Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ја вчера купив ТВ а и кола па не ми се свиѓа бојата, да ги вратам кај тебе може ?
Фискалната од кај ти е таму обрати се
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
Ја вчера купив ТВ а и кола па не ми се свиѓа бојата, да ги вратам кај тебе може ?
Фискалната од кај ти е таму обрати се не туку ми се обраќај
Нарачката и уплатата е направена во вашиот салон во Мичурин/Аеродром.
Сеуште не е испорачан уредот.
Мислам дека треба да бидеш малце покултурен кон клиенти и потенцијални клиенти. Вака правиш ефективна антиреклама на вашиот бизнис.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Нарачката и уплатата е направена во вашиот салон во Мичурин/Аеродром.
Причина за да бараш поврат на средства ?
Пиши бре име презиме фискална све што имаш све ке ти вратиме.....
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
Причина за да бараш поврат на средства ?
Пиши бре име презиме фискална све што имаш све ке ти вратиме.....ебати монтерот што нашол мене да ме ругаш
Ок. Договорено. Утре или најкасно во понеделник ќе поминам во салонот за да се комплетира откажувањето на нарачката.

BTW Ниту сме другари, ниту се познаваме, а богами ниту сум монтер за да се обраќаш со "е.ати монтерот".
Припази на речникот и иако ја немаш обиди се да покажеш култура.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ајде Те чекам, на Ок Договорено не си пратил ништо..

Ти дека не да си монтер или дилер, абе иди бегај лажи некој други.
Конкретен пример на контрабанда ви е @baljo, припрост монтер-дилер кој му дале да шитка клими а нема аргументи за ништо зашто до вчера продавал патлиџани, па мора да измислува и фискални и нездоволство па он незадоволен а зенаму задоволна, за капиларка ке ви наплати 30к и ке си набута у џеп 100че у евра+ монтажа, него знаењето му е у делот да лаже и да лупа бројки 3,5ка 4,5ка 5,5ка...од Тесла до Преспа ихааи 6,5ка ке ви најде.
Знаењето му е слаба страна па мора да куди и критикува....а да дели нешто безпари тоа сигурно нема да се случи.
И за беспари нема што да ни даде не па за пари...
а ја ги касапам со факти па се нервозни и само прикаски може да ги спасат ако треба и ке измислат некој да се пожали без сметка без ништо....за да се офајдат ако земат од нивните ама кога ке им тече од сите страни климата и ке сватат кој ги излажал....кој ги излажал некој @baljo ги излажал
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
Ајде Те чекам, на Ок Договорено не си пратил ништо..

Ти дека не да си монтер или дилер, абе иди бегај лажи некој други.
Конкретен пример на контрабанда ви е @baljo, припрост монтер-дилер кој му дале да шитка клими а нема аргументи за ништо зашто до вчера продавал патлиџани, па мора да измислува и фискални и нездоволство па он незадоволен а зенаму задоволна, за капиларка ке ви наплати 30к и ке си набута у џеп 100че у евра+ монтажа, него знаењето му е у делот да лаже и да лупа бројки 3,5ка 4,5ка 5,5ка...од Тесла до Преспа ихааи 6,5ка ке ви најде.
Знаењето му е слаба страна па мора да куди и критикува....а да дели нешто безпари тоа сигурно нема да се случи.
И за беспари нема што да ни даде не па за пари...
а ја ги касапам со факти па се нервозни и само прикаски може да ги спасат ако треба и ке измислат некој да се пожали без сметка без ништо....за да се офајдат ако земат од нивните ама кога ке им тече од сите страни климата и ке сватат кој ги излажал....кој ги излажал некој @baljo ги излажал
Очигледно не читаш, не капираш што имам напишано.
Си се фатил ко пијан за ограда дека сум дилер,трговец или монтер. Абе разбери дека не сум.
И си стојам на тоа што го пишав дека ќе поминам во салонот за да ја откажам нарачката како што е ред, а не тука на форум.
Ако сакаш,твој волја е, пиши број или име презиме па да те побарам кога ќе дојдам во салонот. Не заради друго туку да видиш дека ќе биде така и не измислувам прикаски и ете да видиш дека не лажам никого.

Препорака Џапни си од оние црвените бломакс менструал да ти ја ублажат болката/агонијата.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Очигледно не читаш, не капираш што имам напишано.
Си се фатил ко пијан за ограда дека сум дилер,трговец или монтер. Абе разбери дека не сум.
И си стојам на тоа што го пишав дека ќе поминам во салонот за да ја откажам нарачката како што е ред, а не тука на форум.
Ако сакаш,твој волја е, пиши број или име презиме па да те побарам кога ќе дојдам во салонот. Не заради друго туку да видиш дека ќе биде така и не измислувам прикаски.

Препорака Џапни си од оние црвените бломакс менструал да ти ја ублажат болката/агонијата.
Аууу ти враќаш незадоволен,,,,а Причина на немонтирана ?
Ако беше така просто и гаќи 5дена носени ке ти ги вратеа па ти секој 5 дена зимај си нови без да ги переш какачките.
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
Аууу ти враќаш незадоволен,,,,а Причина на немонтирана ?
Ако беше така просто и гаќи 5дена носени ке ти ги вратеа па ти секој 5 дена зимај си нови без да ги переш какачките.
Кога
Аууу ти враќаш незадоволен,,,,а Причина на немонтирана ?
Ако беше така просто и гаќи 5дена носени ке ти ги вратеа па ти секој 5 дена зимај си нови без да ги переш какачките.
Климата е платена во февруари/март кога беше акцијата и беше договорено да поминам или јавам за испорака и монтажа со оглед на тоа дека се менуваа прозори кај моите.
Кога поминав во салон да договорам монтажа ми рекоа дека во моментот нема и дека треба да стигне пратката (тоа беше на крај на март или почеток на април не сум сигурен). И остана на тоа дека ќе јават кога ќе стигне пратката.
Со оглед на тоа дека прифати рефундирање, утре во 15h ќе бидам во салонот со папирите од нарачката и уплатата.[DOUBLEPOST=1558576776][/DOUBLEPOST]
Ајде Те чекам, на Ок Договорено не си пратил ништо..

Ти дека не да си монтер или дилер, абе иди бегај лажи некој други.
Конкретен пример на контрабанда ви е @baljo, припрост монтер-дилер кој му дале да шитка клими а нема аргументи за ништо зашто до вчера продавал патлиџани, па мора да измислува и фискални и нездоволство па он незадоволен а зенаму задоволна, за капиларка ке ви наплати 30к и ке си набута у џеп 100че у евра+ монтажа, него знаењето му е у делот да лаже и да лупа бројки 3,5ка 4,5ка 5,5ка...од Тесла до Преспа ихааи 6,5ка ке ви најде.
Знаењето му е слаба страна па мора да куди и критикува....а да дели нешто безпари тоа сигурно нема да се случи.
И за беспари нема што да ни даде не па за пари...
а ја ги касапам со факти па се нервозни и само прикаски може да ги спасат ако треба и ке измислат некој да се пожали без сметка без ништо....за да се офајдат ако земат од нивните ама кога ке им тече од сите страни климата и ке сватат кој ги излажал....кој ги излажал некој @baljo ги излажал
Инаку не измислувам ниту фискални ниту било што. Документите (папката со Фискалната и листот од нарачката) ги оставив кај моите каде требаше да се монтира климата. Ако успеам порано и ако ти треба, ќе гледам да ти ги пратам во пп пред да поминам во салон.[DOUBLEPOST=1558586159][/DOUBLEPOST]
Кога

Климата е платена во февруари/март кога беше акцијата и беше договорено да поминам или јавам за испорака и монтажа со оглед на тоа дека се менуваа прозори кај моите.
Кога поминавме во салон да договориме монтажа, рекоа дека во моментот нема и дека треба да стигне пратката (тоа беше на крај на март или почеток на април не сум сигурен). И остана на тоа дека ќе јават кога ќе стигне пратката.
Со оглед на тоа дека прифати рефундирање, утре во 15h ќе бидам во салонот со папирите од нарачката и уплатата.[DOUBLEPOST=1558576776][/DOUBLEPOST]
Инаку не измислувам ниту фискални ниту било што. Документите (папката со Фискалната и листот од нарачката) ги оставив кај моите каде требаше да се монтира климата. Ако успеам порано и ако ти треба, ќе гледам да ти ги пратам во пп пред да поминам во салон.
[DOUBLEPOST=1558586254][/DOUBLEPOST]
Кога

Климата е платена во февруари/март кога беше акцијата и беше договорено да поминам или јавам за испорака и монтажа со оглед на тоа дека се менуваа прозори кај моите.
Кога поминавме во салон да договориме монтажа, рекоа дека во моментот нема и дека треба да стигне пратката (тоа беше на крај на март или почеток на април не сум сигурен). И остана на тоа дека ќе јават кога ќе стигне пратката.
Со оглед на тоа дека прифати рефундирање, утре во 15h ќе бидам во салонот со папирите од нарачката и уплатата.[DOUBLEPOST=1558576776][/DOUBLEPOST]
Инаку не измислувам ниту фискални ниту било што. Документите (папката со Фискалната и листот од нарачката) ги оставив кај моите каде требаше да се монтира климата. Ако успеам порано и ако ти треба, ќе гледам да ти ги пратам во пп пред да поминам во салон.[DOUBLEPOST=1558586159][/DOUBLEPOST]
 

Attachments

Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
Decki, za sovet ke ve molam. Se raboti za vtor sprat od kukja, izolacija 5cm stiropor na zidovite na celata kukja, slovenska drvena dograma koja odlichno dihtuvala, plocha na tavanot i nad plochata nema frleno nishto, ama doprva planirale neshto da pravat, valjda nekoi sobi i slichno. Komshii mi se, dojdoa deneska da me prashuvaat za soveti nekoi poshto videle kaj shto ja montirame klimata pred 4 dena, a i znaat deka jas se gream celosno na klimi i niv im doshlo preku glava od cepenje drva. Na ovaa fenomenalno nacrtana skica podolu ke vidite za koja kvadratura se raboti. Prvo planiraa samo vo dnevnata da stavat klima pa cel sprat da go great so toa, ama koga im kazav deka toa ne e vozmozno, rekoa 3 klimi deka bi stavile. Na listov gi imam i obelezano i mestata za klimite i ova se edinstveni slobodni mesta za postavuvanje klimi vo sobite. Mislenje za jacina? IMG_20190523_142131.jpg
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
@Strelec со греачи ќе фалиш дефрост. па ти си бре момак... јас таква глупост не би пишал во ниедно упатство или реклама дека има кај клима а твојов бренд г... на секоја страна се фали, па за која технологија праиме муабет бре стрелчо. греач на тацна :) затоа гледаш сега зашто нема еуровент г... . ај сега одмори се празников и концентрирај се на бокалите како да ги продадеш.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
@Strelec со греачи ќе фалиш дефрост. па ти си бре момак... јас таква глупост не би пишал во ниедно упатство или реклама дека има кај клима а твојов бренд г... на секоја страна се фали, па за која технологија праиме муабет бре стрелчо. греач на тацна :) затоа гледаш сега зашто нема еуровент г... . ај сега одмори се празников и концентрирај се на бокалите како да ги продадеш.
Дечки дај оладете малце..... ке ви треба клима.... ептен се препукувате....читам xxx постови назад....
нее ок тоа .....
дај кажете изборот е намален на овие 2 инвертори тундра 18ка / и вивакс 18 аери
цените на клими.мк се тундрата 38500 виваксо 39990. односно и кај други препродавачи е таа цената / но јас ке имам попуст од по неколку илјади на која и да е,
ваш избор кој би бил ке се грее точно 40 квадрати добра внатрешна изолација и итонг зидана куќа без фасада со алумин прозори......
https://klimi.mk/sporedba.php?id1=221&id2=314
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Gree Change GWH18KG-K3DNA6G/O / GWH18KG-K3DNA5G/I
Prozvedeno vo Gree za Electra (Airwell) so oznaki ELAU-VHD 018 - H11 nadvoresna/ ELSI-JHD 018 - N11 vnatresna
Cena 39.000den so vklucen popust,
Poveke info za modelot vo Greestore

Ova e stikerot na kutijata od nadvoresnata-pakirana

46kg neto, 50,5kg bruto tezina, modelot e bez greaci
Stiker od Vnatresnata pakirana

Servisno
 
Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
Дечки дај оладете малце..... ке ви треба клима.... ептен се препукувате....читам xxx постови назад....
нее ок тоа .....
дај кажете изборот е намален на овие 2 инвертори тундра 18ка / и вивакс 18 аери
цените на клими.мк се тундрата 38500 виваксо 39990. односно и кај други препродавачи е таа цената / но јас ке имам попуст од по неколку илјади на која и да е,
ваш избор кој би бил ке се грее точно 40 квадрати добра внатрешна изолација и итонг зидана куќа без фасада со алумин прозори......
https://klimi.mk/sporedba.php?id1=221&id2=314
Tundrata ti e proverena rabota, mnogu pozitivni korisnicki iskustva. Ima i Eurovent. Megju ovie dve sho gi postira, izborot e i povekje od jasen.

Edit: Tundrata ima i Mitsubishi kompresor.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Tundrata ti e proverena rabota, mnogu pozitivni korisnicki iskustva. Ima i Eurovent. Megju ovie dve sho gi postira, izborot e i povekje od jasen.

Edit: Tundrata ima i Mitsubishi kompresor.
Ok
Во ред, на одговорот, одлучив тундра имам и екстра цена, вклучувајќи го и wi-fi модулот за неа,
Едно не ми е јасно дека нема да има дисплеј за тоа како ќе функционира, или преку далечинското се гледа / што/како се случува .. ако има некој хаир тундра да сподели ....
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
непишано животно правило: ако некој или нешто уште на старт ти прави недоумица, несигурност или немир, не го прави без разлика колку сакаш, подоцна со сигурност ќе си имаш главоболки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom