Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2016
Мислења
35
Поени од реакции
43
Стрелец,
немам намера да се објаснувам. Јас сум коректен, ти си безобразен.
Сетоа тоа е од моментот кога ти кажав дека ќе купам од тебе, до тогаш се беше нормално.
Јас разбирам, ти работиш, зависиш од продажбата, се е тоа нормално. Но многу добра манипулираш со податоците, ги прикажуваш како ти одговара, искраќаш видеа као да си ти некоја овластена лабораторија за проверка.
Навистина не си ми јасен, ти си најбољи, Mitsu, Тошиба, ма кои се бре тие, ставиле таму 2 P disegn ovie na Daseikai ovie na LN серијата. Ако те прочитаат на форумот, можат или да те земат таму, да им го промениш бизнис планот, да им даде идеи, замисли толку инжинери врска немаат...Знам дека тоа ти е работа, обврска, читање на документации, но олабави малку, без омраза и без тој лош гард во комуникацијата што го имаш.

Немам ништо против Грее и Амбер, одлични се, но остај на луѓето да си изберат што сакаат за своите пари. Затоа побогу има конкуренција, кој што сака да си купи.

Инаку, имам едно прашање за тебе, корекно,
Зошто кај тебе Амберот 12 ка, го продававте за цена од 50.000 денари.
Од регионален продавач кој продава клими од сите брендови, кој притоа ми е пријател, истиот ми го даваше за 46.000 денари ?
Дали сите останати се глупи што даваат 4.000 денари плус ?
Иако и на тие 46.000 денари тој има заработка,
Која е правата цена на амбер 12 ?
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
904
Поени од реакции
739
Стрелец,
немам намера да се објаснувам. Јас сум коректен, ти си безобразен.
Сетоа тоа е од моментот кога ти кажав дека ќе купам од тебе, до тогаш се беше нормално.
Јас разбирам, ти работиш, зависиш од продажбата, се е тоа нормално. Но многу добра манипулираш со податоците, ги прикажуваш како ти одговара, искраќаш видеа као да си ти некоја овластена лабораторија за проверка.
Навистина не си ми јасен, ти си најбољи, Mitsu, Тошиба, ма кои се бре тие, ставиле таму 2 P disegn ovie na Daseikai ovie na LN серијата. Ако те прочитаат на форумот, можат или да те земат таму, да им го промениш бизнис планот, да им даде идеи, замисли толку инжинери врска немаат...Знам дека тоа ти е работа, обврска, читање на документации, но олабави малку, без омраза и без тој лош гард во комуникацијата што го имаш.

Немам ништо против Грее и Амбер, одлични се, но остај на луѓето да си изберат што сакаат за своите пари. Затоа побогу има конкуренција, кој што сака да си купи.

Инаку, имам едно прашање за тебе, корекно,
Зошто кај тебе Амберот 12 ка, го продававте за цена од 50.000 денари.
Од регионален продавач кој продава клими од сите брендови, кој притоа ми е пријател, истиот ми го даваше за 46.000 денари ?
Дали сите останати се глупи што даваат 4.000 денари плус ?
Иако и на тие 46.000 денари тој има заработка,
Која е правата цена на амбер 12 ?
Ne mi e jasno sto vide bezobrazno vo negoviot odgovor na tvojot post.
Sosema kulturno ti objasni.
Neznam zosto se uste mislite deka ako brendot e Mitsu/Toshiba/Daikin e nesto specijalno. Specijalna e cenata, nisto drugo nema specijalno.
Sreka nasa sto ima super kineski brendovi, kako GREE/MIDEA/HUAWEI ,pa ni ovozmozija za pristojna suma da dobieme pristoen proizvod.
Ako si strucen, odgovori mu, kako sto on ti odgovori STRUCNO.
A prijatelot zosto ti ja dava za 46'000, sigurno zatoa sto ti e prijatel.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.709
Иако и на тие 46.000 денари тој има заработка,
Која е правата цена на амбер 12 ?
За реална цена на некоја клима во регионов можеш да видиш по грчките сајтови!
Ако некој производ во Мк има цена 46 000, од Кина иде поевтино од 18 000, се друго е давачки и едно 12-15000 заработка!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
904
Поени од реакции
739
За реална цена на некоја клима во регионов можеш да видиш по грчките сајтови!
Ако некој производ во Мк има цена 46 000, од Кина иде поевтино од 18 000, се друго е давачки и едно 12-15000 заработка!
Kakva strucna analiza....uzas do uzas.
Pazarot na klima uredi vo Grcija e 300'000 klimi na godisno nivo.
Vo MK e nekade okolu 40'000 na godisno nivo.
Zarem mislis deka e ista cenata ako kupis 100'000 klimi I ako kupis 1000 klimi.
Vtoro, davackite vo EU se pomali za 10%, transportot e poeftin....itn.
Ne treskajte od rakav muabeti.
 

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.306
Поени од реакции
4.590
Rakuten kako brend vi e poznat od dresovite na Barselona....Rakuten e neso kao Aliexpres samo so Japanski proizvodi
OVde Mitsubishi e sve Made in Japan i nema lazenje...sporedete gi cenite so nasive EU modeli....od 500$ za GV model Made in Japan do 943$ za Zubadan model -25C
Da ne e postarinata tolku skapa poeftino e u Japan da kupis Mitsubishi nego ovde, ama i Made in Japan ke bide i tie modeli so nasive veza nemaat
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
199
Поени од реакции
245
Zdarvo drustvo, nadvoresnata edenica gubi freeon, ednas dopolnuvano no za 2 nedeli pak izgubi.nekoj da spodeli iskustvo ili da se nafati da go resi problemot model na klimat e ovoj 20200119_220033.jpg
 
Член од
17 март 2017
Мислења
93
Поени од реакции
164
Ako je u garanciji servis treba da nađe gde curi. Neka je napune sa UV markerom, pa će pronaći gde curi

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
649
Зошто кај тебе Амберот 12 ка, го продававте за цена од 50.000 денари.
Тој е уфрлен агент од страна на Mitsubishi. Ги крева цените и го рекламира Gree за да се крене продажбата на Mitsubishi.

Која е за 35% поголема во однос на 2018.
Само така нека продолжи.

Нели LN е полоша од Amber? Нели @Strelec? :D
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.284
Ovlasteni distributeri i servis za AUX klima uredi vo mk LINK
Abe koj ovlasten servis.....mizerija se ovie uvezuvaat na golemo vespi i tocaci od China...pa minatata god.koga bile.na.obnova na dogovori im ponudile i aux klimi da nosat ...
Toa e se .ova od sigurni izvori bidejki gazdata e blizok so moj drugar muabetor e negov ...a inaku toj zede takva aux Stolb 24ka nekade 55k mislam e pisana cena ja plati 650€
Pa videte kolku e zarabotka.... Ova kako za prijatel....
Inaku drugarcevo nee zadovolen 70kvasrati ekstra izolacija...bez vrati vnatre(izvadeni) pa gi vrati pak
 
Член од
28 февруари 2019
Мислења
20
Поени од реакции
52
Zdarvo drustvo, nadvoresnata edenica gubi freeon, ednas dopolnuvano no za 2 nedeli pak izgubi.nekoj da spodeli iskustvo ili da se nafati da go resi problemot model na klimat e ovoj Прегледај го приврзокот 229850
Побарај во минатите постови, клима не се надополнува со фреон додека не се пронајде од каде истекува, затоа што повторно ќе истече како во случајов. Во превод, те ограбиле... Исто доколку имаш сервисно треба да видиш колкава количина и какво масло да надополниш, како на сликата подолу.. Screenshot_20200119_223249.jpg
 

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.306
Поени од реакции
4.590
@FlegmaFX
No1 Претприемач за 2019 е Грее за стопанска комора, и прва награда за Греемак Гроуп
Грее гази и ке ве погази
 
На врв Bottom