Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2019
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.859
Nemam problem, ne veruvam da e neshto strashno osven sto trosi 70setina w struja i nepotrebno ja gree tacnata?

Ne ni planirav da go baram serviserot.... ali ako me uveruvate deka na drugi mesta ne great greacite, da go pobaram utre.....
Brat mi ima Amber 3.5, ke proveram kaj nego denes, bash me interesira.... moze Amberot podobro menadzira.....
Ama dobro bi bilo ako procita nekoj so Hansol 3.5 (kupena pred priblizno 1 god) da proveri i da spodeli......
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Nemam problem, ne veruvam da e neshto strashno osven sto trosi 70setina w struja i nepotrebno ja gree tacnata?

Ne ni planirav da go baram serviserot.... ali ako me uveruvate deka na drugi mesta ne great greacite, da go pobaram utre.....
Brat mi ima Amber 3.5, ke proveram kaj nego denes, bash me interesira.... moze Amberot podobro menadzira.....
Ama dobro bi bilo ako procita nekoj so Hansol 3.5 (kupena pred priblizno 1 god) da proveri i da spodeli......
Abe kakvi 70/80w koja tacna ....koga e stend By sleguva na 14/15w ...sigurno ima nesto.... kaj tebe
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Nemam problem, ne veruvam da e neshto strashno osven sto trosi 70setina w struja i nepotrebno ja gree tacnata?

Ne ni planirav da go baram serviserot.... ali ako me uveruvate deka na drugi mesta ne great greacite, da go pobaram utre.....
Brat mi ima Amber 3.5, ke proveram kaj nego denes, bash me interesira.... moze Amberot podobro menadzira.....
Ama dobro bi bilo ako procita nekoj so Hansol 3.5 (kupena pred priblizno 1 god) da proveri i da spodeli......
Za nedela dena se vrakjam i ke ti proveram. Na stand by nema sansi da trosi tolku, makar bilo i - 50c, zaso e izgasnata. Klimata takodje da pusti greac na 23 nadvoresna, shoznam...
Aj probaj izvadi od steker, stavi pak. Probaj so sijalica ako imash kolku ke ti pokaze, da ne e do meracot...
Ako ne se dokaze drugo, vikaj serviser.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.859
Testirav na Amber 3.5ka, taman si e, ne zagreva zicata/greacot na nadvoresnata.....

Ne moze da e do meracot toa sto celata tacna na nadvoresnata edicina e topla i zicata/greacot e zeska na dopir.

Ova go najdov vo upatstvoto na Hansolot.....za e-Heater Setting, ama e za so wired controller...
Vika: Once the wired controller or remote controller enters the Heating mode, this function will be turned on automatically.

111.jpg
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
hahahha strelecov e opasen. niti si pravel obuka niti ti se toa top strucnjacite za klimi. toa ti se dilercinjata i monterite koi normalno ti prodavaat i za toa si dobivaat dobra marza i gree resil da gi proseta malku da ja vidat kina. site firmi vo site oblasti go pravat toa. bile na specijalna obuka za specijalnite sistemi na gree :)))
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Nekoj da predlozi od iskistva parapetni 3.5kw?
eve ti evtina varijanta

Eve ti poskapa varijanta

Za kolkav i kakov prostor ti treba?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
hahahha strelecov e opasen. niti si pravel obuka niti ti se toa top strucnjacite za klimi. toa ti se dilercinjata i monterite koi normalno ti prodavaat i za toa si dobivaat dobra marza i gree resil da gi proseta malku da ja vidat kina. site firmi vo site oblasti go pravat toa. bile na specijalna obuka za specijalnite sistemi na gree :)))
Batica znaci ti stvarno baterijata ti e prazna.....ama ne mozes da ja nadopolnis treba da si ja zamenis so nova ...ovaa veke.ne ti drzi.....Sakas da kazes deka ako nekoj nekade bil na obuka toa e onaka kolku red i procedura taka ..?? Greska si golema ... Jas iako sum.vo druga bransa(no imame slicni i zaednicki raboti so klimatizacija) bev 6 nedeli na.obuka vo hrvatska/zagreb ,tamu e trening centarot za jugoistocna evropa , balkan,zaklucno so turcija ...i jas znam se sto vidov i sto nise isprezentira so preseci na delovi itn...i tuka isto bese glavniot direktor od francija koj poslednata 6ta nedela ne testirase licno toj .......
I sega ti tvrdis deka na.vakvi slucki toa e marketing za prodazba na.uredi ..... Greska si od 1do100 .! Tolku od mene
 
Член од
5 септември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
3
eve ti evtina varijanta

Eve ti poskapa varijanta

Za kolkav i kakov prostor ti treba?
Za okolu 30 kvadrati.. Se mislam dali da bide parapetna ili sidna pa zatoanpobarav iskustva
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Ако имаш простор за парапетна, а примарно ти треба за греење, стави таква.

Ако не ѕидна, ама да има 15цм, над неа простор до таванот. Ако има можност.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Уште некој ден, па тргнувам во потрага.
Пишувајте каде сè се продаваат инвертери, но и монтажата да биде нивна. Се разбира со овластени (и вистински) монтери. Октомври е одреден за решавање на тоа прашање.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Уште некој ден, па тргнувам во потрага.
Пишувајте каде сè се продаваат инвертери, но и монтажата да биде нивна. Се разбира со овластени (и вистински) монтери. Октомври е одреден за решавање на тоа прашање.
Prvo pisi lokacija..?ili ne ti e bitno od kade ke ja zemas.?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Локација за купување најдобро ми одговара Куманово или Скопје. Монтажа во Крива Паланка.
Vo Sk imas xxx mesta vo kumanovo jas go znam samo Alfi(sum kupuval povejke rab.od tamu ima top ceni) na pat tie kon k.palanka ama klimi sto imaat samo tamunda na lice mesto da vidis :) eve ti br. 031 445 210
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom