Најекономично греење (затоплување)

Strelec

GREE
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.013
Поени од реакции
6.185
Аман немој, доволно е твоиве што ги видовме :D:D:D

Прегледај го приврзокот 302815

Дај стварно кажи кој носи вакви.... пошо очигледно не е од интернет симната туку реална ти е сликава што си ја пратил - сликана со телефон на 11ти Јули 2021.
Еве ти линк од гугл ...првата слика :)
 
Член од
29 август 2019
Мислења
598
Поени од реакции
1.618
Еве ти линк од гугл ...првата слика :)
Ххахаха чапкуно закон!

А ти... ај шо си го сликал екранот од компјутерот со телефонот (па така испаднало името на сликата)... туку појако е шо си ја чувал 18 дена у телефон за дур денес на 29ти да ја споделиш .....
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.059
Поени од реакции
5.983
Ххахаха чапкуно закон!

А ти... ај шо си го сликал екранот од компјутерот со телефонот (па така испаднало името на сликата)... туку појако е шо си ја чувал 18 дена у телефон за дур денес на 29ти да ја споделиш .....
Полиција да појди и да му го заплени компјутерот гарантирам дека ќе лежи затвор за тоа колку податоци од корисници чува и како ги споделува каде што треба и не треба.

За секој еден кој има остварено било каков контакт со нив чуваат се и сешто и ги злоупотребуваат секогаш кога ќе му гори под нозе.

Памтам овде доста ги идентификуваше како заболекарот, автомеханичарот, ти што седиш на неасфалтиран пат итн итн, злоупотреба на приватни податоци во секој момент, сета среќа ја има што немаме добра полиција.
 
Член од
28 јуни 2021
Мислења
26
Поени од реакции
42
*Off Topic
Најлоши брендови на клими според искуства на корисници се TCL и AUX
 
Член од
29 август 2019
Мислења
598
Поени од реакции
1.618
*Off Topic
Најлоши брендови на клими според искуства на корисници се TCL и AUX
Ова од некое истражување или некоја јавна анкета?
Што сте досадни со ваквиве постови без да споделите било каков извор од кај ви е информацијата...

Или може ти си правеше анкета на кругот луѓе што ги познаваш и дојде до ваков заклучок?
 
Член од
28 јуни 2021
Мислења
26
Поени од реакции
42
Ова од некое истражување или некоја јавна анкета?
Што сте досадни со ваквиве постови без да споделите било каков извор од кај ви е информацијата...

Или може ти си правеше анкета на кругот луѓе што ги познаваш и дојде до ваков заклучок?
Информацијата ја добив од оноа што го имам читано по форуми и што имам читано на овој форум. Можам за TCL и од лично искуство да кажам дека се лоши бидејќи имам ST OEM TCL во куќата на моите родители и летно време одлично лади зимно време едвај грее.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.223
Поени од реакции
2.192
Ова од некое истражување или некоја јавна анкета?
Што сте досадни со ваквиве постови без да споделите било каков извор од кај ви е информацијата...

Или може ти си правеше анкета на кругот луѓе што ги познаваш и дојде до ваков заклучок?
Шта речи а не заплакати...
Више се уморив од троловиве!

@O2Wave еве јас 20 години терам една ТЦЛ ака Фуего! Биди поздравен и оди сеј магла на друг форум!
 
Член од
28 јуни 2021
Мислења
26
Поени од реакции
42
@O2Wave еве јас 20 години терам една ТЦЛ ака Фуего! Биди поздравен и оди сеј магла на друг форум!
Епа кај мене не грее како што треба и тоа е факт а ако мислиш дека сум трол тогаш тоа е друго. Секогаш кога некој не се согласува со вашето мислење веднаш станува „трол“
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.100
Поени од реакции
1.926
Член од
10 јуни 2015
Мислења
218
Поени од реакции
330
Пријателче едно, задоволен од гри версати 3ка. Летово ставил изолација 5ка стиропор , прозори пвц, земал кредитче и ставиле версати 3ка 16кв мислам 200м2 со фенкојлери. Многу задоволен по негово кажување, греено е 180м2 сметките не биле повеќе од 2200 за цела куќа за греење. Цела инвестија била +/- 7 илјади евра.

Дали за 100м2 покровје е доволно 8kw единица ?
Стиропор 8цм
Прозори нови пвц

Ајде момци од грии тимот совет давајте? @Strelec
Ајде бее па имај усул малку кога лажеш ...греел 180м со 2200 денари кого правиш будала бе изгледа самиот себе
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.223
Поени од реакции
2.192
Епа кај мене не грее како што треба и тоа е факт а ако мислиш дека сум трол тогаш тоа е друго. Секогаш кога некој не се согласува со вашето мислење веднаш станува „трол“
Така кажи си ја маката! За вакви работи не замерувам. Имаш негативно искуство, напиши вака, вака и вака со мојата тцл или ватевр клима. Може дури и совет некој да добиеш.
А не одма да генерализираш во името на сите корисници!
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
242
Поени од реакции
633
Ајде бее па имај усул малку кога лажеш ...греел 180м со 2200 денари кого правиш будала бе изгледа самиот себе
Ovaa diakusija so cenava mislam ja koregira clenot so toa sto kaza deka bilo 12200denari smetkata mesecno ,nekolku posta posle ovaa objava .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
1.794
Поени од реакции
1.902
Полиција да појди и да му го заплени компјутерот гарантирам дека ќе лежи затвор за тоа колку податоци од корисници чува и како ги споделува каде што треба и не треба.

За секој еден кој има остварено било каков контакт со нив чуваат се и сешто и ги злоупотребуваат секогаш кога ќе му гори под нозе.

Памтам овде доста ги идентификуваше како заболекарот, автомеханичарот, ти што седиш на неасфалтиран пат итн итн, злоупотреба на приватни податоци во секој момент, сета среќа ја има што немаме добра полиција.
Strucnjak, ajde ne se pravi pameten koga si daleku od toa, tvoite postovi i soveti se katastrofalni, polni so manipulacii i nevistini.
Od taa pricina, ne soli pamet koga si
daleku od toa.
Автоматски споено мислење:

Ххахаха чапкуно закон!

А ти... ај шо си го сликал екранот од компјутерот со телефонот (па така испаднало името на сликата)... туку појако е шо си ја чувал 18 дена у телефон за дур денес на 29ти да ја споделиш .....
Istoto vazi i za tebe
Автоматски споено мислење:

Ајде бее па имај усул малку кога лажеш ...греел 180м со 2200 денари кого правиш будала бе изгледа самиот себе
I za tebe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom