Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 мај 2020
Мислења
49
Поени од реакции
78
Sumsung dali e OK kako brand za klimi ili nekoj da pishe mislenje/iskustvo za SAMSUNG AR12TXHQASINEU? https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10169_10170_10172&product_id=73342&mfp=manufacturers[98,179,207],price[14995,63408]
I za Hisense
(HISENSE TG35VE00G)
koi mene mi se nepoznati? http://timcomputers.mk/product/e3f20afb
Самсунгот е ребрендирана Мидеа, Хајсенс нема многу искуства на форумов. Грее Фери ЛЦЛХ за 26к мислам дека е бест бај во моментов. И да те лади и да те грее.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Sumsung dali e OK kako brand za klimi ili nekoj da pishe mislenje/iskustvo za SAMSUNG AR12TXHQASINEU? https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10169_10170_10172&product_id=73342&mfp=manufacturers[98,179,207],price[14995,63408]
I za Hisense
(HISENSE TG35VE00G)
koi mene mi se nepoznati? http://timcomputers.mk/product/e3f20afb
Ovaa Samsung klima sto prasuvas e proizvedena vo Midea Samsung e nalepnicata samo odnosno ovaa Samsung klima e rebrendirana Midea

A za Hisence toj brend e nov na nasiov pazar taka da nema informacii od korisnici dali se zadovolni ili ne.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Sumsung dali e OK kako brand za klimi ili nekoj da pishe mislenje/iskustvo za SAMSUNG AR12TXHQASINEU? https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10169_10170_10172&product_id=73342&mfp=manufacturers[98,179,207],price[14995,63408]
I za Hisense
(HISENSE TG35VE00G)
koi mene mi se nepoznati? http://timcomputers.mk/product/e3f20afb
Begaj od dvata modela, Samsung veke ne e toa sto bil, Hisense e OK za televizori, za klimi nisto.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Денес и јас подновив нова клима за во 17m2

101648418_666846680545069_1341340697680150528_n.jpg

Оваа мие втора AERI знам како работи/модулација и ред други работи .... не ми се праше кеф за друга кинеска за наредна соба ќе видиме :)
 
Член од
9 мај 2020
Мислења
49
Поени од реакции
78
Денес и јас подновив нова клима за во 17m2

Прегледај го приврзокот 254330

Оваа мие втора AERI знам како работи/модулација и ред други работи .... не ми се праше кеф за друга кинеска за наредна соба ќе видиме :)
Нека е со среќа, со здравје да те служи.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Денес и јас подновив нова клима за во 17m2

Прегледај го приврзокот 254330

Оваа мие втора AERI знам како работи/модулација и ред други работи .... не ми се праше кеф за друга кинеска за наредна соба ќе видиме :)
So zdravje da se sluzis ekonomicno da te ladi i topli dolgo da ja koristis klimata.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Na IT "mislenja" od nepoznavaci ima so lopata da gi sobiras, nikoj od tie novopeceni misliteli prvo nikogas nevidele kako raboti/trosi multisplit, ja go imam od 2014 pobaraj po moite postovi.
A da nebide prazen muabet ke ti pokazam i na video kako Gree multisplit od 6/7kw so 3x2.5ki raboti na greenje so samo 550w, ili sekoja soba od trite trosi po okolu 200w.
Sistemot e namontiran vo salonot na Greestore vo Aerodrom mozes i licno da dojdes da se uveris.
Znaci na kantarot na IT koga vagaat na ednata strana imaat 3xkompir a na drugata 1xAvokado a toa ne e isto.
3najeftini klimi sekako se poeftini od multisplit so 3, ama nerabotat so po 200w i komoditetot ke im bide On/Off.
Автоматски споено мислење:

Od Fuego "Spanskite" sum imal i ја, kupena negde 2007/2008ma...OnOff normalno i debelo platena vo toa vreme, kupena zaradi fintata na prodavacite deka se Spanski:tapp:
Ja imam probano na Greenje i iskreno pojse ladi nego sto gree, ne ja biva na greenje, za icpari ja davav 2014ta i nikoj nesakase da ja kupi, zavrsi u vikendica vo Ohrid za ladenje...na poklon.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Od Fuego "Spanskite" sum imal i ја, kupena negde 2007/2008ma...OnOff normalno i debelo platena vo toa vreme, kupena zaradi fintata na prodavacite deka se Spanski:tapp:
Ja imam probana na Greenje i iskreno pojse ladi nego sto gree, ne ja biva na greenje, za icpari ja davav 2014ta i nikoj nesakase da ja kupi, zavrsi u vikendica vo Ohrid za ladenje...na poklon.
Strelec tvojata Fuego ne bila espana tvojata Fuego bila rebrendirana AUX vakva

So vakvo dalecinsko




A FUEGO ESPANA E VAKVA Rebrendirana TCL




 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Daj stavi slika od ovaa funkcija deka kaj mojata komsika imase ona Fuego Espana ama ne mi ima kazano deka ima I Feel ( nema dugme za I Feel na dalecinskoto ) bas me interesira za taa funkcija
Inaku Fuego Espana se proizvedeni vo TCL vo kina fabrikata za klima uredi i e so Toshiba compressor GMCC.
EKSTRA model bese Fuego Espana kaj komsikata pregore elektronikata lani ( sama i se isklucuvade posle 2minuti od vklucuvanje i ustanovija deka e izgorena elektronikata ) posle 16 godini koristenje i lani zema ona Vivax inverter Aeri.
CADDA707-572E-4CA5-BA20-061A5C175646.jpeg
со моде се уклучува,и не ме зимај за збор преодамна беше лисја од дворот собирав во кутијата од климата,и се мислам митсубиши компресор пишуваше...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Strelec tvojata Fuego ne bila espana tvojata Fuego bila rebrendirana AUX vakva

So vakvo dalecinsko




A FUEGO ESPANA E VAKVA Rebrendirana TCL




Da so takvo dalecinsko e Fuegoto sto ete ti vikas bilo Aux, znaci od Aux da begam :)
Inace slucajno ja imam i taa dolnata so toa kockaskoto dalecinsko Espana sto pisuva ;)
Ne ja biva druze, na greenje i na +7 koga ja pustas pola zgrada se trese i pravi brrmmmm uaauuu zaviva ko kombajn....edvaj i da duva taa 3.5ka, ni na metro ne se osekja deka raboti...vo 15m2 mi e stavena 2 saati da duva 3kw ke potrosi i edvaj 3C ke digne. Za kolku da ne legnes ko eskim vrsi rabota...ama za cel den da ja koristis treba da imas debel novcanik.
Ne vi go razbiram muabetov...za Fuego Aux Tcl...za OnOff zborite deka e podobro od Inverter ili reklama na granap dukjance pravite?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Na IT "mislenja" od nepoznavaci ima so lopata da gi sobiras, nikoj od tie novopeceni misliteli prvo nikogas nevidele kako raboti/trosi multisplit, ja go imam od 2014 pobaraj po moite postovi.
A da nebide prazen muabet ke ti pokazam i na video kako Gree multisplit od 6/7kw so 3x2.5ki raboti na greenje so samo 550w, ili sekoja soba od trite trosi po okolu 200w.
Sistemot e namontiran vo salonot na Greestore vo Aerodrom mozes i licno da dojdes da se uveris.
Znaci na kantarot na IT koga vagaat na ednata strana imaat 3xkompir a na drugata 1xAvokado a toa ne e isto.
3najeftini klimi sekako se poeftini od multisplit so 3, ama nerabotat so po 200w i komoditetot ke im bide On/Off.
Автоматски споено мислење:

Od Fuego "Spanskite" sum imal i ја, kupena negde 2007/2008ma...OnOff normalno i debelo platena vo toa vreme, kupena zaradi fintata na prodavacite deka se Spanski:tapp:
Ja imam probano na Greenje i iskreno pojse ladi nego sto gree, ne ja biva na greenje, za icpari ja davav 2014ta i nikoj nesakase da ja kupi, zavrsi u vikendica vo Ohrid za ladenje...na poklon.
Наравно дека е од шпанските :ROFLMAO: Исто како кај мене.Ама да чукнам во дрво за греење си грее убаво до 0ц,на пониско не сум ја пробал оти на собатА и треба пдизајн од 3.5-4кв па уште од ~4-5ц си се пали ќумбе...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Наравно дека е од шпанските :ROFLMAO: Исто како кај мене.Ама да чукнам во дрво за греење си грее убаво до 0ц,на пониско не сум ја пробал оти на собатА и треба пдизајн од 3.5-4кв па уште од ~4-5ц си се пали ќумбе...
E so ova mozam da se slozam deka e tocno korektno kazano za OnOff posto sum go osetil licno.
Istoto ke go osetat i onie sto pravat sporedba Vivax Haier Fairy....ili vagaat na tasot Kapilara so EEV. Kako bese kazano ...kspilarata e kumplung EEV e direct-injection, i bira kumplung ....pa neka tera so kumplungot pod bivalentna od -6.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Da so takvo dalecinsko e Fuegoto sto ete ti vikas bilo Aux, znaci od Aux da begam :)
Inace slucajno ja imam i taa dolnata so toa kockaskoto dalecinsko Espana sto pisuva ;)
Ne ja biva druze, na greenje i na +7 koga ja pustas pola zgrada se trese i pravi brrmmmm uaauuu zaviva ko kombajn....edvaj i da duva taa 3.5ka, ni na metro ne se osekja deka raboti...vo 15m2 mi e stavena 2 saati da duva 3kw ke potrosi i edvaj 3C ke digne. Za kolku da ne legnes ko eskim vrsi rabota...ama za cel den da ja koristis treba da imas debel novcanik.
Ne vi go razbiram muabetov...za Fuego Aux Tcl...za OnOff zborite deka e podobro od Inverter ili reklama na granap dukjance pravite?
Муабетот си врви супер,досадно ни е изгледа,ама па фала богу на никој ништо не пробуваме да му продадеме :D
Мерач немам колку троши,ама потивка он-офка немам видено! На втора брзина можам да спијам во дневна,во спалната квадро на прва е бучна да ми смета! За тресење исто немам приметено,за дување си дува топло... нешто кај тебе не била погодена o_O
А за првите аукс фуега,еве првпат слушам дека се аукс,ама на работа во ОГРОМНА канцеларија за состаноци 4м висока има две такви(веројатно 7-мици се сма ептен се високо ставени неможам да видам) и летно време си ладат кајн проблем! Вода тече по цела фасада(нема кој нови црева да им стави),ама си бркаат баш тоа што треба да го избркаат.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Da so takvo dalecinsko e Fuegoto sto ete ti vikas bilo Aux, znaci od Aux da begam :)
Inace slucajno ja imam i taa dolnata so toa kockaskoto dalecinsko Espana sto pisuva ;)
Ne ja biva druze, na greenje i na +7 koga ja pustas pola zgrada se trese i pravi brrmmmm uaauuu zaviva ko kombajn....edvaj i da duva taa 3.5ka, ni na metro ne se osekja deka raboti...vo 15m2 mi e stavena 2 saati da duva 3kw ke potrosi i edvaj 3C ke digne. Za kolku da ne legnes ko eskim vrsi rabota...ama za cel den da ja koristis treba da imas debel novcanik.
Ne vi go razbiram muabetov...za Fuego Aux Tcl...za OnOff zborite deka e podobro od Inverter ili reklama na granap dukjance pravite?
Pravime sporedba na stari dobri on-off klimi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom