Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
toa e ubo multito,samo za mene e nuzno zlo,za vo zgrada mora ama za vo kuka so znam,od predhono navedenite pricini.
Za kuka, koj moze da si dozvoli, e najdobra varijanta toplinska vozduh-voda, ali zadolzitelno podno greenje.
Gruba cena okolu eur50/m2, instalirano.
Dobro e sto so GEF programata, celiot iznos korisniokot nema da go oseti, samite smetki ke ja isplatat investicijata.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.627
Поени од реакции
10.281
Многу фетиш треба да имаш за клима за да лупнеш толку пари за една!
И ако веќе мора клима,тогаш подобро парапетна за ниско да дува.Јас никогаш не би дал толку пари за ѕидна клима.
 
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Многу фетиш треба да имаш за клима за да лупнеш толку пари за една!
И ако веќе мора клима,тогаш подобро парапетна за ниско да дува.Јас никогаш не би дал толку пари за ѕидна клима.
Нема плусови нема фетиш :) иста цената ама скопот 4
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Epa toa e toa slaba kupovna mokj.
Strujata e isto relativno evtina tuka a sepak skapa za nas.
Prashaj vo EU kolku e razlika A+ i A+++ na godishno nivo na smetka na struja.
I vidi na kraj sho ke ti izleze najevtino posle 5-6god.
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Sve aj slednata nedela sve kaj be sega daj posle i sfakjam pominale skoro dva meseca na cist skopski vozduh niz niv... IMG_20200210_201728.jpg
 
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Многу фетиш треба да имаш за клима за да лупнеш толку пари за една!
И ако веќе мора клима,тогаш подобро парапетна за ниско да дува.Јас никогаш не би дал толку пари за ѕидна клима.
Neznam kolku se komforni parapetnite za ladenje,mozi e prednosta pokonforna na greenje ama pak daisekaot e em konforeren i na ldenje i greenje,ednostavno koga se grees ne go ni osekas,ima specificno struenje,pretifka edinica,sum imal i pocustvuvam prillika da ja vidam i sporedam so mojava suzumi,preubo nesto.
E sega komforot se naplaka,i normalno kvalitetot.
 
Член од
9 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
24
Dobar den, se vrakjam od 10 dneven ban, se deshavashe neshto interesno dur me nemashe? Gledam vekje nekoi saket nivnite Gree klimi za staro zelezo da gi prodavet, to e mozda vaka ponovo.
Прочитај малку наназад, ќе ти се стемни одма :)

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2020
Мислења
47
Поени од реакции
33
Dajte ponuda za multisplit inverter sistem ili posebno za sekoja prostorija inverter. Koj nacin bi bil poekonomicen isto? Stan od 86 m2 odnosno 80 bez terasa. Planot podolu.. received_218580422511842~2.jpeg
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.627
Поени од реакции
10.281
Za kuka, koj moze da si dozvoli, e najdobra varijanta toplinska vozduh-voda, ali zadolzitelno podno greenje.
Gruba cena okolu eur50/m2, instalirano.
Dobro e sto so GEF programata, celiot iznos korisniokot nema da go oseti, samite smetki ke ja isplatat investicijata.
Да не знаеш случајно по колку пари одат фенкојлерите?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.627
Поени од реакции
10.281
Без навреда,ама има луѓе што ќе му дадат понуда и ќе видат на лице место што одговара највеќе.
Вака му предложуваш ѕидна во кујната(полошо од ова здравје!) и конзолна што ќе дува директно во гарнитурата(и ќе го враќа топлиот воздух назад,и ќе се буни сондата,и нема да се меша убаво и ...).
Да оставиме на постручните,сепак не се работи за една клима.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Без навреда,ама има луѓе што ќе му дадат понуда и ќе видат на лице место што одговара највеќе.
Вака му предложуваш ѕидна во кујната(полошо од ова здравје!) и конзолна што ќе дува директно во гарнитурата(и ќе го враќа топлиот воздух назад,и ќе се буни сондата,и нема да се меша убаво и ...).
Да оставиме на постручните,сепак не се работи за една клима.
Избришано!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom