Најекономично греење (затоплување)

D

Deleted member 95595

Гостин
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
u crown-ot koga go zemav i mene mi fati oko taa samo cozy royal treba da se vika bar taka pisuva na nejze, samo ke bide maka za cistenje ako pusta vozduh preku dupcinjata kako toj eden na samsung model sto e da ne duva direktno preku izduv....bash me interesira sto ceni i performanci ke se novite posto se pismaniv od midea i fairy, se odluciv za amber ama ke pocekam i taka zimata pomina.
Автоматски споено мислење:

do nejze na slikata ne se glea ama i toa ke e nov model kako perla preliva bojata samo neznam sto model e
Автоматски споено мислење:

eve spec sto najdov sea ama amberot pak e pojaka :)
Автоматски споено мислење:

kaj rusite veke e vo katalog soyal se vika bar tamu
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
10 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
59
Здраво на сите.

Да Ви се пофалам дека изборот барем за долниот спрат го направив и сум презадоволен.

Еве го мојот избор:
TOSHIBA SEIYA RAS-B16J2KVG-E
Иако ме убедуваа за поскапиот модел на SUZUMI што верувам сигурно би било уште подобар избор јас се решив да го земам поефтиниот модел зошто во план ми е уште еден инвертер да купам за горниот спрат, па да не останам без пари после инвестицијата. Воедно и ќе причекам да помине општава ситуација што е со Коронава да се смири се што побргу па нели може за другиот инвертер и ќе фатам од тие ваучерите што ги најавуваа одамна :) плус веќе ќе имам поголемо искуство за наредната :)
Инаку импресиите се следниве :
-Не се слуша дека работи а бројчаникот на струјата како да е замрзнат на мое задоволство. Експериментирав да видам со максимум сила максимум степени да си биде константо пуштено, но перформансите се одлични.
-Тошибата си работи а не се слуша на мое задоволство зошто ако имало нешто што ме иритирало кај инертер греењето е бучноста, но еве и тука веќе го сменив мислењето.
-Значително внатрешната единица беше помала и покомпактна од останатите што ги гледав коа бирав.
-Нема непотребни ледови и лајсни чуда кои секогаш ме иритирале и ме потсеќале на ефтина кинеска роба.
-И иако немав потреба ради временските прилики и топлото време, многу ме бендиса опцијата ON demand Defrost која што ми ја објаснија во Компанијата каде што ја купив, а и нивните сервисери кога ми ја инсталираа многу љубезно ми објасија попрактично.
Толку од мене да не мислите правам реклама :)
Во иднина ќе доловам и како работи и во други услови и со сметкатка како е месечната потрошувачка, но сега за сега толку.
Убав ден и сите да си бидете среќни, загреани и заштедени :)
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.908
Здраво на сите.

Да Ви се пофалам дека изборот барем за долниот спрат го направив и сум презадоволен.

Еве го мојот избор:
TOSHIBA SEIYA RAS-B16J2KVG-E
Иако ме убедуваа за поскапиот модел на SUZUMI што верувам сигурно би било уште подобар избор јас се решив да го земам поефтиниот модел зошто во план ми е уште еден инвертер да купам за горниот спрат, па да не останам без пари после инвестицијата. Воедно и ќе причекам да помине општава ситуација што е со Коронава да се смири се што побргу па нели може за другиот инвертер и ќе фатам од тие ваучерите што ги најавуваа одамна :) плус веќе ќе имам поголемо искуство за наредната :)
Инаку импресиите се следниве :
-Не се слуша дека работи а бројчаникот на струјата како да е замрзнат на мое задоволство. Експериментирав да видам со максимум сила максимум степени да си биде константо пуштено, но перформансите се одлични.
-Тошибата си работи а не се слуша на мое задоволство зошто ако имало нешто што ме иритирало кај инертер греењето е бучноста, но еве и тука веќе го сменив мислењето.
-Значително внатрешната единица беше помала и покомпактна од останатите што ги гледав коа бирав.
-Нема непотребни ледови и лајсни чуда кои секогаш ме иритирале и ме потсеќале на ефтина кинеска роба.
-И иако немав потреба ради временските прилики и топлото време, многу ме бендиса опцијата ON demand Defrost која што ми ја објаснија во Компанијата каде што ја купив, а и нивните сервисери кога ми ја инсталираа многу љубезно ми објасија попрактично.
Толку од мене да не мислите правам реклама :)
Во иднина ќе доловам и како работи и во други услови и со сметкатка како е месечната потрошувачка, но сега за сега толку.
Убав ден и сите да си бидете среќни, загреани и заштедени :)
Cestito dolgo i ekonomicno da te sluzi.
Stavi sliki od dalecinskoto vnatresnata i nadvoresnata edinica da vidime kako izgleda.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Mozda malce off topik ali shto mislite za shirenjeto na zarazata so klima?
On off na greenje 90 posto ubiva bakterii poshto sakjeto e dosta zesko dok duva?
Inverter malo morgen?
Na ladenje site moze samo da ja rasprskuvaat zarazata?
Ova se samo moi pretpostavki.
Ili na ladenje site ke gi pribiraat site virusi?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
Mozda malce off topik ali shto mislite za shirenjeto na zarazata so klima?
On off na greenje 90 posto ubiva bakterii poshto sakjeto e dosta zesko dok duva?
Inverter malo morgen?
Na ladenje site moze samo da ja rasprskuvaat zarazata?
Ova se samo moi pretpostavki.
Ili na ladenje site ke gi pribiraat site virusi?
Nekoi modeli imaat plazma filter koj ubiva bakteriji i virusi. Neka ja vklucat site, koi ja imaat taa funkcija.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
289
Поени од реакции
237
Ве молам дајте препорака (со линк од Алиекспрес или било каде) за мерач на потрошена електрична енергија за клима со можност за мерење скапа/евтина тарифа.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom