Најекономично греење (затоплување)

Член од
2 јануари 2012
Мислења
201
Поени од реакции
192
Кај мене зададена 26 неретко и 27 во поладни денови, климата повеќе троши кога работи 24 часа, него ли кога ја гасам вечер пред да легнам на спиење 23 часот и ја пуштам пак во 6 часот наутро. Разлика се јавува околу 5-6 киловати дневно.
taa temperatura e epten za na kratki rakavi
 
Член од
26 август 2017
Мислења
397
Поени од реакции
805
Да да се тоа горе јасно со влага со 4 ц плус дигање(ќе си почекаш) и ред други работи. Него муабетот ми е (ако некој мерел и) ако е за 500 ден месечно плус минус, да се игра најпаметно со 22ц константна-и 24ц посакувана (односно не повеќе од 2 степени разлика?)и да се има поголем комфор додека престојуваш од 17ч до 01ч. Така му доаѓа изгледа?
Автоматски споено мислење:


Така и јас отприлика мислам дека е најкомфортно. Е сега после 01ч ако ти е дневна и не спиеш таму, ја оставаш да си цепа 23/4 или ја спушташ на 21ц? Нели сабајле од 07ч 21ц и стегаш и гас работа.
Da dnevna mi e i ne spijam tamu i taka praev navecer ja spustav pred legnuvanje na 21 ama cesto ja naogav na 25 pustena zasto "mraz i bilo u dnevna nasabajle" i zatoa sega ja ostavam na 23 preku nok...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.156
Поени од реакции
614
Eve info okolu subvenciite na inverter klimi
 
Член од
26 август 2017
Мислења
397
Поени од реакции
805
Ajde neka lapne nekoj G-tech da spodeli iskustva da vidime sto pocnala Dong a finaliziral Zhou.. Strelec ako mozes da uskocis so servisno bas me zainteresira klimava.. Radi "G" vo imeto bi trebalo da se raboti za model na koj vnimatelno se rabotelo..
 
Член од
26 август 2017
Мислења
397
Поени од реакции
805
Член од
14 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
598
Stanuva interesno i Xiaomi se umesa vo igrata...
Од поодамна продаваат во Кина.
Марка-лепенка се они(ко демек брендот Шаоми многу тежи)!
Не би да судам предвреме,ама ако прочистувачите за воздух се некаков репер.... тогаш поарно некоја Електра од бит-пазар :D
 
Член од
26 август 2017
Мислења
397
Поени од реакции
805
Од поодамна продаваат во Кина.
Марка-лепенка се они(ко демек брендот Шаоми многу тежи)!
Не би да судам предвреме,ама ако прочистувачите за воздух се некаков репер.... тогаш поарно некоја Електра од бит-пазар :D
Ne mi lici deka deka se bit pazar procistuvacive galiba...
Zborime za pare-muzika soodnos...
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
406
Поени од реакции
275
Како што иде работава кај Кинезиве и Huawei ќе почне да произведува клими :)))
 
Член од
16 април 2019
Мислења
98
Поени од реакции
71
Sega slucajno vidov minejki pokraj Kam market vo Stip kaj gradskiot pazar totalno izgoren nadvoresen del od klima ured i toa od poznata marka.
Pa eve ako nekoj znae ako e nekoj kompetenten neka odgovori od sto e doslo da se zapali nadvodesniot del na klima uredot. Koga go vidov ova si rekov boze sacuvaj mozelo e da izgori cela kuka no navreme go ugasile.
 

Attachments

Член од
23 јули 2019
Мислења
63
Поени од реакции
95
Sega slucajno vidov minejki pokraj Kam market vo Stip kaj gradskiot pazar totalno izgoren nadvoresen del od klima ured i toa od poznata marka.
Pa eve ako nekoj znae ako e nekoj kompetenten neka odgovori od sto e doslo da se zapali nadvodesniot del na klima uredot. Koga go vidov ova si rekov boze sacuvaj mozelo e da izgori cela kuka no navreme go ugasile.
Шо марка е климата?
 
На врв Bottom