Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Зашто не му кажа како да ја подеси климата пред два месеци? Цело време тврдиш дека може пониско да модулира, а не кажа како. Јас ќе ја купам новата.
Jas ne mozam kako magare pred kojn(nekade se koriati prle pred magare) da,skokam + trebase vreme za sekakvi testovi da se napravat da se vidi kako pravi df,itn ima tuka covek koj posvetil xxxx vreme na toa
A za novata ke ima top cena....
Автоматски споено мислење:

Zvao sam mog montera koji inace radi u Gree, covek poce da se smeje i kaze da prvi put cuje za ovo podesavanje. Javice mi..
Javimu na tvojot monter jos 3x na telefon.... reci mu da ukuca na 28° i x5 Light pa neka ti se on javi nakon par saati ....Ok.?
Автоматски споено мислење:

Ama gledam nema nikoj sega(stama~mrak) site tipkaat merat i pocnuva da gi skokotka taa wataza sto ja gledaat.....
Si vikaat i nie sme imale zlatna klima sto moze da raboti xx sati i ne kosta 100 000mkd.
Btw go gledate sp3s.?ili ke vikate lepeno/seceno/montirano ..aaa ???ja gledate pravata linijaaaaa>>>>
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Jas ne mozam kako magare pred kojn(nekade se koriati prle pred magare) da,skokam + trebase vreme za sekakvi testovi da se napravat da se vidi kako pravi df,itn ima tuka covek koj posvetil xxxx vreme na toa
A za novata ke ima top cena....
Автоматски споено мислење:


Javimu na tvojot monter jos 3x na telefon.... reci mu da ukuca na 28° i x5 Light pa neka ti se on javi nakon par saati ....Ok.?
Автоматски споено мислење:

Ama gledam nema nikoj sega(stama~mrak) site tipkaat merat i pocnuva da gi skokotka taa wataza sto ja gledaat.....
Si vikaat i nie sme imale zlatna klima sto moze da raboti xx sati i ne kosta 100 000mkd.
Btw go gledate sp3s.?ili ke vikate lepeno/seceno/montirano ..aaa ???ja gledate pravata linijaaaaa>>>>
Овие графикони се од NEO климата или Amber ?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Gree Pular12 na min e okolu 200~250w provereno, isto i Fairy e tuka negde...
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
Што е море воаа.... пет пати брзински стисни на лајт и после два пати брзински стисни на темп...
Абре дај кажете му на кориснициве како да ја користат климата... а не да играат тетрис на далечинското :lolzz:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Што е море воаа.... пет пати брзински стисни на лајт и после два пати брзински стисни на темп...
Абре дај кажете му на кориснициве како да ја користат климата... а не да играат тетрис на далечинското :lolzz:
Ete babaroga se javi....navistina se javi......
Ti imas eco mod na greejne na konzervata miceBusi.?
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
Ete babaroga se javi....navistina se javi......
Богами ко бабарога сум ви на грее клан... по 6 мина се збирате да пишувате и си лајкувате постови да ги прикријате глупостиве од најдобриов бренд во Македонија.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Богами ко бабарога сум ви на грее клан... по 6 мина се збирате да пишувате и си лајкувате постови да ги прикријате глупостиве од најдобриов бренд во Македонија.
Babarogaaa.......najdobriot i najprodavan vo Svetot ne samo MK.!!!
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Ma u sustini je prihvatljivo, koliko god da se pritiskaju dugmici, samo da se resi to konacno. Nisam samo siguran sta se ovim fakticki desava u uredjaju, kako se prepodesi elektronika itd itd ... i zasto to mora ovako a ne da je sam proizvodjac to po default-u resio. Malo mi to ...hmmm. Ali ako je sve ok i mora tako, eto resenja. Hvala @Strelec , preneo sam celo pisanje bratu, ako se snadje, javlja rezultate.
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Pogolemi gluposti upatstva nemam procitano izvesno vreme ,upatstvo so koe eden narecen inverter a e poluinveter GREE kako da go pretvoris vo kanacka pozaostanata od mojava max onoff koja e stara 15godini i da raboti uste poloso .
Za neinformiranite da napravam edna paralela sto e ova konkretno kaj volkswagen tdi ,ako ti e zdosadeno od menuvanje brzini i rizik od kazna za brzo vozenje mozi slobodno da otvorite hauba da go istrgate crevceto od turboto ili da go isklucite maf senzorot kolata ke premini vo LIMP mode i kolku i da sakas da brzas ne ke mozis ni 50km/h da dostignis najcesto ke vozis so 20km/h ama e bezbedno nema iskusenija za preteknuvanje nema kazni za brzo vozenenje e sega mana veli vo ovoj mod da se vozi pravo vo servis no ti mozis standard taka da vozis dodeka zariba ama mozi ke potera a voedno dosta e prva vtora brzina drugite mozis da gi prodadis ako bara nekoj ....
Bravo za hrabrosta da gi napisat glupostive a da ne pomislat ni sekunda deka kupuvacite barale ured da im sluzi za nivnite potrebi a ne tie da sluzat na glupa masina ....
Ednostavno za gree g-tech nema spas osven nezadovolstvo vo koristenjeto.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
Ma u sustini je prihvatljivo, koliko god da se pritiskaju dugmici, samo da se resi to konacno. Nisam samo siguran sta se ovim fakticki desava u uredjaju, kako se prepodesi elektronika itd itd ... i zasto to mora ovako a ne da je sam proizvodjac to po default-u resio. Malo mi to ...hmmm. Ali ako je sve ok i mora tako, eto resenja. Hvala @Strelec , preneo sam celo pisanje bratu, ako se snadje, javlja rezultate.
Ако..... значи ако воошто работи како што кажуваат.... тогаш сигурно е некое подесување од сервисното упатство наменето само за сервисери-инженери што не е достапно за крајни крисници и не е наменето така да се користи.

Али ако сепак брка работа тогаш ќе им се најде на доста луѓе.
Чекам некој да провери и прикачи пореални снимки.... овие од @ts01 не се за вервање :D
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
809
Поени од реакции
868
Ete babaroga se javi....navistina se javi......
Ti imas eco mod na greejne na konzervata miceBusi.?
Таа конзерва е Инвертер Клима во права смисла на зборот.
Мицубиши е врв на технологијата.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Pogolemi gluposti upatstva nemam procitano izvesno vreme ,upatstvo so koe eden narecen inverter a e poluinveter GREE kako da go pretvoris vo kanacka pozaostanata od mojava max onoff koja e stara 15godini i da raboti uste poloso .
Za neinformiranite da napravam edna paralela sto e ova konkretno kaj volkswagen tdi ,ako ti e zdosadeno od menuvanje brzini i rizik od kazna za brzo vozenje mozi slobodno da otvorite hauba da go istrgate crevceto od turboto ili da go isklucite maf senzorot kolata ke premini vo LIMP mode i kolku i da sakas da brzas ne ke mozis ni 50km/h da dostignis najcesto ke vozis so 20km/h ama e bezbedno nema iskusenija za preteknuvanje nema kazni za brzo vozenenje e sega mana veli vo ovoj mod da se vozi pravo vo servis no ti mozis standard taka da vozis dodeka zariba ama mozi ke potera a voedno dosta e prva vtora brzina drugite mozis da gi prodadis ako bara nekoj ....
Bravo za hrabrosta da gi napisat glupostive a da ne pomislat ni sekunda deka kupuvacite barale ured da im sluzi za nivnite potrebi a ne tie da sluzat na glupa masina ....
Ednostavno za gree g-tech nema spas osven nezadovolstvo vo koristenjeto.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ah....tolku bese od davajneto?,na klimite...nisto....frligi od terassa nema dr,lek ako e slabo oti e slabo ako e debeloo aaa necini mrsno e....
Krajot ne vi se najduva.....
Ne rece ako ja vidis pod (400 kako raboti 10min 2x klimi gratis.)?
Автоматски споено мислење:

Таа конзерва е Инвертер Клима во права смисла на зборот.
Мицубиши е врв на технологијата.
Ok neka si bidi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom