Најекономично греење (затоплување)

Член од
11 јануари 2018
Мислења
298
Поени од реакции
764
Momentalno Skopje 6°C T.S.T LOMO 3.5kw postavena na 22°C Fan 3 otvoreni site vrati znaci vkupno 50m2 i klimata raboti on-off neznam zosto
INVERTER e a raboti kako on-off
Mnogu e jaka klimata ,ako pisuva 3.5 vnatre ima kompresor od 5.5 i e za 60m2 ...hahaha
E pa da modulirase kako sto treba bar do kaj 300w veruvam ke si rabotese kako sto treba celo vreme i sigurno e iritantno e pali gasi ko onoff ,tajfun pak nisto i vo krug taka ,znaci ova modulacijava e bitna rabota ako nebese nema da lazat sitkacive na klimi deka modulira od 180w do 1650w .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
2.125
Ja će ti kažem: stavi ja na 23 C ili stavi na 4 brzina ako ima.
Ne e do toa sekako imam probano klimata raboti on-off i sekoe pustanje pravi suvi defrosti klimata e fabricki defekt ili so fabricka greska
Mnogu e jaka klimata ,ako pisuva 3.5 vnatre ima kompresor od 5.5 i e za 60m2 ...hahaha
E pa da modulirase kako sto treba bar do kaj 300w veruvam ke si rabotese kako sto treba celo vreme i sigurno e iritantno e pali gasi ko onoff ,tajfun pak nisto i vo krug taka ,znaci ova modulacijava e bitna rabota ako nebese nema da lazat sitkacive na klimi deka modulira od 180w do 1650w .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Bitna e modulacijata i toa mnogu NO T.S.T e skaran so modulacija
Raboti on-off vo 50m2 i so suvi defrosti
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.139
Поени од реакции
2.099
Ne e do toa sekako imam probano klimata raboti on-off i sekoe pustanje pravi suvi defrosti klimata e fabricki defekt ili so fabricka greska

Bitna e modulacijata i toa mnogu NO T.S.T e skaran so modulacija
Raboti on-off vo 50m2 i so suvi defrosti
Najubav 99%imas nekoj problem so klimata... Eveti modulacija denes na amber na golema kvadratura +50m2
Ni df,ni nisto vozi odlicno
 

Attachments

Член од
16 март 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
2.125
Najubav 99%imas nekoj problem so klimata... Eveti modulacija denes na amber na golema kvadratura +50m2
Ni df,ni nisto vozi odlicno
Garant e defekt i taka e pod garancija neka ja zamenat so nova klima a ne vaka od prvata godina da raboti klimata neka ja zamenat so nova sega nema T.S.T no ima Tosot Muse Eco ako treba ke ja doplatam razlikata vo cena pomegu T.S.T LOMO i Tosot Muse Eco NO sakam da se resi ovoj problem so klimata.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.139
Поени од реакции
2.099
Garant e defekt i taka e pod garancija neka ja zamenat so nova klima a ne vaka od prvata godina da raboti klimata neka ja zamenat so nova sega nema T.S.T no ima Tosot Muse Eco ako treba ke ja doplatam razlikata vo cena pomegu T.S.T LOMO i Tosot Muse Eco NO sakam da se resi ovoj problem so klimata.
Zvoni vo servisot i pozanimavaj se so niv....mora da ti go resat problemot....
 

Attachments

Член од
8 ноември 2017
Мислења
1.890
Поени од реакции
2.089
Го бива => прска вода.
Колку е тивко, како ја распространува влагата и како се споредува со други овлажнувачи е друго прашање....

Плус .... само кај нас во МК се продава?
Бар нешто опис да имаше.... колку литри резервоар има, од каде се полни..... до шо излезе линк на пребарување опис: овлажнувач... бел... грее....
Зелка да пребарав да купам онлајн поќе инфо че имаше.
Автоматски споено мислење:

Ааа се извињавам.... на кајгана шоп имало поарен опис долу.... ја само тоа горе го видов првично....
Ke se izvinuvas koga jazikot ti e pobrz od pametot.
Zatoa prvo pogledni ubavo pa komentiraj.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
256
Поени од реакции
463
Garant e defekt i taka e pod garancija neka ja zamenat so nova klima a ne vaka od prvata godina da raboti klimata neka ja zamenat so nova sega nema T.S.T no ima Tosot Muse Eco ako treba ke ja doplatam razlikata vo cena pomegu T.S.T LOMO i Tosot Muse Eco NO sakam da se resi ovoj problem so klimata.
Sea koa ke ti bapnat nekoja so greaci ajajaja
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.552
Поени од реакции
2.298
Ama zs napishale "Beat the heat", a posle napishale "Fights the cold".... znachi ili se veli "Beat the heat, fight the cold" ili "Beats the heat, fights the cold." Mi bodit ochi, me nervirat sloganov, da go smenite, nelogichen e.
E67856EB-8272-42A8-9B8A-755AC960C2F0.jpeg
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.204
Поени од реакции
6.399
Член од
10 јуни 2015
Мислења
298
Поени од реакции
496
Едно прашање до Тајкуните..
Дали е возможно високо цидна клима да се постави како парапетна единица,ротирана во обратна насока..
:zloo:
 
Член од
29 август 2019
Мислења
682
Поени од реакции
1.835
Едно прашање до Тајкуните..
Дали е возможно високо цидна клима да се постави како парапетна единица,ротирана во обратна насока..
:zloo:
Ротирана во обратна насока? ТОП ќе моеж еднаш неделно да и путаш DRY мод да ги испере филтрите, плус ќе мораш и да изџогираш под неа xD
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
654
Поени од реакции
1.295
Едно прашање до Тајкуните..
Дали е возможно високо цидна клима да се постави како парапетна единица,ротирана во обратна насока..
:zloo:
Tehnicki mozit,ama zaboravi na ladenje,samo za greenje da ja upotrebis.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
316
Поени од реакции
174
Дали кога климата прави дефрост нормално е внатрешната единица да престане со работа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom