Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 јуни 2022
Мислења
8
Поени од реакции
4
Јас би рекол дека треба да е луд да даде толку пари за Vivax кои се прават благодарение на Midea, и GMCC компресорите ги користи Midea.
Исто како во салон да се мисли дали да купи Renault или Dacia...
Автоматски споено мислење:


Каде провери какви компресори имаат?
Јас најдов за Haier дека имаат Hitachi компресори...
Na YouTube edni rusi rasturaa nekoi modeli na Haier Flexis. Imase Panasonic kompresor made in China.
odi na 59:10 od videoto
Автоматски споено мислење:

Za vo detskata soba zemi si Vivax AERI+ 3.5 kw


Za vo Dnevnata Vivax AERI+ 5.5 kw


VIVAX se so GMCC Toshiba Compressor
Nekako visoki cenive za Vivax. Ako e Vivax lepenka brend na Midea fabrikata zosto ne originalot od Midea?
slicna cena ima i Klimamarket
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2015
Мислења
153
Поени од реакции
48
Na YouTube edni rusi rasturaa nekoi modeli na Haier Flexis. Imase Panasonic kompresor made in China.
odi na 59:10 od videoto
Автоматски споено мислење:


Nekako visoki cenive za Vivax. Ako e Vivax lepenka brend na Midea fabrikata zosto ne originalot od Midea?
slicna cena ima i Klimamarket
Реклама, профит, македонски синдром владее овде.
 
Член од
8 јуни 2022
Мислења
8
Поени од реакции
4
Реклама, профит, македонски синдром владее овде.
Kako mislis reklama? Lugevo ja rasturija klimava i vnatre Panasonic kompresor napraven po licenca vo Kina. Ako proveris po YouTube ima mnogu vakvi ruski videa kade so rasturaat klimi da gi proverat delovite. Mislam deka kaj nas duri i japonskite klimi ne se so originalni japonski kompresori.. 100%. Original japonec samo vo Norveska, Svedska, Uk i ostala pedofilska bagra.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.412
Поени од реакции
2.813
MIDEA gi proizveduva Vivax klimatizerite NO konkretno za AERI+ modelot na VIVAX toj e oem Midea Aurora ( ja nema vo MK kako Midea Aurora ) dodeka Vivax AEMIs e oem Midea Forest

MIDEA AURORAVIVAX AERI+MIDEA FORESTVIVAX AEMIs

 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.235
Поени од реакции
6.718
Германецот знае што е квалитетно па си земал од Гри клими моделот Soyal ;)
o_vaillant-0010044046-climavair-premium-vaih-1-025-wni-r32-unita-interna-a-parete-monosplit-wi...jpg
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.573
Поени од реакции
2.316
Абе, некое време сум аут од муабетов со климиве па да прашам....шо е финтава шо немат Мицубиши Електрик веќе на Клими.мк туку Мицу Хеви?
 
Член од
29 август 2019
Мислења
781
Поени од реакции
2.049
Абе, некое време сум аут од муабетов со климиве па да прашам....шо е финтава шо немат Мицубиши Електрик веќе на Клими.мк туку Мицу Хеви?
Шо можи.... парички.
Автоматски споено мислење:

Германецот знае што е квалитетно па си земал од Гри клими моделот Soyal ;)
Прегледај го приврзокот 334897
Шо пара оди лепенкава?
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
95
Поени од реакции
261
Pozdrav.
Nisam stigao da odgovorim ljudima koji su me i privatno pitali oko Gree Muse. Obe klime su odlicne uz odredjene modifikacije. Uskoro ce biti vracene iz Beograda (da ne bude zabune :) ... potpuno legalno, tj povracaj privremeno izvezene robe) i namestene u jednom restoranu u Kumanovu. Bice postavljeni svi relevantni meraci, iznad prosecnog kvaliteta. Pa koga interesuje i ko je u blizini, moze da svrati i pogleda. Doduse sada nije sezona grejanja, ali ce konobari biti ljubazni da prebace i u heat kada neko pita, bar na 10-15 min. A kada krene sezona grejanja, onda ce moci da se to proprati malo detaljnije. Uskoro obavestenje o lokaciji. Mi starci, Titovi pioniri, se ne dajemo jos uvek :). Bio je to izazov. Hvala svima koji su me i bodrili, hvala svima koji su me, nazalost, i vredjali. :)
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
153
Поени од реакции
48
Kako mislis reklama? Lugevo ja rasturija klimava i vnatre Panasonic kompresor napraven po licenca vo Kina. Ako proveris po YouTube ima mnogu vakvi ruski videa kade so rasturaat klimi da gi proverat delovite. Mislam deka kaj nas duri i japonskite klimi ne se so originalni japonski kompresori.. 100%. Original japonec samo vo Norveska, Svedska, Uk i ostala pedofilska bagra.
Мислев на тоа зошто се нудат повеќе Vivax од Midea кај нас...
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
374
Поени од реакции
634
Пак јово на ново..
Гмцц компресори носат и и Тошиба,Мидеа,Вивакс,Кариер..и уште еден куп на клими кои ги прави Мидеа..и тоа не значи оти дали ќе купам Тошиба и Мидеа и Вивакс е исто..
Тоа значи оти сите носат ист бренд на компресор но различни модели на комптесори со различни перфоманси.. и квалитет..
А за Рено и Дачија многу пати сум зборувал оти тоа се две различни работи по квалитет и перфоманси..мала споредба..
Кога би ја виделе електронската плоча за шалт таблата кој се изработува за Рено и Дачија и тоа во иста фабрика во Македонија би разбрале оти тоа се небо и земја разлика во квалитет,матријали, и перфоманси.. и квалитетот на изработка..
Ама за кого да објаснуваш..
Но тоа не значи оти Вивакс не може да извади клима од 90.000 денари со ист компресор како Тошиба но никој нема да ја купи,оти попрво би купил Тошиба..
Во Електрониката тоа што плаќаш тоа и добиваш..
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
551
Поени од реакции
742
Ne prijatele,
70% od Cenata shto ja plajcash e Imeto ( Brendot)

Koga pravish takvi sporedbi,
Zemi VW i Seat .Se 99,99% isti vo Se.
Edinstvena razlika im e Logoto.
Ama vo prodavnica Seat e 15000€ poevtin.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
374
Поени од реакции
634
Ne prijatele,
70% od Cenata shto ja plajcash e Imeto ( Brendot)

Koga pravish takvi sporedbi,
Zemi VW i Seat .Se 99,99% isti vo Se.
Edinstvena razlika im e Logoto.
Ama vo prodavnica Seat e 15000€ poevtin.
Тоа само во глави како твојата,која без ниту еден аргумент и доказ кажува паушални работи..без спецификации и матријали употребени во производот..
И сеа повторно примерот со Рено и Дачиа
Материјалот за Дачиа е како од Хартија..
За рено е сосема друг со друг квалитет.

-стандардот на изработка за Рено е сосема друг..
-Пример..исполнетоста на рупите со лем кај ел.компоненти кај рено е прифатливо само 100% а кај Дачија 70%.. и така натака да не редам..
Али за самобендисани и самопрајски паметњаковичи како тебе и оваа е бадијала ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom