Најекономично греење (затоплување)

Член од
6 август 2018
Мислења
44
Поени од реакции
65
НАЈДОБРА ПОНУДА | HAIER TUNDRA Green Wi Fi Series inverter клима уред (R32):

• A++ / A+ висока енергетска класа на ладење /греење
• 180° sine wave DC Inverter технологија со Intelligent Air
• Wi-Fi уред вклучен во цената
• Magic ionic™ изменувач на внатрешната единица за елиминирање на бактерии
• Super Quiet mode, Comfortable sleep mode - режими на работа
• Антибактериски филтер, Eurovent сертификат
• Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24hтајмер
• Опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. oд -10 ÷ 43°C / -15 ÷ 24°C

90711433_3452212271459968_634470895590572032_o.jpg

За било какви дополнителни информаци, обратете се на info@energija.com.mk или телефонските броеви:
+389 (0)2 3061 466
+389 (0)2 3061 467
+389 (0)72 213 590

http://energija.com.mk/

Следете не на нашата facebook страна:
https://www.facebook.com/EnergijaMakedonija/

или повелете во нашите салони на
ул. Лондонска 1А, Скопје. или
во ново отворениот продажен салон на
Енергија во Визбегово (до Пантер Мис)
(инвертер клима уреди, топлински пумпи, VRF системи, чилери, вент.конвектори итн.)
 
Член од
2 август 2014
Мислења
710
Поени од реакции
1.807
Ova e nekoja muljaža.... Nema displej tuku signalizacija so diodi, znači star model, a vamo so R32 , a eurovent sertifikat ima za R410 ne za R32, ako e vistina neka dadat link, 100% nema takov link....
Site klimađii novite modeli gi pravat so digitalen displej, mojata ima takov i e na R32, ova e nesto zaostanato otamu odvamu...Stariot model, ako e toj e sosema vo red, osven naduenata cena.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2008
Мислења
176
Поени од реакции
133
НАЈДОБРА ПОНУДА | HAIER TUNDRA Green Wi Fi Series inverter клима уред (R32):

• A++ / A+ висока енергетска класа на ладење /греење
• 180° sine wave DC Inverter технологија со Intelligent Air
• Wi-Fi уред вклучен во цената
• Magic ionic изменувач на внатрешната единица за елиминирање на бактерии
• Super Quiet mode, Comfortable sleep mode - режими на работа
• Антибактериски филтер, Eurovent сертификат
• Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24hтајмер
• Опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. oд -10 ÷ 43°C / -15 ÷ 24°C

Прегледај го приврзокот 243754

За било какви дополнителни информаци, обратете се на info@energija.com.mk или телефонските броеви:
+389 (0)2 3061 466
+389 (0)2 3061 467
+389 (0)72 213 590

http://energija.com.mk/

Следете не на нашата facebook страна:
https://www.facebook.com/EnergijaMakedonija/

или повелете во нашите салони на
ул. Лондонска 1А, Скопје. или
во ново отворениот продажен салон на
Енергија во Визбегово (до Пантер Мис)
(инвертер клима уреди, топлински пумпи, VRF системи, чилери, вент.конвектори итн.)
Греење до - 15 или - 25? Овде - 15 а на фејзбук - 25.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.565
Поени од реакции
1.479
Ova e nekoja muljaža.... Nema displej tuku signalizacija so diodi, znači star model, a vamo so R32 , a eurovent sertifikat ima za R410 ne za R32, ako e vistina neka dadat link, 100% nema takov link....
Site klimađii novite modeli gi pravat so digitalen displej, mojata ima takov i e na R32, ova e nesto zaostanato otamu odvamu...Stariot model, ako e toj e sosema vo red, osven naduenata cena.
Kako bese srpskata APP.. ????
Автоматски споено мислење:

Греење до - 15 или - 25? Овде - 15 а на фејзбук - 25.
Abe na kolku sakas (sam biras)....gledas sega nema zima ..osvem na 1vi april mozi da fati...
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
1.003
Поени од реакции
854
Klimava e pod nivo na Tosot 12k koja e 19'990.
Se cudam kako mozel nekoj da plati 27'990 ili pa sega 25'990.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.470
Поени од реакции
829
Klimava e pod nivo na Tosot 12k koja e 19'990.
Se cudam kako mozel nekoj da plati 27'990 ili pa sega 25'990.
Klimata e solidna moze e visoka cenata no e solidna mnogu luge ja zimaat bidejki ja davaat na rati na telefonska smetka preku Telekom
TREBA i Gree da ovozmozi site modeli da bidat dostapni na rati preku Telekom ne samo poskapite modeli kako amber tuku i najevtinite modeli na Gree da moze da se zemet na rati na telefonska smetka preku Telekom.
 
Последно уредено:

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.401
Поени од реакции
4.770
Klimata e solidna moze e visoka cenata no e solidna mnogu luge ja zimaat bidejki ja davaat na rati na telefonska smetka preku Telekom
TREBA i Gree da ovozmozi site modeli da bidat dostapni na rati preku Telekom ne samo poskapite modeli kako amber tuku i najevtinite modeli na Gree da moze da se zemet na rati na telefonska smetka preku Telekom.
Одма да те демантирам.
Сите модели на Gree (и најефтиниот) во салоните на Greestore Group DOO Скопје може да се земат до 12 рати без камата на кредитна картица, и тоа картица од 3 наши банки со кои банки фирмата склучила договор да е тоа така и каматата тука ја плаќа фирмата а не крајниот корисник.
Тоа што ти го кажуваш а "случајно" забораваш да споменеш дека крајниот корисник ке има плус камата на износот НЕ Е ИСТО со безкаматна рата.
Можеби моментално да нема од поефтините модели на Грее во Телеком затоа што ги продале, но тоа незначи дека не ги имало, секогаш ги имало и ке ги има.
Едит: И Lomo LC како основен модел го имаат во Телеком незнам зашто вадите вакви дезинформации за да мора да ви се реплицира.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
2.565
Поени од реакции
1.479
Одма да те демантирам.
Сите модели на Gree (и најефтиниот) во салоните на Greestore Group DOO Скопје може да се земат до 12 рати без камата на кредитна картица, и тоа картица од 3 наши банки со кои банки фирмата склучила договор да е тоа така и каматата тука ја плаќа фирмата а не крајниот корисник.
Тоа што ти го кажуваш а "случајно" забораваш да споменеш дека крајниот корисник ке има плус камата на износот НЕ Е ИСТО со безкаматна рата.
Tocno e ...ova 101%
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.470
Поени од реакции
829
Одма да те демантирам.
Сите модели на Gree (и најефтиниот) во салоните на Greestore Group DOO Скопје може да се земат до 12 рати без камата на кредитна картица, и тоа картица од 3 наши банки со кои банки фирмата склучила договор да е тоа така и каматата тука ја плаќа фирмата а не крајниот корисник.
Тоа што ти го кажуваш а "случајно" забораваш да споменеш дека крајниот корисник ке има плус камата на износот НЕ Е ИСТО со безкаматна рата.
Можеби моментално да нема од поефтините модели на Грее во Телеком затоа што ги продале, но тоа незначи дека не ги имало, секогаш ги имало и ке ги има.
Ova e za pozdravuvanje znaci na 12 rati bez kamata so kreditna karticka ova e ovozmozeno od 3 banki kolku sto razbrav.
:bravobe: za ovaa odluka.
 

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.401
Поени од реакции
4.770
Ova e za pozdravuvanje znaci na 12 rati bez kamata so kreditna karticka ova e ovozmozeno od 3 banki kolku sto razbrav.
:bravobe: za ovaa odluka.
Да со 3 банки, Стопанска, Халкбанк и Уни банка е без камата до 12рати со кредитна картичка.
Одамна е овозможено на рати/баз камати до 12рати, сигурно 2 години постои ако не и 3год.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
2.565
Поени од реакции
1.479
Ova e za pozdravuvanje znaci na 12 rati bez kamata so kreditna karticka ova e ovozmozeno od 3 banki kolku sto razbrav.
:bravobe: za ovaa odluka.
Ubav od so maka nekoj da te lazi ... ti kazuvam deka e taka / koga nestoto i 20k dae zosto da gi dades parite kes. ke si gi imas i ke si gi rabotis a ke ti zadrzat 1666mkd, X12rati i cista rabota ... i volkot sit i ovcite na broj ...
da pomine krizava ako uspeam da ja dosredam i drugata detska soba na leto/esen (taman do togas spomnaa deka ke ima i nesto novo) ke zemam isto na 12r,taman do togas ke ja isplatam prethodnata ..nisto ne setiv ...
sobata e 14 kvadrati taka da ako ima 09ka ili najslaba 12ka, ili zavisi ke vidime sto ke ima novo...
Автоматски споено мислење:

Klimata e solidna moze e visoka cenata no e solidna mnogu luge ja zimaat bidejki ja davaat na rati na telefonska smetka preku Telekom
TREBA i Gree da ovozmozi site modeli da bidat dostapni na rati preku Telekom ne samo poskapite modeli kako amber tuku i najevtinite modeli na Gree da moze da se zemet na rati na telefonska smetka preku Telekom.
Ubav kazi mi vo sto e podobra/pojaka/po ..ne znam sto tundrata od tosot ??? i toa od eco verzijata lclh e ista cena so tundrava.... ama i drugi raboti ima povejke...
ili koj e po upaten ....ajde ...
 
Последно уредено:
На врв Bottom