Најекономично греење (затоплување)

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.291
Гледам и Грее Србија ги викнале напомош тука...
Нешто чкрипи работава? А?
Порано Виола/Мусе ќе препорачаа и ќе останеа живи. Сега по се изгледа полн е магацинот со Пулари?
@ARMac кај тебе во 40м2 стан било која 18ка ќе те излади и стопли! Еве јас викам немора да фрлаш многу пари! ...ама да знаеш дека Тундрата е друга класа наспрам овие најефтини хјундаи,пулари,СТ-а и слични. Било која ќе ти заврши работа,само не паѓај на муабетов(продаваат со ѓон образ) дека се исти. (Не е само еуровентот,и други работи има)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.838
Поени од реакции
7.593
Nikoj, ne letaj ko prle...
Eurovent e edno NISTO, hartija bez validnost i garancija za performansi.. Zapomni go toa, najobicna privatna labaratorija, nejziniot dokument nema validnost pred niedna drzavna institucija, kaj nas i vo EU.
Автоматски споено мислење:


:tapp::tapp::tapp:
А на кого да верувам, на рандом продавач на форум кој нормално дека ќе си ги фали моделите или на лабараторија која направила реални тестови.

Не се ова мастики од 10 денари па утре ќе купиме други ако денес не ги погодиме. Се работи за суми од 30000, 60000 па и 100000 денари. Кога одвојувам толку голема сума на пари сакам да знам за документи за споредби, а не на рандом шиткач што ќе ми рече дојди кај мене се најубави.

Ако се осмелиш да речиш Пуларот е подобар од Тундрата, постави и документ со кој ќе го поддржиш тоа. Се останато вклучувајќи ги и навредите ќе ти бидат само дробење празна слама.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
А на кого да верувам, на рандом продавач на форум кој нормално дека ќе си ги фали моделите или на лабараторија која направила реални тестови.

Не се ова мастики од 10 денари па утре ќе купиме други ако денес не ги погодиме. Се работи за суми од 30000, 60000 па и 100000 денари. Кога одвојувам толку голема сума на пари сакам да знам за документи за споредби, а не на рандом шиткач што ќе ми рече дојди кај мене се најубави.

Ако се осмелиш да речиш Пуларот е подобар од Тундрата, постави и документ со кој ќе го поддржиш тоа. Се останато вклучувајќи ги и навредите ќе ти бидат само дробење празна слама.
Taa labaratorija, sto ja falite, mozete da ja tupite do koga sakate.
Tie sto se zanimavaat so klimatizacija ime e jasno zosto e napravena i deka nema nikava realna validnost NIKADE.
Gree kako brend za klimatizacija e mislena imenka za Haier, i toa go znaat site koi se zanimavaat so klimatizacija, zosto e taka, prasaj gi niv da ti odgovorat.
Haier e ok za bela tehnika, kade sto se borat so Midea.
Zatoa, sovet, ne se butaj nekade kade si se uste mal da komentiras.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
А на кого да верувам, на рандом продавач на форум кој нормално дека ќе си ги фали моделите или на лабараторија која направила реални тестови.

Не се ова мастики од 10 денари па утре ќе купиме други ако денес не ги погодиме. Се работи за суми од 30000, 60000 па и 100000 денари. Кога одвојувам толку голема сума на пари сакам да знам за документи за споредби, а не на рандом шиткач што ќе ми рече дојди кај мене се најубави.

Ако се осмелиш да речиш Пуларот е подобар од Тундрата, постави и документ со кој ќе го поддржиш тоа. Се останато вклучувајќи ги и навредите ќе ти бидат само дробење празна слама.
100% tocno, na vakvi fake news i akaunti i sitkaci za slama.na sekoj cekor, samo sertifikat i test. Ama Eurovent TEST a ne beli.meracinja i finajski sajtovi i postovi od prodavnicki pisuvanje.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.838
Поени од реакции
7.593
Taa labaratorija, sto ja falite, mozete da ja tupite do koga sakate.
Tie sto se zanimavaat so klimatizacija ime e jasno zosto e napravena i deka nema nikava realna validnost NIKADE.
Gree kako brend za klimatizacija e mislena imenka za Haier, i toa go znaat site koi se zanimavaat so klimatizacija, zosto e taka, prasaj gi niv da ti odgovorat.
Haier e ok za bela tehnika, kade sto se borat so Midea.
Zatoa, sovet, ne se butaj nekade kade si se uste mal da komentiras.
Нормално дека нема да има вредност зш таму го нема Грее, а кога го има неговите модели се декларирани до -10.
Ако тие лабаратории немаат вредност, зошто ни ги отекувате постојано со финските тестови? Како финските тестови се толку меродавни на кои што има еден единствен тест за Амбер, а се останато не вреди.
Повторно реченица без контекст. Значи од предлог земи си Пулар наместо Тундра доаѓаме Грее вака така, најмногу модели бла бла.
И Фиат е поим за автомобили па го има овој модел
1615928127667.png

Затоа хартија. Без хартија, празни зборови.
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
Taa labaratorija, sto ja falite, mozete da ja tupite do koga sakate.
Tie sto se zanimavaat so klimatizacija ime e jasno zosto e napravena i deka nema nikava realna validnost NIKADE.
Gree kako brend za klimatizacija e mislena imenka za Haier, i toa go znaat site koi se zanimavaat so klimatizacija, zosto e taka, prasaj gi niv da ti odgovorat.
Haier e ok za bela tehnika, kade sto se borat so Midea.
Zatoa, sovet, ne se butaj nekade kade si se uste mal da komentiras.
Da ama site validni i relevantni brendovi se tamu.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.291
Ако се осмелиш да речиш Пуларот е подобар од Тундрата, постави и документ со кој ќе го поддржиш тоа. Се останато вклучувајќи ги и навредите ќе ти бидат само дробење празна слама.
Немој да им даваш вакви идеи те молам! :rolleyes: Сега ќе улета Стрелчо со ексел табелите направени по дома,гугл транслејт од фински форуми и шематици од 笨蛋 страни каде јасно ќе се види ЕЕВ вентилот! Нели тој е најбитниот ;)
После ќе следи хвалоспевот на седумте брзини на издув како клучна предност над конкуренцијата од Јапан и на крај ќе извадат заклучок дека тоа е уствари исто Дајкин ама поефтин и треба да си глуп да платиш за било што друго.
П.С. Гледан ни е филмот...
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
19
Поени од реакции
28
Taa labaratorija, sto ja falite, mozete da ja tupite do koga sakate.
Tie sto se zanimavaat so klimatizacija ime e jasno zosto e napravena i deka nema nikava realna validnost NIKADE.
Gree kako brend za klimatizacija e mislena imenka za Haier, i toa go znaat site koi se zanimavaat so klimatizacija, zosto e taka, prasaj gi niv da ti odgovorat.
Haier e ok za bela tehnika, kade sto se borat so Midea.
Zatoa, sovet, ne se butaj nekade kade si se uste mal da komentiras.

Добро еве јас не се разбирам искрено, затоа и побарав совет.

Колку што гледам Eurovent е сепак стара институција со седиште во Брисел. Факт е дека еднава клима поминала нивни тестинг, а другава не.

Gree како што спомнав предходно имам, Gree LC (во стан) и не сум презадоволен. Прво перките за хоризонтално насочување се искривија и запците веќе не фаќаат. Гаранција за тоа не ми признаа, физичко оштетување или незнам што. Пред нејзе ако застанам лади и грее ама еве се гаси ако мисли дека загреала иако е iFeel даљинско и насочено кон нејзе. Од друга страна тивко работи и помалце струја троши од on/off климата.

Во друг стан (односно куќа) имам Lomo LCLH 5,5kw и компресорот зимава го тресеше надворешниот ѕид. Многу непријатно чувство. Дали е до мајсторите или до климите сега? Во канцеларија имам стари Fonko 5.5 сплит/он/офф и после 20 год. уште работат релативно тивко, а Gree климиве што ги земав не се постари од 2 год.
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
97
Поени од реакции
271
Moj predlog e Gree Pular inverter 18K, mnogu pojaka klima od dvata spomnati modela. Nema da zgresis.
A Eurovent ?
To je, kako kazes, neka bezvezna laboratorija ? :)

Koliko vidim, solidne karakterstike ima ovaj uredjaj Tundra. Sasvim dobre, cak i odlicne
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Добро еве јас не се разбирам искрено, затоа и побарав совет.

Колку што гледам Eurovent е сепак стара институција со седиште во Брисел. Факт е дека еднава клима поминала нивни тестинг, а другава не.

Gree како што спомнав предходно имам, Gree LC (во стан) и не сум презадоволен. Прво перките за хоризонтално насочување се искривија и запците веќе не фаќаат. Гаранција за тоа не ми признаа, физичко оштетување или незнам што. Пред нејзе ако застанам лади и грее ама еве се гаси ако мисли дека загреала иако е iFeel даљинско и насочено кон нејзе. Од друга страна тивко работи и помалце струја троши од on/off климата.

Во друг стан (односно куќа) имам Lomo LCLH 5,5kw и компресорот зимава го тресеше надворешниот ѕид. Многу непријатно чувство. Дали е до мајсторите или до климите сега? Во канцеларија имам стари Fonko 5.5 сплит/он/офф и после 20 год. уште работат релативно тивко, а Gree климиве што ги земав не се постари од 2 год.
Lomo LCLH ne se uvezuva vo MK uste od 2017/2018.
Vo prvicniot post napisa deka vo stanot imas Lomo LCLH 3,5kw, sega deka imas Lomo LC...... sto e tocno....
Автоматски споено мислење:

Pitaj "muse", reci ce ti. Ali moram da ti kazem da je dobra, modulira super i lep zvuk vadi.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.838
Поени од реакции
7.593
Немој да им даваш вакви идеи те молам! :rolleyes: Сега ќе улета Стрелчо со ексел табелите направени по дома,гугл транслејт од фински форуми и шематици од 笨蛋 страни каде јасно ќе се види ЕЕВ вентилот! Нели тој е најбитниот ;)
После ќе следи хвалоспевот на седумте брзини на издув како клучна предност над конкуренцијата од Јапан и на крај ќе извадат заклучок дека тоа е уствари исто Дајкин ама поефтин и треба да си глуп да платиш за било што друго.
П.С. Гледан ни е филмот...
Абе со секоја клима си иди и сервисно упатство во кое што пишува горе долу тоа што ни треба. Да беа толку добри моделите до сега ќе ги испосликаа тие сервисни и ќе ги постираа тука. Ама не.. подобро да се спамира и навредува, шоуто ионака ќе продолжи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom