаѓа да види или прочита... а доколку имавте член професионалец како што е кано, тогаш ќе беше поинаку...

терајте си ГАЗДИ и понатака... на добар пат сте да ги изгубите и она малку членови што ви остана... јас на вашиов форум се зачленив уште од поодамна, ама прекинав да идам тука само заради вашето агресивно и безобразно понашање кон нас членовите, т.е во современи земји нас не нарекуваат ВАШИ КЛИЕНТИ... а вие си ги бркате истите, т.е. нас..

поздрав до газдите...:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
морам да напишам порака до админот и модераторите на форумов... т.е. ГОЛЕМИТЕ ГАЗДИ... еве ви чист доказ... 5 дена како кано е избришан од форумов а темава ви стагнира.. ништо ново нема напишано, никој не ни доаѓа да види или прочита... а доколку имавте член професионалец како што е кано, тогаш ќе беше поинаку...

терајте си ГАЗДИ и понатака... на добар пат сте да ги изгубите и она малку членови што ви остана... јас на вашиов форум се зачленив уште од поодамна, ама прекинав да идам тука само заради вашето агресивно и безобразно понашање кон нас членовите, т.е во современи земји нас не нарекуваат ВАШИ КЛИЕНТИ... а вие си ги бркате истите, т.е. нас..

поздрав до газдите...:pos2::pos2::pos2:

Баш :pos2::pos2::pos2: .... ама за тебе и за КАНО (ако тој ти рекол да го напишеш ова, ако не извинување до него)... Што мислиш ти батка? Дека некој ке ти дозволи бесплатно да се рекламираш на форум!? Со телефони, линк од станата на Кано и ексел ценовник на атач! И само за Кано ќе се зборува кога е темата греење на животниот простор...како на Фор-фан форумот!? Хе-хе-хехехех....За никаква друга опција за греење нема да збориме, само за Кано..... А ние ке си ќутиме и ќе клањаме со главите нели?
Дајте бре некое стотче (во Евра) пуштете некое банерче на насловна. Кажи му на газдата, наместо да му правиш лоша реклама... ТУКА (НА ФОРУМОВ) НЕМА РЕКЛАМА, НЕМААААА!
Не ти е добра забелешката! Не се јавува никој да пишува... зошто? Па се истроши темата.... толку од опциите за греење. Можеби има уште нешто како гориво.... на керозин можеби? :pos2:
Еве на темата нешто... Има ли во понуда на грејни тела во РМ, т.е. дали некој слушнал за Норвешки радијатори?
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
30
Поени од реакции
3
Баш :pos2::pos2::pos2: .... ама за тебе и за КАНО (ако тој ти рекол да го напишеш ова, ако не извинување до него)... Што мислиш ти батка? Дека некој ке ти дозволи бесплатно да се рекламираш на форум!? Со телефони, линк од станата на Кано и ексел ценовник на атач! И само за Кано ќе се зборува кога е темата греење на животниот простор...како на Фор-фан форумот!? Хе-хе-хехехех....За никаква друга опција за греење нема да збориме, само за Кано..... А ние ке си ќутиме и ќе клањаме со главите нели?
Дајте бре некое стотче (во Евра) пуштете некое банерче на насловна. Кажи му на газдата, наместо да му правиш лоша реклама... ТУКА (НА ФОРУМОВ) НЕМА РЕКЛАМА, НЕМААААА!
Не ти е добра забелешката! Не се јавува никој да пишува... зошто? Па се истроши темата.... толку од опциите за греење. Можеби има уште нешто како гориво.... на керозин можеби? :pos2:
Еве на темата нешто... Има ли во понуда на грејни тела во РМ, т.е. дали некој слушнал за Норвешки радијатори?
јас колку што сум информиран, кано се понуди да дава стручни совети и решениа со проблеми на греењето и климатизацијата од било кој тип а не да се дискутира на тема кано системи... немој да ги изменувате вистинските вредности на зборовите, во нај мала рака тоа е безобразно, да не речам лажење... он побара телефоните во потпис да му стојат за возврат на изгубеното време на форумов и активирање на темите... а вие безмилосно го избришавте... уствари, што си губам и јас време со вас незнам... ја усравме темава... она за што ме замоли кано да го направам јас го направив.. дадов информации и тоа е тоа... сега можете да изгубите уште еден член (по кој знае кој пат)... БРИШЕТЕЕЕЕЕЕ ГОСПОДА ГАЗДИ!!!! НАПУНЕТЕ СИ ЈА ДУШАТА... ИСТУРЕТЕ ГО ГНЕВОТ ВРЗ НЕВИНИТЕ ЧЛЕНОВИ а после вадете се тука со бедни изговори за реклами од стотче некоа банерче неко, ово оно не смеело вака не смеело онака... само кај вас постојат тие глупави правила и на ниеден друг форум...

плус кано се рекламира на медиуми а не на форуми... банерот и тие глупости се тотална не функционална реклама... кано го има на спортско радио и на некое друго радио, одвреме наврем на телевизија и во весници, а не на форуми и сајтови за губење време каде што НИКОЈ не ги гледа нити чита тие рекламиЧКИ за кои цените сте ги дигнале до бесвест небаре златни прстени давате со секое купено или претплатено место за банер-клик...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
300 кила грозје по 15-20 денари килото 5250 денари
то се некои 200 литра вино и сигурно 15 литри ракија.
кило вино денот и 100 грама ракија ете ви 5 месеци “греење“
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
300 кила грозје по 15-20 денари килото 5250 денари
то се некои 200 литра вино и сигурно 15 литри ракија.
кило вино денот и 100 грама ракија ете ви 5 месеци “греење“
Грав и прдење под јорган е по ефтино.

Тоа твоето е за тие по со по "луксузен живот"
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Грав и прдење под јорган е по ефтино.

Тоа твоето е за тие по со по "луксузен живот"
5 месеци секој ден грав да јадиш или 5 месеци секој ден вино и ракија....
тежок избор али ја сум сепак за вино и ракија
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
јас колку што сум информиран, кано се понуди да дава стручни совети и решениа со проблеми на греењето и климатизацијата од било кој тип а не да се дискутира на тема кано системи... немој да ги изменувате вистинските вредности на зборовите, во нај мала рака тоа е безобразно, да не речам лажење... он побара телефоните во потпис да му стојат за возврат на изгубеното време на форумов и активирање на темите... а вие безмилосно го избришавте...


Neznam za sto mene me obvinuvas mene!? Jas samo rekov moe mislenje, a toa e deka premnogu agresivno nastapi Kano, nesakajki da slusne za drugo mislenje, nitu da polemizira nitu da dokazuva. Go protezirase samo svojot proizvod, bez da saka ne da diskutira, nitu da slusne za druga opcija na greenje.... nitu da prifati necie mislenje.
Na edna zabeleska od eden clen, koj mu rece deka samo misli kako se toa pregolemi trosoci za struja.... eve go odgovorot na Kano:
""еве заради овакви работи несакав да пишувам по форуми... увек има некој што вака ќе измрчи и ќе ми го крене притисокот...
еве јас мислам дека си ти покварен човек... лоша особа, и неквалитетна персона... од каде можев да дојдам до заклучок дека си таков, преку 5 реда напишани на форум? релевантно ли е моето мислење за тебе? нормално дека не е... исто и ти, како дојде до заклучок дека не е економичен системов, по 3-4 поста напишани на форум? како се осудуваш да газиш по човекова судбина? ""

Neznam kolku redovi (ili postovi) ima Kano, ama slusaj me prijatele: Nema da dozvolam, nitu da smetam za korektno nekoj da vregja samo zatoa sto ne se soglasuvam so nego da vregja i da go nametnuva negovoto mislenje ili proizvod taka agresivno! TOA E MOE MISLENJE, nemora da se slozis!
Eve i ova e moe mislenje: Mrs tamu: Panasonic, Mitsubishi, LG, Samsung (so svoite invertori).... ste naebale - ke zatvorite! KANO DOAGJAAAA! :pos2:
I uste nesto. Nemam jas nisto so gazdite na forumov kako velis, ne sum premnogu ovdeka, ama sum dovolno vreme za da razberam kade e mestoto za reklama.... A toa dali "sportskoto radio" e podobar medium za reklama ili Kajgana necini.... diskutabilno!
Samo edna zabeleska. Koj e "targetot" na Kano vo radioto? Igracite na sportska? :pos2:
Prasav za GLAMOX - NORVESKI RADIJATORI! Ima li nekoj?
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
30
Поени од реакции
3
малку ги изобличуваш работите одошто се ама нема везе... а и не е битно... секој си има свое мислење... ама се сложувам со една работа а тоа е дека неможе да се даде мислење за квалитет на нешто или продукт или персона преку 3 реда муабет... и тука кано убаво си пишал... не сум го видел тој момент кај што така избувнал, ама веројатно и јас би избувнал така да ми каже некој за мојот темел на работа и бизнис ако донел заклучок преку 3-4 збора кажани....

а таргетот на клиентите е секој, бидејки греењето не е само за одредена група на луге... таргет е целата маса на народ, сите имаат потреба од греење на зимо и ладење на лето...

и во право си... радио и форум компарација не е на место... тотално се различни и дискутабилни....

и за крај, НЕ Е ТОЧНО дека кано притиска само за својот систем... КАНО ИНЖИНЕРИНГ работи со сите системи за греење... кано инжинеринг нуди свој продукт ама ако некој сакја нешто друго, тогаш го монтираме и тоа... се е бизнис и секоја желба за пари се исполнува... кој што сака и бара, тоа ќе си добие, така да повторувам дека кано нуди свои стручни консултации за греење а не само за кано системот, бидејки нашата работа не се заснова само на тој систем... треба да си глуп и луд да се бавиш само со една дејност или гранка од целиот спектар на греење...

понатака... ви стојам јас на оние штоп ги интересира нешто да ви кажам... постар брат ми е и ќе го послушам...

Prasav za GLAMOX - NORVESKI RADIJATORI! Ima li nekoj?
дај слика за кои расдијатори мислиш... денес луѓето вадат имиња на што ќе стигнат и како ќе стигнат... да го видам на слика и одма ќе ти кажам за што станува збор.... редовно следиме новитети и идеме на сите странски (квалитетни) саеми за градежништво...
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Neznam zosto vaka izleze so Kano, veruvaj mi. Jas nieden moment nemav nitu nastapiv so losa namera.... Rabotata na Kano ja sledam mnogu poodamna nego sto e negoviot post na forumov.... I veruvaj mi, nese krivi samo administratorite ili gazdite na forumov sto go nema poveke Alek tuka... a kolku mozev da zaklucam barem nekolkumina bea zainteresirani za ovoj sistem kako alternativa na centralnoto so site problemi koe toa gi nosi....
Norveski radijatori, takanareceni Glamox, verojatno brendirano ime...!? Se raboti za konvektori, ama po sto se razlikuvaat od na primer francuskite Thermor (osven po cenata - duplo poskapi se)... nemam poim. Dali ima nekoja inovacija sto ja nemaat Francuzive, ili.....!?
Linkot: http://www.norveskiradijatori.com/prostor.html
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
добро би сакал да ве прашам сите овде кои користете било каков систем за загревање, и оние којшто нудат системи за загревање колку ве чинеше до сега загревањето мислам за сезонава иако нее завршена
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
дај слика за кои расдијатори мислиш... денес луѓето вадат имиња на што ќе стигнат и како ќе стигнат... да го видам на слика и одма ќе ти кажам за што станува збор.... редовно следиме новитети и идеме на сите странски (квалитетни) саеми за градежништво...
http://www.rovex.co.rs/index.html

На ова да не мисли
 

Kajgana Shop

На врв Bottom