Најекономично греење (затоплување)

Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
@zlatko_ti412

тие се близнаци
@Alen123 vs @Strelec

маркетинг GREE
го окупираа целиот интернет домен SRB,HR....
на сите форуми во средината кои работат на промоција GREE.
манипулацијата е нивното главно оружје
 
Член од
29 август 2019
Мислења
653
Поени од реакции
1.771
Cudno kako vo Japanskata verzija ne go vgradile istoto tvoe kompresorce :)
Japanskata Verzija
Heating 4.2(0.6~11.2)kw
Kompresor SVB140FDBH ;)

Остај ти Јапанската верзија... уште во 2017 таа кругови правела околу грее фабриката во China.Еве уште еден јапанскиот модел FZ (пандан на Ururu Sarara-та на Daikin)

2022 пуштаат уште понов модел.
Ама викаат дека само 2500 месечно ќе произведувале.
MitsuFZ.pngЕдноставно.... остатокот од светот не е достоен да ја добие нивната врвна технологија!
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
654
Поени од реакции
1.295
Daj link da kupam i jas?
Abe od pazar na tezgite,ovaj mojot tocen se pogodi,ama satot odi 1min. vo mescot porano,inace temperaturata tocno ja meri i vlaznosta ,a ima i sonnda za merenje na dve temperaturi.So sondata edna ,i na samoto kukiste uste edna temperatura.Ke najdis kaj tezgarite,raboti na dve baterii po 1,5v AAA.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.196
Поени од реакции
5.007
Abe od pazar na tezgite,ovaj mojot tocen se pogodi,ama satot odi 1min. vo mescot porano,inace temperaturata tocno ja meri i vlaznosta ,a ima i sonnda za merenje na dve temperaturi.So sondata edna ,i na samoto kukiste uste edna temperatura.Ke najdis kaj tezgarite,raboti na dve baterii po 1,5v AAA.
Kaj se ovie tezgi bitola skopje ohrid?
 

Strelec

GREE
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.093
Поени од реакции
6.437
Ajdeee sea i Horo
Остај ти Јапанската верзија... уште во 2017 таа кругови правела околу грее фабриката во China.Еве уште еден јапанскиот модел FZ (пандан на Ururu Sarara-та на Daikin)

2022 пуштаат уште понов модел.
Ама викаат дека само 2500 месечно ќе произведувале.
Прегледај го приврзокот 310769Едноставно.... остатокот од светот не е достоен да ја добие нивната врвна технологија!
Eve ti FZ od 2020god servisno da ne zjapas samo po jutjub :)
45kg nadvoresna saglam tezina za NORDIC model :)
FZ.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
16 март 2019
Мислења
2.190
Поени од реакции
2.050
Абе @најубав по толку следење на форумиве пак си ја утнал климата.

Па имаше бе друже споделено искуство со Tosot Muse Eco 12ka кај што модулира до 200w.
Или греачи има тој модел?

Според искуството на дечкото изгледа како супер да работи.... е сеа во Март месец е ова снимано.... како ќе биде на -10С во Декември и Јануар треба да сподели искуство пак зимово @VladB
Razlicni modeli se

Clenot ima Tosot Muse Eco


Mojov model koj jas go imam e T.S.T LOMO LC
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Drustvo bi sakal da prasam ako nekoj znae da kaze nesto za ovoj smart plug dali meri elktricna energija vo realno vreme i vkupno potrosena


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
654
Поени од реакции
1.295
Sekoja predimenzioniran japonska klima za odreden prosstor e NORDIC ,i nordicot ne pretstavuva nikakva filozofija toa e cist marketing,sto kinezot ke mu stavi demek greac i ete ti Nordic do -22.
Pa i Toshibava moja e Nordic samo bez greaci.
Slobodno gree i na -20.
 
Член од
24 април 2017
Мислења
22
Поени од реакции
3
Може ли да предложите економична инвертер клима до 22/23000ден. за просторија од 16м2 во стан со изолација и пвц прозори?
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
654
Поени од реакции
1.295
Може ли да предложите економична инвертер клима до 22/23000ден. за просторија од 16м2 во стан со изолација и пвц прозори?
https://www.klimi.mk/product/405
Gornavedenava mlce lici na inverter,a kolku e ekonomicna neznaeme.
Za poekonomicna treba poke paricki,ama tebe i taka prostorot ti e dosta mal,pa nema da se odrazi premnogu na potrosuvackata.
Za kvalitetot,kolku pari tolku muzika.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.022
Поени од реакции
2.687
Plus neznam kako nekoj go odomakinija hz.Toj e mnogu pogresen izraz i go izednacuvavvt so rps.
Pravilno treba da bide rps.
Se sto ima rotacija treba da bide rps (obrtaj vo sekunda).
Ubavo si se izzrazil ne se sekiraj.
Ne razbiram šti se čudiš zošto treba da e vo Hz. Ednaš tebe specijalno ti objasniv deka kaj ovie višefazni i ednosmerni motori bez četkici toa e pravilno. Vratilata na motorite pravat vrteži toa da, no promenite na sostojbata na fazite mora vo Hz.
Inače poveće od jasno mi e daka ne si go razbral moeto pojasnuvanje, no dobro odime ponatamu......
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
91
Поени од реакции
167
Абе @најубав по толку следење на форумиве пак си ја утнал климата.

Па имаше бе друже споделено искуство со Tosot Muse Eco 12ka кај што модулира до 200w.
Или греачи има тој модел?

Според искуството на дечкото изгледа како супер да работи.... е сеа во Март месец е ова снимано.... како ќе биде на -10С во Декември и Јануар треба да сподели искуство пак зимово @VladB
Сега овај период пак слично работи како и во Март пошто самите температури се слични, вчера вечерта си модулираше со 185w, успешно си ја одржуваше температурата, па ќе видиме во најладните месеци како модулира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom