Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 април 2019
Мислења
372
Поени од реакции
522
@bulipilot prasaj go od kade ja zema
Автоматски споено мислење:

@FlegmaFX
Foshan e vo Kina....kraj,bilo nekad toa, realnosta sega e taa, Carrier klima za doma e Midea nadvoresna i smeneta plastika i etiketa na vnatresna, zdelano v Midea a cena kako da e Daikin....ne me zarbavaj.
Автоматски споено мислење:


Ti da ne buncas deka imas Amber Nordik slucajno? Ajde pisi go kompresorot koja oznaka ima vo toj tvoj Nemezis i ke ti objasnam kolku si vo zabluda.

Eve be drugar od specifikacijata ma Invertor Nemesis pa ti prati da videme razlika dali ima .
 

Attachments

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Eve be drugar od specifikacijata ma Invertor Nemesis pa ti prati da videme razlika dali ima .
I sto e tuka isto be naucnik?
QXFS kaj tebe i QXFT kaj Nordikot ne e isto, drugpat ocilata zacisti gi pred da ti prodavaat prazna slama.
I ti kazaa fino lepo deka ti falat 12kg u nadvoresnata, 53 vs 65kg....pak ne si videl.
Izmenuvacot znaes da procitas kaj koja e kolku posirok- podebel u dveve specifikacii?
IMG_20190821_010117.png
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2019
Мислења
372
Поени од реакции
522
I sto e tuka isto be naucnik?
QXFS kaj tebe i QXFT kaj Nordikot ne e isto, drugpat ocilata zacisti gi pred da ti prodavaat prazna slama.
I ti kazaa fino lepo deka ti falat 12kg u nadvoresnata, 53 vs 65kg....pak ne si videl.
Izmenuvacot znaes da procitas kaj koja e kolku posirok- podebel u dveve specifikacii?
Прегледај го приврзокот 215571


eve ti od dvete 24 btu user manual od Invertor Nemesis i od Gree Amber pa najdi razlika mozebi taka e na 18 btu no na 24 btu e sosema isto. klimava e mokna zadovolen sum jas gream ladam 55 kvadrata dneven prestoj hodnik i dve sobi vkupna kvadratura okolu 90 kadrata a spratot e 120 edna soba i kupatiloto ne gi zagrevam ladam ne e potrebno.
 

Attachments

Член од
12 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
18
@Androit ti imas Inventor grcka klima do -15, zatoa nemas baterii. Ludi.maks e vo Slovenija sto imas poteba cena za montaza da mu kazuvas za vo Gevgelija?
@Ludi.maks
Idat klasicno... 2 kutii vnatresna/nadvoresna, vo vnatresnata imas user manual, daljinsko, Baterii vo plasticen omot neupotrebeni, i sve toa zaedno e spakuvano vo prozirna kesa.
Vo nadvoresnata imas pak vo kesicka spakuvano 2 gumi za zaptivanje na otvorite na tacnata, cucla-lule plasticno za vrzuvanje na crevoto za kondenz, holendri Energetska Nalepnica i PtoductFiche.
Taka barem stiga kaj nas, a vasiot uvoznik moze da gi ima poracano i so kit za montaza, znaci da ima i bakar 3m...zavisi kako gi poracal.
Автоматски споено мислење:


Pocituvan Strelec
Vi blagodaram na odgovorot
Denes na moje baranje mi ispratija od gree.si tacno koji sd oznakite na vnatresniot del i nadvoresniot kako sto sledi vnatresniot del ima oznaka GWH12YD-S6DBA1A/I
Nadvoresniot del ima oznaka GWH12YD-S6DBA2A/0
E sega nisto ne mi je jasno dali e seto ova tacno kako sto treba da bide ili oni vrska nemaat edno znam sigurno ako nekoj znae sum na prava adresa.
So pocituvanje
Pozdrav
Автоматски споено мислење:

Pocituvan Strelec
Vi blagodaram na odgovorot
Denes na moje baranje mi ispratija od gree.si tacno koji sd oznakite na vnatresniot del i nadvoresniot kako sto sledi vnatresniot del ima oznaka GWH12YD-S6DBA1A/I
Nadvoresniot del ima oznaka GWH12YD-S6DBA2A/0
E sega nisto ne mi je jasno dali e seto ova tacno kako sto treba da bide ili oni vrska nemaat edno znam sigurno ako nekoj znae sum na prava adresa.
So pocituvanje
Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Штета што нема грее ломо еко 09 кај нас за 15990 денари.
I da cisti, I da gotvi......
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Pocituvan Strelec
Vi blagodaram na odgovorot
Denes na moje baranje mi ispratija od gree.si tacno koji sd oznakite na vnatresniot del i nadvoresniot kako sto sledi vnatresniot del ima oznaka GWH12YD-S6DBA1A/I
Nadvoresniot del ima oznaka GWH12YD-S6DBA2A/0
E sega nisto ne mi je jasno dali e seto ova tacno kako sto treba da bide ili oni vrska nemaat edno znam sigurno ako nekoj znae sum na prava adresa.
So pocituvanje
Pozdrav
Super ti napisale, samo sto /I e vnatresna ( ne nadvoresna, "I" oznacuva "indoor" ), /O e nadvoresna ( ne vnatresna , "O" oznacuva "outdoor" ).
Автоматски споено мислење:

eve ti od dvete 24 btu user manual od Invertor Nemesis i od Gree Amber pa najdi razlika mozebi taka e na 18 btu no na 24 btu e sosema isto. klimava e mokna zadovolen sum jas gream ladam 55 kvadrata dneven prestoj hodnik i dve sobi vkupna kvadratura okolu 90 kadrata a spratot e 120 edna soba i kupatiloto ne gi zagrevam ladam ne e potrebno.
Ti izgleda nerazbiras sto ti pisa Strelec.
Modelot sto ti go imas ne e Amber Nordic, NE SE LAZI SAM SEBE SI.
Vo specifikacijata sto ti ja prati Strelec se cita......CITAJ UBAVO.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
Eurovent za FTF35A i 50A
Автоматски споено мислење:

Edit: go klikam linkov shto go postirav ama ne me nosi na toa shto sakam. Shtom go kliknite, skrolnite malce nagore i vo "Keywords" napishete samo "ftxf" kliknete "ok" i ke vi izleze
 
Член од
16 април 2019
Мислења
372
Поени од реакции
522
I da cisti, I da gotvi......
Автоматски споено мислење:


Super ti napisale, samo sto /I e vnatresna ( ne nadvoresna, "I" oznacuva "indoor" ), /O e nadvoresna ( ne vnatresna , "O" oznacuva "outdoor" ).
Автоматски споено мислење:


Ti izgleda nerazbiras sto ti pisa Strelec.
Modelot sto ti go imas ne e Amber Nordic, NE SE LAZI SAM SEBE SI.
Vo specifikacijata sto ti ja prati Strelec se cita......CITAJ UBAVO.

ova sigurno ne sum go jas pisuval ova se dvete upatstva za Invertor Nemesis 24 BTU i za Gree Amber 24 BTU pa ti najdi razlika ako mozes , mozebi za 18 e sosema druga specifikacija bidejki e 5,5 kw poslaba klima so poslab kompresor koj ne e tvin rotari eve vi pisuva na vasava oficijalna strana.

3D инвертер, (DC компресор, DC мотор на вентилатор); Двостепен компресор;
(за Северна Европа и Северна Америка)


jas ne sum prodavac jas sum korisnik na Inverter Nemesis i prezadovolen i mnogu poeftini se prodavaat po realna cena za razlika od Amberot koj ima naduvana cena i ne e Nordik tuku obicen Amber.
pozdrav i ubav den
 

Attachments

Член од
12 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
18
D

Deleted member 95595

Гостин
Decki, eve Eurovent za novive Carrier Infinity Ultimate. Za Average climate za 12kata pishuva pDesign 2,8kw so tBivalent -7 i phTbiv 2,39kw. Ako razbiram dobro, toa znachi deka na -7 ne e ni 2,5ka?

Za 18kava pDesign e 4,60kw so tBiv -7 i phTbiv 3,45kw? Ova znachi deka na -7 ne e ni 3,5ka?
Screenshot_20190821_145716_com.android.chrome.png
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Pocituvani SV B i Strelec
Dali znaci deka ovoj je toj model sto ke go dobijam na linkot dole, hvala na strpljenjeto i ostanete takvi kako sto ste ( strokovno podkovani )oti ako se promenite nema da da bidete toa sto ste
So pocituvanje
Pozdrav


[/URL]
Ne se otvara linkot mozes da go sredis?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Decki, eve Eurovent za novive Carrier Infinity Ultimate. Za Average climate za 12kata pishuva pDesign 2,8kw so tBivalent -7 i phTbiv 2,39kw. Ako razbiram dobro, toa znachi deka na -7 ne e ni 2,5ka?

Za 18kava pDesign e 4,60kw so tBiv -7 i phTbiv 3,45kw? Ova znachi deka na -7 ne e ni 3,5ka?
Прегледај го приврзокот 215606
Dali za novite modeli na Haier Tundra i Tide modeli na R32 freon e pusten eurovent sertifikatot ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom