Најекономично греење (затоплување)

Член од
11 јули 2019
Мислења
248
Поени од реакции
338
Slab ,slab ovaj HJ model od mitsu. Dosta korisnika nije baš zadovoljno s njim , čak ga i uvoznik prodaje pod klimu za hladjenje , prvi sledeći model bi bio stari SF ili nova AP serija..
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.163
Поени од реакции
2.015
Kakvo li im e Cuvstvovo na ovie od brendot NO.0 koga na reklami na prvoto poluvreme od evropskovo ja dadoa reklamata za Vivax :pos: :D :pos:
 

Strelec

GREE
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.078
Поени од реакции
6.388
Сто пати подобра од било кој модел на грее до 36000денари
@JohnDoeJaneDoe
Сто пати подобра од Митсубиши HJ со само А класа (без ниеден плус) е најбараниот и најпродаваниот модел на Грее Fairy од 29.990.
Pdеsignh=3kw
Tbiv=-10,
3kw cisti na -10
А+ енергетска класа со Еуровент.
IMG_20210613_202444.jpg
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2012
Мислења
357
Поени од реакции
307
@JohnDoeJaneDoe
Сто пати подобра од Митсубиши HJ со само А класа (без ниеден плус) е најбараниот и најпродаваниот модел на Грее Fairy од 29.990.
Pdеsignh=3kw
Tbiv=-10,
3kw cisti na -10
А+ енергетска класа со Еуровент.
Прегледај го приврзокот 298311
Човекот праша мислење.А не понуда.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
637
Поени од реакции
1.717
@JohnDoeJaneDoe
Сто пати подобра од Митсубиши HJ со само А класа (без ниеден плус) е најбараниот и најпродаваниот модел на Грее Fairy од 29.990.
Pdеsignh=3kw
Tbiv=-10,
3kw cisti na -10
А+ енергетска класа со Еуровент.
Прегледај го приврзокот 298311
Product Fiche ова Fairy-от има?

Башка тоа ќе сакаш да ја објасниш и докажиш разликата помеѓу моделот што има Еуровент и моделот што го продавате тука?
GWH12ACC-K6DNA1D - моделот кој се продава во Македонија
GWH12ACC-K6DNA1X - моделот кој има Еуровент сертификат


Таа последната буква од надворешната единица ја прави онаа разлика од TOL да биде -10С во еуровентот ама пак -22С кај моделот што се продава во Македонија?
Многу си опасен кога ќе станува збор на разлика во бројките на моделите од други производители... ај баш да видиме дали си опасен и за Грее.
Што уште разлика има меѓу овие 2 надворешни единици?
Памтам кога гледав за Хансол-от, исто вака една буква во моделот на надворешната единица правеше разлика дали ќе има вградено обичен Sanyo компресор или пак Gree two-stage компресор со кој ми беше јако изрекламирана пред да ја купувам.
 

Strelec

GREE
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.078
Поени од реакции
6.388
Product Fiche ова Fairy-от има?

Башка тоа ќе сакаш да ја објасниш и докажиш разликата помеѓу моделот што има Еуровент и моделот што го продавате тука?
GWH12ACC-K6DNA1D - моделот кој се продава во Македонија
GWH12ACC-K6DNA1X - моделот кој има Еуровент сертификат

Таа последната буква од надворешната единица ја прави онаа разлика од TOL да биде -10С во еуровентот ама пак -22С кај моделот што се продава во Македонија?
Многу си опасен кога ќе станува збор на разлика во бројките на моделите од други производители... ај баш да видиме дали си опасен и за Грее.
Што уште разлика има меѓу овие 2 надворешни единици?
Памтам кога гледав за Хансол-от, исто вака една буква во моделот на надворешната единица правеше разлика дали ќе има вградено обичен Sanyo компресор или пак Gree two-stage компресор со кој ми беше јако изрекламирана пред да ја купувам.

Не гледаш убаво, и не ја познаваш номенклатурата на Грее.
GWH12ACC-K6DNA1X
GWH12ACC-K6DNA2X
GWH12ACC-K6DNA3X
се до
GWH12ACC-K6DNA5X

А1, А2, А3 ....А5 се ознаки за дизајнот на панелите (предната маска) опишано со слики во сервис мануслот, или тоа значи дека важи за сите панели кои од пластиката неменуваат капацитет, нешто многу лесно видливо по тестот кој е ист за сите GWH12ACC-K6DNA** и тој важи за сите модели па и за нашиот со ознака...
GWH12ACC-K6DNA1D.
D i X
неменуваат ништо тоа е ознака за серија. X e исто како да стават * т.е важи за било која последна буква.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2019
Мислења
637
Поени од реакции
1.717
Не гледаш убаво, и не ја познаваш номенклатурата на Грее.
GWH12ACC-K6DNA1X
GWH12ACC-K6DNA2X
GWH12ACC-K6DNA3X
се до
GWH12ACC-K6DNA5X
А1, А2, А3 ....А5 се ознаки за дизајнот на панелите (предната маска), или тоа значи дека важи за сите панели кои од пластиката неменуваат капацитет што е видливо по тестот и тој важи за сите модели па и за нашиот со ознака...
GWH12ACC-K6DNA1D.
D i X
неменуваат ништо тоа е ознака за серија. X e isto kako da stavis *
Во право си, јас искрено не ја познавам номенклатурата на надворешните единици кај Грее, а ги има еден куп од исти модел со по една буква различна!
Кај Фери-во значи викаш само дезенот на пластиката од надворешната единица е различен од онаа што има еуровент сертификат.
А она со TOL-от? И двете имаат -10 или -22? Или и тоа зависно од дезенот на пластиката?

Кај мојот Хансол S3DNA1D е моделот на надворешната и е со Sanyo компресор.
А памтам дека S3DBA.... нешо така беше моделот со Gree two-stage компресор.

Таа една буква цел компресор различен ми донесе, не само дезен на пластика... чудна некоја номенклатура оваа на Грее.
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
266
Поени од реакции
686
Product Fiche ова Fairy-от има?

Башка тоа ќе сакаш да ја објасниш и докажиш разликата помеѓу моделот што има Еуровент и моделот што го продавате тука?
GWH12ACC-K6DNA1D - моделот кој се продава во Македонија
GWH12ACC-K6DNA1X - моделот кој има Еуровент сертификат


Таа последната буква од надворешната единица ја прави онаа разлика од TOL да биде -10С во еуровентот ама пак -22С кај моделот што се продава во Македонија?
Многу си опасен кога ќе станува збор на разлика во бројките на моделите од други производители... ај баш да видиме дали си опасен и за Грее.
Што уште разлика има меѓу овие 2 надворешни единици?
Памтам кога гледав за Хансол-от, исто вака една буква во моделот на надворешната единица правеше разлика дали ќе има вградено обичен Sanyo компресор или пак Gree two-stage компресор со кој ми беше јако изрекламирана пред да ја купувам.
Ova treba da e ,a na eurovent ona pisano so crveni bukvi DELETED sto mu znaci?


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.163
Поени од реакции
2.015
Oti modelot sto go spomnav vo mojot predhoden post bil vlezen model, moze li da mi preporacate nekoj middle-end model od Mitsubishi?
Zavisi kolkav budzet imas
Ovoj Mitsubishi model e ekstra


Ako imas budzet ne se misli naracuvaj odma ima kontakt tel top klima e no ako imas dovolno budzet se zavisi do budzetot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom