Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Од луге како тебе,ништо не примам ,а тоа оти носеле репроматеријали од Кина,прошетај малку,и не Лажи, ти нити си видел некој нивни производ а не па да го користиш,
ВАШАТА ДРСКОСТ И БЕЗОБРАЗНОСТ ГИ НАДМИНУВА СИТЕ ГРАНИЦИ,И НЕЗНАМ КОЈ ОД ВАКВИ ЛУГЕ КАКО ВАС БИ КУПИЛ НЕШТО,ЈАС СИГОРНО НИКОГАШ.
Mi licis na samobendisan propadnat "biznismen".... ili vraboten na koj mu letal pametot.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Здраво ми треба мислење за оваа прапетна клима. Се работи за простор од 50 мк + галерија горе од некој 15-20 мк. Просторијата е на југ и исток. Со нови 4 сезони стакла и пвц, и фасада 10 см стиропор. Дали е доволно, дали е добра и како е потрошувачка

MITSUBISHI HEAVY DIAMOND SRF50ZMX-S
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.291
Здраво ми треба мислење за оваа прапетна клима. Се работи за простор од 50 мк + галерија горе од некој 15-20 мк. Просторијата е на југ и исток. Со нови 4 сезони стакла и пвц, и фасада 10 см стиропор. Дали е доволно, дали е добра и како е потрошувачка

MITSUBISHI HEAVY DIAMOND SRF50ZMX-S
Ако е отворено према горе(рецимо скали без врата), сета топлина ќе ти бега нагоре!
Проста физика е тоа.
Климата како клима е измислена за убаво изолирани 50 квадрата, ама кај тебе е друг случај!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Здраво ми треба мислење за оваа прапетна клима. Се работи за простор од 50 мк + галерија горе од некој 15-20 мк. Просторијата е на југ и исток. Со нови 4 сезони стакла и пвц, и фасада 10 см стиропор. Дали е доволно, дали е добра и како е потрошувачка

MITSUBISHI HEAVY DIAMOND SRF50ZMX-S
Kolkava e visinata na prostorot?
 
Член од
18 април 2015
Мислења
59
Поени од реакции
104
Мислење за Daikin ми кажете?
Ќе се зима клима за греење на простор од 25м2 соба од стан во Скопје.
Ја гледам оваа клима 3,5кв?
Што мислите вие?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Мислење за Daikin ми кажете?
Ќе се зима клима за греење на простор од 25м2 соба од стан во Скопје.
Ја гледам оваа клима 3,5кв?
Што мислите вие?
Entry model na Daikin, nisto specijalno.
Mislam deka se proizveduva vo Ceska i Turcija.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Мислење за Daikin ми кажете?
Ќе се зима клима за греење на простор од 25м2 соба од стан во Скопје.
Ја гледам оваа клима 3,5кв?
Што мислите вие?
Dobra e klimata mnogu luge zadovolni, isto mozas da pogledas hisense, vivax, beko i tn
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Мислење за Daikin ми кажете?
Ќе се зима клима за греење на простор од 25м2 соба од стан во Скопје.
Ја гледам оваа клима 3,5кв?
Што мислите вие?
Види овде, 43к е 3,5кв без WiFi, и компресор Маде ин Кина. Pd=2.6kw
IMG_20211024_212055.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
Mitsubishi Heavy -- најдобар

GREE :blablab: -- кога ќе прочиташ што пишува, @Strelec,(и неговите браќа близнаци) ,....Болен сум и не се чувствувам добро --- Одличен манипулатор
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Mitsubishi Heavy -- најдобар

GREE :blablab: -- кога ќе прочиташ што пишува, @Strelec,(и неговите браќа близнаци) ,....Болен сум и не се чувствувам добро --- Одличен манипулатор
Не манипулирај со бренд, и со пуштање сервисни од модели кои немаат врска со моделите кај нас
Сервисното постирано од тебе нема врска со моделите што ги има кај нас, пример ова сервисно го имаш пуштено а како модел го нема кај нас
Тоа што кај нас во МК се продава е со синглица ротари нема твин ни за 42.000ден што се 700еур, спинуваш со различни модели
Моделчињата кај нас имаат дргуго сервисно , ова подоле, од 2019ta стари модели ;)
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Mitsubishi Heavy -- најдобар

GREE :blablab: -- кога ќе прочиташ што пишува, @Strelec,(и неговите браќа близнаци) ,....Болен сум и не се чувствувам добро --- Одличен манипулатор

Za razliku od tebe ,koji si u svom neznanju , pokvario klimu od 1000€ :pos::tapp: , strelec je stručnjak za tebe...Sreća pa te ljudi ne uzimaju za ozbiljno pa nisi napravio i veću štetu drugima..
..Neznanje je najveća opasnost , upravo ti si dokaz...
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
@Sv B i @Strelec da ne se ovie akauntu na eden isti covek ?
Jas mislam deka edniot kaj drugiot e vraboten i mora da go branat gree a toa ne e veke ni za kudenje ,gjabe potroseno vreme ama eve da spodelam.Konkretno nokeska mojata gree gtech setirana na 23.5 ,pregrea na 25.5 mereno so kompceto za proverka na ambientalna temperatura i nikako da iskluci i koga konecno iskluci nikako da se vkluci povtorno a temperaturata padna na 22c pak mereno na displej na klimata ,i morav od steker da ja isklucam i vklucam za da pocni da gree i pak mozok nema da prekini pregreva tuku pak od 22 odi na 25.5 ili 26 veruvam koga isklucuva i zatoa komfor nula ,ednas zesko ednas ladno i vo prevod kanta, podaleku od GREE klima sto nema nikakva modulacija.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Jas mislam deka edniot kaj drugiot e vraboten i mora da go branat gree a toa ne e veke ni za kudenje ,gjabe potroseno vreme ama eve da spodelam.Konkretno nokeska mojata gree gtech setirana na 23.5 ,pregrea na 25.5 mereno so kompceto za proverka na ambientalna temperatura i nikako da iskluci i koga konecno iskluci nikako da se vkluci povtorno a temperaturata padna na 22c pak mereno na displej na klimata ,i morav od steker da ja isklucam i vklucam za da pocni da gree i pak mozok nema da prekini pregreva tuku pak od 22 odi na 25.5 ili 26 veruvam koga isklucuva i zatoa komfor nula ,ednas zesko ednas ladno i vo prevod kanta, podaleku od GREE klima sto nema nikakva modulacija.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ne e do klimata, do tebe e, veruvaj mi.
Sekoja klima ima +/- 3C razlika, taka e setirana.
A drugo e postavenosta na vnatresnata, koja kaj nikogo ne e kako sto treba.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom