Најекономично греење (затоплување)

Член од
21 јануари 2022
Мислења
11
Поени од реакции
11
Пушти некоја слика од инсталација, како е се поврзано да поднаучиме и ние троа .
Со здравје да се служи.
Задолжително.
Автоматски споено мислење:

Jaka ti e firmava :)
Nego modelot na Mitsubishi pumpava uste ne go najde? Slikaj ja nadvoresnata ;)
Mitsubishi Ecodan Monobloc Air Source Heat Pump.
 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2020
Мислења
127
Поени од реакции
234
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.184
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.553
Задолжително.
Автоматски споено мислење:


Mitsubishi Ecodan Monobloc Air Source Heat Pump.
Колку те чинеше цел систем и зошто има ваков проблем на ниски темпратури како што опиша. Роџациве имаат аристон пумпа некоја гајле нема плус на радијатори се.
 
Член од
25 јануари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Колку те чинеше цел систем и зошто има ваков проблем на ниски темпратури како што опиша. Роџациве имаат аристон пумпа некоја гајле нема плус на радијатори се.
Па проблемот е опишан во претходните постови ама изгледа никој не чита. Има топ.пумпа од 12kW, а 5 фенкулери по 4kW (вкупно 20kW).
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
11
Поени од реакции
11
Па проблемот е опишан во претходните постови ама изгледа никој не чита. Има топ.пумпа од 12kW, а 5 фенкулери по 4kW (вкупно 20kW).
Браво за Nikoj1.
Сега гледате каде е проблемот со непостигнување на температура на водата. Меѓутоа опремата беше земена од странство така да немаше опција да се врати.
Автоматски споено мислење:

Па проблемот е опишан во претходните постови ама изгледа никој не чита. Има топ.пумпа од 12kW, а 5 фенкулери по 4kW (вкупно 20kW).
Браво за Nikoj1.
Сега гледате каде е проблемот со непостигнување на температура на водата. Меѓутоа опремата беше земена од странство така да немаше опција да се врати.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.184
Па проблемот е опишан во претходните постови ама изгледа никој не чита. Има топ.пумпа од 12kW, а 5 фенкулери по 4kW (вкупно 20kW).
Друже бот-че уреду е уживај!
Ој на темата за Рамна Земја читај го таму Зурла, ние овде не знаеме да читаме.

Мада @Strelec мислам дека намириса и друг бот тука. :rolleyes:
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
11
Поени од реакции
11
Па проблемот е опишан во претходните постови ама изгледа никој не чита. Има топ.пумпа од 12kW, а 5 фенкулери по 4kW (вкупно 20kW).
Браво за Nikoj1.
Сега гледате каде е проблемот со непостигнување на температура на водата. Меѓутоа опремата беше земена од странство така да немаше опција да се врати.
Автоматски споено мислење:

Друже бот-че уреду е уживај!
Ој на темата за Рамна Земја читај го таму Зурла, ние овде не знаеме да читаме.

Мада @Strelec мислам дека намириса и друг бот тука. :rolleyes:
Да бе, кога не ви одговара тогаш е "ботче"
Автоматски споено мислење:

Друже бот-че уреду е уживај!
Ој на темата за Рамна Земја читај го таму Зурла, ние овде не знаеме да читаме.

Мада @Strelec мислам дека намириса и друг бот тука. :rolleyes:
Да бе, кога не ви одговара тогаш е "ботче"
 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2020
Мислења
127
Поени од реакции
234
Deneska klimata se gasi na sekoj saat a ne ja postignuva zadadenata temperatura dali znae nekoj do sto moze da e problemot ?
Можно е да е до батериите во далечинското или па до самото далечинско.
Пробај да му ставиш нови батерии и користи ја " iFeel " опцијата, ако се среди проблемот, до батериите било.
А ако по одредено кратко време ( пример по 1-2 недели ) пак го забележиш истиот проблем, тогаш дефектно е далечинското ( брзо ги расипува батериите ) и би ти препорачал да си купиш ново далечинско, од GREE кошта 2000 денари мислам, имаш и далеку поевтини универзални далечинска ама не знам тие колку се функционални и трајни.

Јас имав таков сличен проблем како твојот со Тосот клима и ново далечинско од GREE беше решението.
 
Член од
16 април 2019
Мислења
258
Поени од реакции
327
Браво за Nikoj1.
Сега гледате каде е проблемот со непостигнување на температура на водата. Меѓутоа опремата беше земена од странство така да немаше опција да се врати.
Автоматски споено мислење:


Да бе, кога не ви одговара тогаш е "ботче"
Автоматски споено мислење:


Да бе, кога не ви одговара тогаш е "ботче"

Ti pobaraa slika od nadvoresnata kade se si pisuva ubavo za da se vide tocniot model ti ne pusti sigurno ti e na krov namestena pa ne mozes da e sliknes.
Pa zatoa deluvas kako da si bot bidejki tie sto davaat za tp 5-6000 € tie ne visat po forumi i da baraat soveti
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
318
Поени од реакции
6
Iscisti gi filterite na klimata.
Fala ke go probam toa

Можно е да е до батериите во далечинското или па до самото далечинско.
Пробај да му ставиш нови батерии и користи ја " iFeel " опцијата, ако се среди проблемот, до батериите било.
А ако по одредено кратко време ( пример по 1-2 недели ) пак го забележиш истиот проблем, тогаш дефектно е далечинското ( брзо ги расипува батериите ) и би ти препорачал да си купиш ново далечинско, од GREE кошта 2000 денари мислам, имаш и далеку поевтини универзални далечинска ама не знам тие колку се функционални и трајни.

Јас имав таков сличен проблем како твојот со Тосот клима и ново далечинско од GREE беше решението.
Fala ti ke go probam i toa i dali mislite deka pravi defrost i ako go pravi zosto tolku cesto na sekoj saat?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom