Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 февруари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Оти гледам по малце вода има..А како ја подесувате во овој период перки лево десно горе долу температура навечер преку ден
 
Член од
19 ноември 2022
Мислења
22
Поени од реакции
34
Со здравје да се служиш!
Ако не ти е проблем напиши од каде и по која цена го зема Shorai-то. Некако тргна тука просветлувањето ценовно за Shorai дерикожите домашни, на пример цена во Мобиле МК: Прегледај го приврзокот 356446 Прегледај го приврзокот 356448 Во грција моментално: Прегледај го приврзокот 356445

Разликата е 18400д. или само 300 еврушки:( за Toshiba Sorai Edge RAS-B16JKVSG!
Зете фала ти, да си земеш повеке што ке те топли и по штедлива. Ја земав пред неколку месеци од Елипсо од Маџари за 69.990 со тоа што ми исчуре главата месец дена дур да одлучам читајки што да земам. Рачунај нејќам ич ладно а сум презадоволен дома со топлината. Ќе видиме декемвриска целосна сметка. Поздрав :aplauz:
Автоматски споено мислење:

Со здравје да се служиш!
Ако не ти е проблем напиши од каде и по која цена го зема Shorai-то. Некако тргна тука просветлувањето ценовно за Shorai дерикожите домашни, на пример цена во Мобиле МК: Прегледај го приврзокот 356446 Прегледај го приврзокот 356448 Во грција моментално: Прегледај го приврзокот 356445

Разликата е 18400д. или само 300 еврушки:( за Toshiba Sorai Edge RAS-B16JKVSG!
@Шиве'чкиЗет Сега проверив сеуште е истата цена, да не ти праќам линк, не знам дали е дозволено на форумов али укуцај ќе ја најдеш.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
MOX230-12HFN8-QRD6GW/MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)

Дали ова е најдобрата клима на планетава?
Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW

Или пак се работи за дополнително грејно тело на -25 степени?

За 35000 денари ако се добивало ова без греач, нека затвараат дуќаниве другите производители уште денес. Според муабетов што се врти испаѓа дека ова е правиот наследник на FH35VE само по половина цена.

 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.681
Поени од реакции
3.977
MOX230-12HFN8-QRD6GW/MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)

Дали ова е најдобрата клима на планетава?
Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW

Или пак се работи за дополнително грејно тело на -25 степени?

За 35000 денари ако се добивало ова без греач, нека затвараат дуќаниве другите производители уште денес. Според муабетов што се врти испаѓа дека ова е правиот наследник на FH35VE само по половина цена.

Počnal i Eurovent za pari da pišuva što sakaš!
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Значи сепак не е со греач 2.6kw туку реално си ги дава тие, а за да достигне pDesignH од 3.6kw и треба 1KW помошно грејно тело. Барем јас вака го сфатив.

Сепак, делува како премногу добра опција за парите. Заедно со Хаиер Тундра и нејзиниот еуровент.
 
Член од
16 февруари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Стручњак за грее инвертер има ли??Да појасне нешто??
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.292
Odamna si pisuva taka, prakas model sto nema nikogas da ima takvi tehnicki specifikacii i si brkas rabota…..izmislena privatna usluzna labaratorija….plati i teraj
Приватна е на Штул џерманецот. Во неа само кадри на ДУИ работат, а врзани се и со министерство! Ти плаќаш, они диплома ти штанцаат!
Па не тие бре ова Северџанистан!
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Значи сепак не е со греач 2.6kw туку реално си ги дава тие, а за да достигне pDesignH од 3.6kw и треба 1KW помошно грејно тело. Барем јас вака го сфатив.

Сепак, делува како премногу добра опција за парите. Заедно со Хаиер Тундра и нејзиниот еуровент.
Vivax Midea i Haier se Best Buy na Makedonskiot pazar za Klimatizeri
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Od vivax i Gree podaleko.
Imam T.S.T ( oem Gree Lomo Eco ) i da uzas e ne bi mu preporacal na nikoj a od Servisot na Gree velaat se e vo Red A NE E

Mi zavrsi garancijata na T.S.T i sega za nisto ne ja biva kllimata.

Dokolku ti imas nekakov problem so Vivax obratise vo Pakom ako ne saka Pakom go resi problemot togas Prijavi Vo Drzaven Pazaren Inspektorat odkoga ke prijavis odma ke dojdat bidejki togas ke moraat i ke go resat problemot.
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.155
Поени од реакции
2.176
MOX230-12HFN8-QRD6GW/MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)

Дали ова е најдобрата клима на планетава?
Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW

Или пак се работи за дополнително грејно тело на -25 степени?

За 35000 денари ако се добивало ова без греач, нека затвараат дуќаниве другите производители уште денес. Според муабетов што се врти испаѓа дека ова е правиот наследник на FH35VE само по половина цена.

Kaj e izvade od naftalin!
Sega konkurencijata kompletna krvna slika ke i napraj :ROFLMAO:.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Овие у Сетек имаат поинакви податоци и од Еуровент....кај нив Мидејкава шиба и до -30 ;)
Ова домаќинкиве ке има што да дискутираат колку плуса дали 3 дали 2 има на -30....или на -25 ? :pos:
сетек -30.jpg
Ја мислам @mdeni прв треба да ја купи и да ни сподели искуство после прва зима, пошто самиот така кажува и он ете закључил дека е појака/подобра од неговата FH35VЕ.
Ја на времето пред 5/6год ја сменив FH35VE за AMBER NORDIC12, сеа нека биде јунак и членов @mdeni нека ја смени неговата FH35VE за Мидејкава (шијем ти га џуро Нордик) у Setek :tapp:
Според муабетов што се врти испаѓа дека ова е правиот наследник на FH35VE само по половина цена.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
4 ноември 2022
Мислења
47
Поени од реакции
31
Od vivax i Gree podaleko.
Шетам по Нашиов град Велес,и цело време се пулам по зградиве и куќите да видам што клими користат луѓево највеќе се Vivax i Gree тоа што можев да видам има и др.нормално но тие две се најпопуларни посебно Vivax,чудно неможам да видам никаде Јапонец,во нашата фирма голема не ја откривам,сите клими преку 100 така речено се Vivax нема друга,и сеа си викам не видов ни еден јапанец како луѓево се грејат и ладат со кинезиве?чудно нели
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom