Најекономично греење (затоплување)

Член од
11 април 2012
Мислења
4.110
Поени од реакции
4.463
Vi se cudam kako nudite klimi koi nitu gi imate, nitu ste gi videle licno kako rabotat…..celoto iskustvo vi e od citanje po portali ili kolku da se tresne nesto…demek jas sum najpametniot.
Te gledam i ti se cudam kako sudis za site proizvoditeli deka se losi i lazat osven onie koi ti gi prodavas.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Fala ti za napisanoto,
E sega edno malo prasanje, sakam da ja zemam Haier Tundra gledam A++ e za greenje
Ama cudno mi e sto nema greaci na nadvoresnata, a mokna e i gledam poskapicka.
A ke mi treba za greenje.!??


Najdobar odnosn cena vs kvalitet ti e

VIVAX AERI+


Haier Tundra

AUX 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.006
Поени од реакции
4.615
Fala ti za napisanoto,
E sega edno malo prasanje, sakam da ja zemam Haier Tundra gledam A++ e za greenje
Ama cudno mi e sto nema greaci na nadvoresnata, a mokna e i gledam poskapicka.
A ke mi treba za greenje.!??
Toa so greaci neznaci ako eden klimatizer nema greaci deka necini top si e Tundra-ta nema zbor A dokolku sakas model so greaci togas Aeri + Vivax dokazan I kvaliteten model
Автоматски споено мислење:

Ве молам за мислење. Решен сум за купвање клима 5 kW од брендот Вивах. Би ја користел и за грење и за ладење. Мој избор паѓа на моделот VIVAX
ACP-18CH50AERI+ R32 која чини 46.000 ден.
Сметам дека за тие пари е најдобра 5ka.
Пребарувајќи најдов модел VIVAX
ACP-18CH50AEQIS R32 исто 5ка која чини 37.000 ден. Споредувајки најдов дека е слична освен што максимално грее до -15, за разлика од AERI која грее до -20.
Што мислите која да ја земам дали се исплати да дадам 9.000 ден повеке за AERI?
Или имајќи буџет до 50.000 која клима за 40-50 м2 да згрее би ј земале според Вас?
Aeri+ moj sovet
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Тундрата сеа на промоција е 38к у Сет, додека Виваксот е 46к. Не знам зашо би дал +8к денари на цената. Со монтажа пак ќе му испадне поефтина.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.546
Поени од реакции
3.774
Vi se cudam kako nudite klimi koi nitu gi imate, nitu ste gi videle licno kako rabotat…..celoto iskustvo vi e od citanje po portali ili kolku da se tresne nesto…demek jas sum najpametniot.
Glupost. A ti site do edna si gi probal ili gi imaš? Ti ni tie što gi prodavaš nit si gi imal nit si gi probal.
Kolku što možeš da tvrdiš deka se što ne e Gree nečini, baš tolku i jas imam pravo da tvrdam deka činat. Kapito?
Sega ide na red nezdravo kleberenje.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.350
Поени од реакции
2.620
Glupost. A ti site do edna si gi probal ili gi imaš? Ti ni tie što gi prodavaš nit si gi imal nit si gi probal.
Kolku što možeš da tvrdiš deka se što ne e Gree nečini, baš tolku i jas imam pravo da tvrdam deka činat. Kapito?
Sega ide na red nezdravo kleberenje.
A be stari, da nekazam drto, site uredi na Gree gi imam testirano i znam sto kazuvam.
Ti kupi eden ured na Haier i mislis deka si go fatil gospod za ….
Od vakvi starci sto mislat deka se znaat i seat pamet go imas na sekade, zalno za site okolu tebe.
Zatoa, kolku i da go tupis, ostanuva samo tupenjeto od tebe i kako si zavrsil 1960 godina….a od togas zastoj…..otupuvanje ….nisto poveke…..solenje pamet….i mislenje deka si najpametniot….DALEKU SI OD TOA
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Ја реков шимпанзо е попаметно од ова ботоњава.

Ем шуто, ем боде.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.546
Поени од реакции
3.774
A be stari, da nekazam drto, site uredi na Gree gi imam testirano i znam sto kazuvam.
Ti kupi eden ured na Haier i mislis deka si go fatil gospod za ….
Od vakvi starci sto mislat deka se znaat i seat pamet go imas na sekade, zalno za site okolu tebe.
Zatoa, kolku i da go tupis, ostanuva samo tupenjeto od tebe i kako si zavrsil 1960 godina….a od togas zastoj…..otupuvanje ….nisto poveke…..solenje pamet….i mislenje deka si najpametniot….DALEKU SI OD TOA
Kako i obično nemaš argumenti i počnuva omalovažuvanje i navredi. Se krieš zad tastaturata i mnogu si silen so prstinjata. Eve sakaš sredba eden na eden, oči vo oči so eden starec?
 
Член од
20 јануари 2023
Мислења
247
Поени од реакции
318
Glupost. A ti site do edna si gi probal ili gi imaš? Ti ni tie što gi prodavaš nit si gi imal nit si gi probal.
Kolku što možeš da tvrdiš deka se što ne e Gree nečini, baš tolku i jas imam pravo da tvrdam deka činat. Kapito?
Sega ide na red nezdravo kleberenje.
Овој СвБ ми личи на разлигавено 5-годишно детиште кое плаче, вришти и пцуе кога го носат во градинка. Изгледа си има тешки комплекси од постарите по чин и години од него на работа и дома, а таму не смее да писне па дели навреди овде на форум. Ама не треба да го осудуваме туку да го разбереме, нему сиромавиот најтешко му е.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.109
Поени од реакции
2.730
site uredi na Gree gi imam testirano i znam sto kazuvam
Што имаш тестирано ти бе лепи, ај раскажи ни како ги тестираше....
Тогаш сигурно има некоја причина зошто ништо од тоа што си тестирал немаш споделено тука со нас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom