Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
2.744
Поени од реакции
1.688
NEO klimata e rebrendirana Gree Bora se gleda po slikite Edna slika iljada zborovi
Cenata i kvalitetot na klimata se ekstra slobodno zemi ja za kade sto ti treba i spodeli sliki i iskustvo so klimata so sreka.
nemam drugo resenie za 14m2 moram da odam so vakva opcija 12ka ili 09ka, ali neo-vo= bora/va dobra cena 18500 so wi-fi, namontirana 22k,bi ispadnalo ..
Utre ke trknime tehnomarket da se rasprasame sto/kako....ima lufta do 13.07 e akcijavaa....
Автоматски споено мислење:

Ovaa e borata..?vo pakovka neo.?
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
1.139
Поени од реакции
1.018
nemam drugo resenie za 14m2 moram da odam so vakva opcija 12ka ili 09ka, ali neo-vo= bora/va dobra cena 18500 so wi-fi, namontirana 22k,bi ispadnalo ..
Utre ke trknime tehnomarket da se rasprasame sto/kako....ima lufta do 13.07 e akcijavaa....
Автоматски споено мислење:

Ovaa e borata..?vo pakovka neo.?
Da, taa e. Vidi Ja cenata vo BG, Eur 435
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.664
Поени од реакции
1.022
nemam drugo resenie za 14m2 moram da odam so vakva opcija 12ka ili 09ka, ali neo-vo= bora/va dobra cena 18500 so wi-fi, namontirana 22k,bi ispadnalo ..
Utre ke trknime tehnomarket da se rasprasame sto/kako....ima lufta do 13.07 e akcijavaa....
Автоматски споено мислење:

Ovaa e borata..?vo pakovka neo.?
Da taa e zemija dodeka e na akcija Fenomenalna klima Fenomenalna Cena i Fenomenalen Kvalitet za tie pari nema podobra klima.
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
288
Поени од реакции
232
Mobilna klima ne e za doma podobro inverter split sistem bidejki za mobilnata treba da imas otvor ili da go sprovedes crevoto vo odzak plus drugoto crevo za kondez vodata pri ladenje treba da sprovedes da ti kape nekade za tolku mala kvadratura najdobro ovaa klima

Odlicna za mali prostorii.
па да ама немам каде да монтирам надворешна единица во собава, на високо сум и плус е малце незгодна позицијата, а би ризикувал да е поголем трошок за струја ако пуштам одвод преку воздух и плус црево за одвод. за 2 месеци во годината греење не ми се ебава со монтажи, поготово што го продавам станов :)

Ako ti e za ladenje samo, zemi si kuler. Imaat vo Gree, mislam 5'500.
не можам да најдам такво нешто, можеш да посочиш некој конкретно?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.664
Поени од реакции
1.022
па да ама немам каде да монтирам надворешна единица во собава, на високо сум и плус е малце незгодна позицијата, а би ризикувал да е поголем трошок за струја ако пуштам одвод преку воздух и плус црево за одвод. за 2 месеци во годината греење не ми се ебава со монтажи, поготово што го продавам станов :)
Jas ti posociv najevtina 2.5kw inverter klima ako sakas mobilna portable klima ke treba da busis dupka kolku za odzak za da izleguva topliot vozduh od klimata nadvor i plus da busis dupka za kondez vodata od klimata ili da stavis da ti Kondenzira vo kanta od polikolor
Tvoja si e odlukata inaku ako sakas portable mobilna klima ovaa ti e najevtina

 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
269
Поени од реакции
372
некако многу засиливте бе ботови откако се разретчи групата, па слики па понуди. немој да мачкаш очи.Инаку се глупи коментарите оваа е ребрендирана ваква клима тоа ти е ваква клима. Мислам тотално е глупо да очекуваш да веруваш која клима што е. Тоа е мачка во вреќа, за сите ребрендирани клима уреди исто важи. Никогаш не си 100% сигурен кој и што прави за тие имиња. Можеш од 100$ до 300$ да ја набилдаш спецификацијата и никогаш не си сигурен како се испазариле со кинезот.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
40
Поени од реакции
21
здраво,може предлог клима за 15 м2 за во детска соба , во зграда со парно ,да лади добро,а најбитно да е тивка ,фала
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.664
Поени од реакции
1.022
Член од
4 октомври 2019
Мислења
153
Поени од реакции
136
dobar den.. prijateli jas sum toj sto imase porano problemi so montaza so DAikin 5.0 no od januari koga pocnav da ne ja gasam do april se normalizira za 5-6 dena i bucavata i se....Po sto prv pat koristam za greenje inverter nemam mnogu iskustvo.... Tuka mi rekoa da ne se gasi i se normalizira se sega isto taka sakam da prasam i za ladenje.. isto taka da ne se gasi celo leto ili ladenjeto ne i vlijae na klimata taka ekonomicno kako greenjeto.. znam deka treba 24-26 stepeni so perkite nagore 3 brzina..samo ne mi e jasno dali da ja koristam koga e zesko ili da ja ostavam da raboti non stop kako e poekonomcno za ladenje...
 
Член од
25 јуни 2020
Мислења
10
Поени од реакции
10
Сакав да ти пишам дека со онлине купување имаш уште 3% попуст, и ти доаѓа 58 илјади, така да не знам за каков попуст зборуваш. А овие од ИЦС мислам дека имаат и безплатна достава во градовите...јас нарачав Daikin sensira New 3.5 кв за 38 илјади
Прегледај го приврзокот 257343
Прегледај го приврзокот 257342
koga ja poracav, iskreno ne znaev za popustot na ics group, kasno vidov, ali toa e na kraj za 60k ja zemav toa e. Gledajki gi cenite na dr mesta i niv prodavnici mi bese poevtino.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.295
Поени од реакции
1.739
dobar den.. prijateli jas sum toj sto imase porano problemi so montaza so DAikin 5.0 no od januari koga pocnav da ne ja gasam do april se normalizira za 5-6 dena i bucavata i se....Po sto prv pat koristam za greenje inverter nemam mnogu iskustvo.... Tuka mi rekoa da ne se gasi i se normalizira se sega isto taka sakam da prasam i za ladenje.. isto taka da ne se gasi celo leto ili ladenjeto ne i vlijae na klimata taka ekonomicno kako greenjeto.. znam deka treba 24-26 stepeni so perkite nagore 3 brzina..samo ne mi e jasno dali da ja koristam koga e zesko ili da ja ostavam da raboti non stop kako e poekonomcno za ladenje...
На ладење немораш да ја оставаш постојано, но сепак е подобро да работи цел ден. За навечер нема потреба бидејќи не ни треба ладење тогаш зошто надвор е ладно. Иако како што се појачува летово 24/7 ќе треба. Кога навечер е над 23ц тогаш и цела вечер.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
254
Поени од реакции
124
здраво,може предлог клима за 15 м2 за во детска соба , во зграда со парно ,да лади добро,а најбитно да е тивка ,фала
За таа квадратура повеќе од доволна ти е ~ 2.5 kW, односно 9-ка. Се над тоа ти е over kill, поголема надворешна единица. Бидејќи ти е пред се за ладење немаш потреба од скапа клима.


 
На врв Bottom