Најекономично греење (затоплување)

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.970
Поени од реакции
2.012
Ako ti e za rentanje dnevnava od 110m2 najlesno so LG ke pomines...онаа со сликата...само да се сликаш ке ти требаат 2 такви од 70к за таа3.5ка а квадратура 110м2.
Haha... bash sea citnav kje mi treba klima od 5-6kw za skopskive leta
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.211
Поени од реакции
3.332
Pak gresis...a ako si zaglavil ti so clenovite tuka so razlicni prepukuvajna,jas ne sum ti kriv ...me cepkas a pravis greska ...ti napisaaa ako ja prodavas klimata kazi pisi im tamu* so se zadevas so site ...i kraj kraeva ako tvojata u-crown ne ti cini nesto ne znaci deka site ne cinat....pravam opsto za site a/c.! Aj cao .....epten ja otupi*
Не те чепкам јас, туку ти мене почна да ме чепкаш. Побарај назад кој прв почнува. Не еднаш, повеќе пати. Не прави се сега наудрен.
Јас пишував само за мојата дека не чини. Макаршто и други имаат проблеми, ама тие нека напишат. Така да... немој да глумиш.
Со кои други сум се закачил? Со ботот кој се смее на подигнат прст и постојано провоцира? За еден не треба да пишуваш во множина.
Некаде веќе напишав дека на ботови не ја продавам.
 
Последно уредено:

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.088
Поени од реакции
12.897
Темата е отворена.
резултат: 1 баниран од тема, 3-4ца опоменати... и гледам одредена група на луѓе цело време се понаша без никаков респект према другите, следно сите ќе бидат банирани.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.391
Поени од реакции
1.266
Темата е отворена.
резултат: 1 баниран од тема, 3-4ца опоменати... и гледам одредена група на луѓе цело време се понаша без никаков респект према другите, следно сите ќе бидат банирани.
Ajde airlija.....
Автоматски споено мислење:

Ima nekoj da spodeli hisens klimive na klimi.mk na hisense.mk i na setec se so razlicni i oznaki i ceni....ednive kako da se hisense a drugite kako gorejne(mozda midea...ili kako hisens da gi pravel za gorejne... sl.)??ima nekoj infoo...???
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.446
Темата е отворена.
резултат: 1 баниран од тема, 3-4ца опоменати... и гледам одредена група на луѓе цело време се понаша без никаков респект према другите, следно сите ќе бидат банирани.
Кој е баниран од темава?
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.627
Prijateli, dali mozhe da mi pomognete okolu izbor za klima? Gledam temava ima baegji za chitanje, ako mozhe na kratko mallce pomosh i nasoka, imam potreba za klima vo dnevna soba od okolu 110m2, prilichno dobra izolacija.

Gi gledam slednive modeli ali ne se razbiram mnogu koe bi billo najdobar izbor:

Ako imate nekoj drug predllog ve mollam ostavete link
Зошто не си го земеш Даикин фтхф50 или Хаиер Тундра 18, туки сакаш да експериментираш со слики и тоа уште на ЛГ?Кој е баниран од темава?
FlegmaFX. Ти што мислеше, дека "опоменатите" по 5 пати што се ќе бидат банирани?
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.088
Поени од реакции
12.897
Банирани се FlegmaFX од цел форум, а Strelec 10 дена од тема.
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
5
Поени од реакции
3
Pozdrav!!! Hisense inverter energi serija so oznaka TQ50BAOEG/TQ50BAOEW..ima dvoreden izmenuvac(otvorena i videno) nadvoresna,EEV ventil, 1.2kgr freon r32, greaci na kompresor i tacna, nadvoresna 50 kgr. vnatresna 12kgr GMCC kompresor( verovatno rotari)..vnatresna 7 brzini, nadvoresna 3. raboti do -20.. dali e ova pokazatel za dobra klima??? dali ima eurovent Hisense??? dali ima nekoj uste nekoja informacija za klimava?? koj model na GMCC kompresor koristi?? ima uste edna rabota!!potrosuvackata na struja za greenje e 1400( 0.27-1550) w.Maksimalno dava 6kw.Ovaa 1550 wati mi nema nekako logika..Na site stranici,,srpski,makedonski,grcki, italijanski istite specifikacii se dadeni...
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
277
Поени од реакции
220
дечки некој да сподели искуство со мобилни клими, би ја користел во мала соба од 9 квадрати. ме интересира како перформира со подотворен прозор (за цревото нема да можам да бушам у ѕид) која има најтенко црево, и која е најтивка... :)
 
На врв Bottom