Најекономично греење (затоплување)

Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
TOSOT bre, sto nema da izmislat, samo da se buta nesto od galickive. sto e toa pod brend, kako stari modeli ili samo za non-EU kade sto ne se bitni standardi ??
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Еве ме пак со ново прашање,се уфилмав со климиве,монтираа вчера клима Нео во детска соба и можам да речам дека сум задоволна 25 степена на мин. фен ладно кочан .
Сега сакам исто да ставам инвертер за дневна која е околу 45 м2 отворена со кујна,прикључени сме на бег ,па сакам ваше мислење за следниве клими инвертери ,дали да одам со истата линија на Нео појака или да сменам
Ako imas dobra izolacija so neoto smart18ka(5.5kw) ke brkas rabota sepak se 45m2. So 12ka taa kvadratura malce tesko....zavisi sto sakas/ocekuvas....
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.901
Еве ме пак со ново прашање,се уфилмав со климиве,монтираа вчера клима Нео во детска соба и можам да речам дека сум задоволна 25 степена на мин. фен ладно кочан .
Сега сакам исто да ставам инвертер за дневна која е околу 45 м2 отворена со кујна,прикључени сме на бег ,па сакам ваше мислење за следниве клими инвертери ,дали да одам со истата линија на Нео појака или да сменам
Za 45m2 najubavo odi so 5.5kw ovoj model
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
22

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.901
Dobra cena na Samsung ( Midea ) na -10°C dava 2.7kw toplina isto kolku Vivax Aeri a sepak ovaa Samsung ( Midea ) e poevtina od Vivax Aeri i NEMA GREACI (y)
Eve Energetska Nalepnica
Samsung



Eve Energetska Nalepnica
Vivax

Sto mi e Poentata
Poentata mi e deka Vivax Aeri e solidna inverter klima NO ima neopravdano visoka cena 27.990 koga ne e na akcija inaku realna cena na Vivax Aeri treba da e 23.000 do 24.000 den drugoto e se lakomenje i bezpotrebno pumpanje na ceni
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Dobra cena na Samsung ( Midea ) na -10°C dava 2.7kw toplina isto kolku Vivax Aeri a sepak ovaa Samsung ( Midea ) e poevtina od Vivax Aeri i NEMA GREACI (y)
Eve Energetska Nalepnica
Samsung



Eve Energetska Nalepnica
Vivax

Sto mi e Poentata
Poentata mi e deka Vivax Aeri e solidna inverter klima NO ima neopravdano visoka cena 27.990 koga ne e na akcija inaku realna cena na Vivax Aeri treba da e 23.000 do 24.000 den drugoto e se lakomenje i bezpotrebno pumpanje na ceni
Ubav ne ke da e taa razlika samo,za tie greaci(takov greac za tacna komplet se so termo prekinuvac kabel itn...e celi 37leva)a razlikata samsung-aeri e mn.povejke od taa suma..,sto ..Samsungot sakaat da go probijat pred se na starata slava i ime ,a aeri znaeme deka ne vredi kolku sto e.prikazana...so napumpana cena poskapa e od midea a midea ja pravi* no sens ! toa e isto na akcija lclh bese 26k a Neo advance ili Tosot lclh dae 27/28k toa nee mozno..!!! Me svajkass.....
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.901
Ubav ne ke da e taa razlika samo,za tie greaci(takov greac za tacna komplet se so termo prekinuvac kabel itn...e celi 37leva)a razlikata samsung-aeri e mn.povejke od taa suma..,sto ..Samsungot sakaat da go probijat pred se na starata slava i ime ,a aeri znaeme deka ne vredi kolku sto e.prikazana...so napumpana cena poskapa e od midea a midea ja pravi* no sens ! toa e isto na akcija lclh bese 26k a Neo advance ili Tosot lclh dae 27/28k toa nee mozno..!!! Me svajkass.....
Te svakam Druze ama poentata mi e deka i Vivax i Samsung gi pravi Midea i 2-te klimi davaat ista toplina na -10°C a vo cena se razlicni toa mie nelogicno.
A fakt e deka na Aeri Vivax ne i e realna cena 27.990 den
Realna cena na aeri e 23.000 den i tolku treba da bide.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
Te svakam Druze ama poentata mi e deka i Vivax i Samsung gi pravi Midea i 2-te klimi davaat ista toplina na -10°C a vo cena se razlicni toa mie nelogicno.
A fakt e deka na Aeri Vivax ne i e realna cena 27.990 den
Realna cena na aeri e 23.000 den i tolku treba da bide.
Vivax AERI e nivo na Gree Lomo LC, duri I podole, nisto poveke. Entry level.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
Ova e najrealen muabet, sekoja cest na Strelec.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom