Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Pocituvani SV B i Strelec
Dali znaci deka ovoj je toj model sto ke go dobijam na linkot dole, hvala na strpljenjeto i ostanete takvi kako sto ste ( strokovno podkovani )oti ako se promenite nema da da bidete toa sto ste
So pocituvanje
Pozdrav


[/URL]
I za montaza dogovorite li se besplatno li e ili ke si plates 5500 a Nordik li ke bide klimava ili Amber Standart bidejki Nordik ubavo kazuva imeto e za severot kade sto e poladno ovde e obicna Ambet .
Sigurno ke imas i besplatna obuka bidejki za koristenje na dalecinskiot upravuvac a i preku aplikacijata na mobilen . A garancijata ti e uslovna prvite 2 god ne se plaka nisto i narednite si plakas po iljadarce .
Kako i da e so sreka da si e koristis
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
D

Deleted member 95595

Гостин
Sramota da se lazat kupuvaci deka nekoj ured ima Eurovent, a vo realnost NEMA.
Za ova treba da se izvesti i Eurovent i pazarna inspekcija, BEZOBRAZLUK !!!!!!
ne skokaj odma, ne mi rekoa deka NEMA eurovent za Haier, tuku deka momentalno se suspendirani od Eurovent sertifikacija. Ama glagolot "to suspend" na angliski ne znaci sekogas "suspendiranje" tuku znaci i "odlozeno" ili "pauzirano". Ne pukaj odma seir.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
ne skokaj odma, ne mi rekoa deka NEMA eurovent za Haier, tuku deka momentalno se suspendirani od Eurovent sertifikacija. Ama glagolot "to suspend" na angliski ne znaci sekogas "suspendiranje" tuku znaci i "odlozeno" ili "pauzirano". Ne pukaj odma seir.
Ne e seir, ova e BRUKA, DA LAZES....
Vakvo nesto da imase so Gree, nemase da se sopre so negativni komentari, koi i jas ke gi podrzev....ama vakov molk za vakvo nesto od strana na site e katastrofa....za vakvo nesto ne se molci.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Ne e seir, ova e BRUKA, DA LAZES....
Vakvo nesto da imase so Gree, nemase da se sopre so negativni komentari, koi i jas ke gi podrzev....ama vakov molk za vakvo nesto od strana na site e katastrofa....za vakvo nesto ne se molci.
pa ti si vo tie vodi, prijavi odma. I prati ni shto ke ti odgovorat od agencija za zashtita na potroshuvachi. Go kazuvash ova kao da na nekoj tuka mu e gajle ako gi tuzit nekoj na Haier. Ako ispadne drka lazat, palete patikite, motikite i vilite vo raka i pred Energija shtrajkovajte. Jas da doznaa deka vo mojava bransha nekoj blatatno mi gi laze potencijalnite klienti, ke go obesam za madinja.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
pa ti si vo tie vodi, prijavi odma. I prati ni shto ke ti odgovorat od agencija za zashtita na potroshuvachi. Go kazuvash ova kao da na nekoj tuka mu e gajle ako gi tuzit nekoj na Haier. Ako ispadne drka lazat, palete patikite, motikite i vilite vo raka i pred Energija shtrajkovajte. Jas da doznaa deka vo mojava bransha nekoj blatatno mi gi laze potencijalnite klienti, ke go obesam za madinja.
So sigurnost ke bide i objaveno vo dneven pecat, da razberat site.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Samo ubo istrazi i rasprashaj se, da ne jajte nekoja kontra tuzba za kleveta pa da se chadish togash.
Fala za sovetot, ama ke bide po red, prvo potvrda od Eurovent ( kako tebe sto ti pisale), so informacija deka se upotrebuva nivnoto logo kako potvrda deka uredite imaat Eurovent, pa posle so kopija od oficijalnoto izvestuvanje na Eurovent prijava vo pazarna I objava vo dneven pecat.
I na Eurovent nema da mu e seedno nekoj da go zloupotrebuva negovoto ime.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
12 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
18
I za montaza dogovorite li se besplatno li e ili ke si plates 5500 a Nordik li ke bide klimava ili Amber Standart bidejki Nordik ubavo kazuva imeto e za severot kade sto e poladno ovde e obicna Ambet .
Sigurno ke imas i besplatna obuka bidejki za koristenje na dalecinskiot upravuvac a i preku aplikacijata na mobilen . A garancijata ti e uslovna prvite 2 god ne se plaka nisto i narednite si plakas po iljadarce .
Kako i da e so sreka da si e koristis
Fala za ubavite zelbi. Inaku da se vratam na prviot del od tvojot post, do kade sto mi posaka sreka. Si ja utnal tolku deka ni samiot ne si svesen kolku. Kako prvo ne rabotam vo Gree nitu pa sum zastapnik na Gree a kolku ke me cini montazata ke ti kazam najiskreno nema da me cini niti 1 denar. Kaj gi najde tie 5500 neznam ama mene ke me cini tocno 250 EUR. Tolku ti e tuka cenata izmegu 200 i 250 EUR. Sto se odnesuva do tvojot komentar deka treba da odam na kurs, zaradi daljinskoto, ke moram i tuka da te razocaram, zaradi toa sto stvarno ne sum imal daljinsko od klima ama doma imavme televizor so daljinsko, toa bese nekade dalecnata 1960 godina. Verojatno ti togas ne si ni znael deka postoi televizor. Sto se odnesuva na mobitel, go imam doma negde seuste prviot GSM od 1996, sto ne e pameten ama bese vo toa vreme cudo od tehnika. Mojata prva klima bese obicen ventilator, nemase napred nekoja zastita (mrezicka). Nemalo potreba od nekoe posebno greenje, zatoa sto bev samo na 100tina metri od moreto vo edna dalecna drzavicka. A sega resiv da ja imam klimata za preminot od esen na zima i prolet, a pri toa da ne potrosam poveke od edna penzija. Pozdrav i vo idnina zaobikoli me
Автоматски споено мислење:

Ne se otvara linkot mozes da go sredis?
Ne se otvara linkot mozes da go sredis?
Pocituvan Strelec

Ednas imam link dadeno poveli povtorno
Gree-Amber-airconditioner-R32 (1).pdf
So pocituvanje
Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
18
Pocituvani korisnici.

Ne mozam a da ne napisam nekolku zbora vo vrska so temava. Kako prvo nitu poznavam nekogo na forumov od Gree, nitu nekogo koj raboti tamu, nitu pa nekogo licno na forumov poznavam. Na ovoj forum mozam samo da krivam edna licnost, so golem pocit kon nego, a toa e gospodinot Strelec. Sega ke se prasate zosto da go krivam gospodinot Strelec. Go krivam zaradi toa sto citajki gi forumite po drugive drzavi naletav na eden forum, barajki mislenja i razni iskustva vo vrska so klimatskite uredi, kade sto go cekaa da naleta kako Gospod, da im dade soveti, da ne spomenuvam sega kakvi klimi bea vo prasanje. Tamu ne bese so nikot Strelec tuku bese so drg nik, a odozdola bese napisano deka e vo Makedonija so nikot Strelec. Sledejki go negoviot nik Strelec dojdov do ovoj forum. Sekoja cest, koga dojdov imase iljada i sedumsto i nekoja stranica i malku mnogu mi trebaa dve nedeli da gi procitam site stranici. Da vi kazam iskreno, za razlika od nekoi drugi forumi, ovde dve tretini od ovoj del na najekonomicno greenje, se raspravate koj imal pogolem, koj oma podebel i razno razni za mene nerazbirlivi raboti. Namesto da gi cenite i tie malku strucnjaci i da se odnesuvate do niv so pocit i do nivnata strucnost i znaenje, koe da vi kazam nesebicno go delat, ne samo na ovoj forum tuku gubat vreme i na drugi forumi, gi crnite kako da nisto ne znaat. Procitav nekdeka na forumov deka nekoj clen bi kupil Gree, ama zaradi Strelec ne kupuva tuku ke kupi nekoja druga marka. Pogolema glupost od taa ne sum procital vo zivot. Ne vikam deka Gree e najdobar, ama odgovorno vi tvrdam deka podobrite klimi cinat kolku eden model na Gree plus 1000 EUR od koi veruvam 300 EUR odat zaradi nalepkata so imeto, koja patem da vi kazam e zalepena vo Kina. Da ne ostane samo na gospodinot Strelec, tuka e i SV B i uste nekolkumina, da ne gi pisuvam site, ke gi molam da mi prostat sto ne sum gi napisal site. Nekoi novi clenovi doagaat i prasuvaat za volku kvadrati za tolku kvadrati sto predlagate a imam samo tolku pari, bidete realni vo vasite odgovori, kazuvajte si go svoeto licno iskustvo a ne od prijatelot, od prijatelot na prijatel i od sestiot komsija, taka covekot ke si gi dobie najrealno odgovorite, a strucnite prasanja i okolu tehnickite specifikaciji pustete da odgovaraat postrucnite lica odnosno tie sto se strucno i tehnicno podgotveni za toa. Vi blagodaram za vnimanieto i vaseto vreme citajki go ovoj malce podolg post.

Pozdrav
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Ovde na forumot nekoj luge mnogu ubavo go naucija Makedonskiot jazik, koga pocnaa nesto mesaa zborovi nekako demek ne se od ovde pa sega vo posledniot post kako nekoj lingvist po Makedonski jazik da mu go pisuval postot.
Pozdrav i so sreka da si uziva vo penzionerskite denove. :oeoeoe:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ovde na forumot nekoj luge mnogu ubavo go naucija Makedonskiot jazik, koga pocnaa nesto mesaa zborovi nekako demek ne se od ovde pa sega vo posledniot post kako nekoj lingvist po Makedonski jazik da mu go pisuval postot.
Pozdrav i so sreka da si uziva vo penzionerskite denove. :oeoeoe:
Од дупликат се премина на трипликат. И мисли дека некој весла цица...
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Procitav nekdeka na forumov deka nekoj clen bi kupil Gree, ama zaradi Strelec ne kupuva tuku ke kupi nekoja druga marka. Pogolema glupost od taa ne sum procital vo zivot.
На добра стока не и треба толку реклама. Особено негативна реклама со плукање по сè друго. Така се прави само кога твојот производ не е квалитетен, па бидејќе не можеш да го фалиш, плукај по другите. Моите кози даваат многу млеко, кравите на комшијата даваат малку. Затоа купете коза, не купувајте крава. Оставете ги потенцијалните купувачи сами да изберат, не навредувајте ги ако купиле крава наместо коза. Овде баш на тој принцип се пишува.

Интересно е што пензионер кој уште во далечната 1960 година имал даљинско за телевизор, додека ние останатите не знаевме што е тоа телевизор (а дали тогаш имаше телевизори со даљинско) реши да ни држи предавања на нас Македонците. На стари години сака да не просветли. За два дена од искривен македонски јазик (со вметнување на словенечки зборови во него) го научи литературниот македонски. И постојано ќе ја спамира темата, затоа што другите спамери се прочитани.

Само едно не ми е јасно. Дали членот е вистински, специјално зачленет со таква задача или е клон на неговиот „ИДОЛ“? Или можеби клон на клонот на неговиот „ИДОЛ“?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom