Најекономично греење (затоплување)

Член од
17 октомври 2020
Мислења
27
Поени од реакции
67
Da se trese tolku zeleni, kako papagal.
Fino ti kazaa, kaci temperatura i uzivaj.
Ako te banirale 30 dena gore, ne treba nas tuka da ne maltretiras.
Jeli to vam gazda naredio da ga branite :pos:
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20201228_135259_cn.com.broadlink.econtrol.international.jpg


jkhk.jpg
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Botce znam deka ste vo kriza se gleda i na forumov, od.petni zili se trudis da smenis tema.od.porazive za skapite galicki sto vi bea konji za trka demek pukale na.toplo.
A za motorov.sto.slikas, be botce kinesko, znaes kolku me z..... nekoe.bugarce so pisalo tamo od blagoevgrad, gledaj si tuka ti sto se slucuva ne tuku menjaj temi i vrti vodenica. Te otepaa lugjevo od smeenje i tebe i botovite tvoi od salonot. I drug pat ne me povikuvaj, nemam nisto so blgarive ne ni sakam da idam posle sve ova sto se slucuva. Mene samo me interesira da te demaskiram tebe i dvajcava tvoi botovi sto lupate zeleni
A be ne tuku jadi burek Bot ja Bot i ti si so godini...za Shorai Istoto i tuka se slucuvase batali ti Blagoevgrad bilo ili Bogdanci segde ke si ja krkate...ne se pravi ne si cul ne si videl....falicen model ste donele u toa magacinot so kontejneri i bozem ide na promo cena sto ni za poklon bezpari da ti go dadat neide da go zemwes falicna e, slaba garancija i so zamena na motorot pak brmci
Eve go i drugiot zvuk koj e sosem "normalen" i mi rekoa da si pustam TV i nema da go slusam (quet mode, so mi ja prodadoa za bessumna klima) https://streamable.com/jo1839
Eden vi se pojavi sto imase *uda da ve kaze javno, a sekako gi ima povekje sto se zeznale samo kjutat da ne im naplatite za motorceto hahaha
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Istoto i tuka se slucuvase batali ti Blagoevgrad bilo ili Bogdanci segde ke si ja krkate...ne se pravi ne si cul ne si videl


Eden vi se pojavi sto imase *uda da ve kaze javno, a sekako gi ima povekje sto se zeznale samo kjutat da ne im naplatite za motorceto hahaha
Da de istiot e, pisi mu dali e resen problemot, dali imalo customer care dali e islusan poseten razgovarano deluvano. Informiraj se fejkas, nego aj da ja trgnime temava od tvoive galicki troa mnogu gi ima.poslednive nedeli, znam deka.to ti e celta. Abe bot eden, odi meri tamu Japonci znam deka places po niv. Kinezarijava te slomi skroz a doprva ke ima.smeski so novite EU standardi. Mnogu tesko Kinez da pripari na EU pocva, za zal kaj nas ke vlaga sve ali vo normalen svet mnogu tesko.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Сеа батеријава по една гратис ке дава , платиш една зимаш две тракторки :)
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
57
Kad je zadata 22c sa offset 2 sobna temperatura je 24c.
Kad je zadata temperatura 24c sa offset 0 sobna temperatura je 23.8c
Klima moze da spusti i na 95w
Isto je i sa offset 2 i sa offset 0.
Klima ne moze da drzi modulaciju tacno nego ide dole gore po 200w i onda hladi pa grije.
Автоматски споено мислење:

To je nas Gree strucnjak
Прегледај го приврзокот 281965
Офф сетот кај грее клими не е да климата не ти грее два степени над зададената и да исклучи, и после да чека да падне под зададената за да уклучи. Тоа е фабрички софтверски така направено кај грее и нема подесување на тоа.
@romim
Kad je zadata 22c sa offset 2 sobna temperatura je 24c.
Kad je zadata temperatura 24c sa offset 0 sobna temperatura je 23.8c

@romim Тебе реално ти треба да ја возиш на офф сет 0, за да ти биде ок зададената со постигнатата температура на собниот термометар.

И за сите што имаат грее клими, со офф сет се мести само зададената температура на климата да ти биде приближно иста со постигнатат собна Т на термометарот, а не се мести климата дали да ти прегрева 1 степен, 2 степени, 0 степени или слично.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
Romim ostaj ja klimata da si raboti kako sto raboti,najbitno i najverovatno za parite sto si gi dal ti ja vrsi rabotata za greenje si gree,za da raboti kako sto ti sakas trebalo da si kupis mits,toshiba klima da poskapa e ama nema da se zamaras kako sto se zamaras sega.klimata ednostavno taka raboti sega podesija vaka pa taka pa onaka bez kraj.pisav ponazad vivaxot ima slicna rabota nemoze da se ocekuva od nego perfektna rabota ama za parite klimata si ja vrsi rabotata.mnogu e bitno sto ocekuva kupecot od klimata a na prodavacot rabota e da go prodade,nekoj mu e bitno da gree i drugo ne go interesira,nekoj da ne e bucna,nekoj neka gree i tera 5 god za parite pa druga ce kupam ima sekakvi kupci,nekoj saka pouzdan ured e takov treba da se plati malku poskapo.od druga strana fakt e deka kakov i da kupis moze da ima problem ama koga kupuvas brend odnosot e 10 prema 1,a koga se kupuva ne brend i normalno so poniska cena odnosot e 5 prema 5.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Тошиба 12ката што ви ја шиткале као 16ка на греење нешто слабо поминува и на бугарскијо форум,и таму ја декларираат како 12ка и тоа од послабичичи 12ки ;)
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Ја прочитавме му викаат да ја смени за амбер потешка надворешна имала :pos:
Ukrown mesto 16 nudea
Автоматски споено мислење:

Тошиба 12ката што ви ја шиткале као 16ка на греење нешто слабо поминува и на бугарскијо форум,и таму ја декларираат како 12ка и тоа од послабичичи 12ки ;)
jaka 12-ili 16 ,ama bateto vo 40m2,neizolirana na -16c,na 24c se toplese,i oko ne mu trepna.
Covekot si bese zadovolen.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
jaka 12-ili 16 ,ama bateto vo 40m2,neizolirana na -16c,na 24c se toplese,i oko ne mu trepna.
Covekot si bese zadovolen.
Ма немој....дај линк каде е задоволен?
Батето не e задоволен ни на последната страна од темата....ни од WiFiто - Дискотеката хахаха не е задоволен а купил 5 Тошиби


:pos:
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Ма немој....дај линк каде е задоволен?
Батаето на последна страна ни од WiFiто - Дискотеката не е задоволен


:pos:
a pak daj ti link deka e nezadovolen od isporacanata toplina na edge 16 vo 40 m2,1500w mu trosela togas,na -16c.Komentarot se odnesuvase na edge16,a ne na wifi na dajsekaj.Znajs kolku jas se sekiram za wifi,ic ne se sekiram.
Klimata i taka koga e ladno treba da raboti non stop,wifi ic ne mi treba.
Ama bitno ti e da go svrtis vnimanieto,jaka rabota wifiiiii.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
801
Поени од реакции
835
Ма немој....дај линк каде е задоволен?
Батето не e задоволен ни на последната страна од темата....ни од WiFiто - Дискотеката хахаха не е задоволен а купил 5 Тошиби


:pos:
Тој прашање е дали има и клима уред.Вика на -2 степени , треба саат ипол дифрост.Прочитал нешто ,ама слаб англискиот.Ме потсети на тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom