Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Толку е, дека Битола па малку повисоки испаднале. Во Скопје ќе се уште пониски, а тек Гевгелија. :) :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
ako, da si kupish


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imas videno kako izgleda voena zgrada so 50cm Sid polna tula I vlezni skali kako vcera Da se lieni.- tamu beton ima vlezeno kolku za tri novi zgradi denesni.
Samo izolacija I kako termopecka Ke bide stanot.
I bez izolacija se banja.
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
544
Ako bi kupval Pak bi kupil star Stan do 1980 God PO JUS izgraden so 50cm Sid I Edna izolacija podobar Ke bidi od novite.
Можи во Битола не чинат новите градби кој стигна има финаасии изгради станбен објект..
Но не мислам дека во Ск е така..посебно не со Адора,кај шо имаш енергетски пасош..
Стар стан да купиш па да реновираш..абе ново си е ново!
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
Imas videno kako izgleda voena zgrada so 50cm Sid polna tula I vlezni skali kako vcera Da se lieni.- tamu beton ima vlezeno kolku za tri novi zgradi denesni.
Samo izolacija I kako termopecka Ke bide stanot.
I bez izolacija se banja.
si kjaril voen pa se falish, kad je gaga
i kiselina je blaga :p...
do pred pola god ziveev vo
stara zgrada na centralno patrno, stanot bese bez izolacija i bez novi dzamovi... katastrofa shto
da ti kazam....
ako se smenea dzamovite nemase da ima potopol stan... arno ama koga ima premnogu premnogu premnogu dzamovi i koa si slab so kesh kje si trpish promaja :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
друштво што мислите за оваа понуда, целта не ми е да ги рекламирам туку сакам да прашам сосема друго прашање,
што ќе се случи со климите кои ќе бидат купени, монтирани и користени а потоа вратени назад во предвидениот рок и дали потоа истите ќе се препакуваат само и ќе му бидат продадени повторно како нови на некој друг.

како идеја ја подржувам но има доста што и ако?
 
Член од
18 декември 2015
Мислења
96
Поени од реакции
235
Дали некој ја има чистено климата вака ?
https://youtu.be/DswSrqOHXsw

Монтерот што ми ја местеше не се нафаќа за вака да ја исчисти, немало потреба. Од Битола дали има некој што ги чисти вака климите да ми препорача?! Фала, поздрав
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
99
Поени од реакции
132
Дали некој ја има чистено климата вака ?
https://youtu.be/DswSrqOHXsw

Монтерот што ми ја местеше не се нафаќа за вака да ја исчисти, немало потреба. Од Битола дали има некој што ги чисти вака климите да ми препорача?! Фала, поздрав

Одлично видео, ако има некоја служба во Скопје нека препорача. Сигурно на 5-6 години користење ќе треба хемиско чистење.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Дали некој ја има чистено климата вака ?
https://youtu.be/DswSrqOHXsw

Монтерот што ми ја местеше не се нафаќа за вака да ја исчисти, немало потреба. Од Битола дали има некој што ги чисти вака климите да ми препорача?! Фала, поздрав
Baraj go Toni od euroklima aMA vaka profesionalno tesko Ke najdis nekoj
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
Зошто монтирани?

За немонтирани се мисли. Да купат, да им дадат документи, ДА НЕ МОНТИРААТ. Ако добијат субвенција океј, ако не да ја вратат немонтирана.
искрено не помислив на оваа опција, а сега кога дополнително и вимателно ги прочитав условите гледам дека е потребна слика само од старото грејно тело а не и од новокупениот уред :(

(помешав со субвенциите што ги даваа порано за пвц прозори каде се бараше слика од старите дрвени прозори пред да се демонтираат и од новите кога ќе бидат монтирани)
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Дали некој ја има чистено климата вака ?
https://youtu.be/DswSrqOHXsw

Монтерот што ми ја местеше не се нафаќа за вака да ја исчисти, немало потреба. Од Битола дали има некој што ги чисти вака климите да ми препорача?! Фала, поздрав
Kaj mene ja cistea slicno no ja demontiraa cela vnatresna i go iscistija i izmenuvacot i turbinata komplet epten bese prljava mojava klima.Preporacaa sekoja god cistenje na vnatresnata bez demontaza tuku na licemesto i na sekoi 4-5 god so demontaza.
 
Член од
18 декември 2015
Мислења
96
Поени од реакции
235
Kaj mene ja cistea slicno no ja demontiraa cela vnatresna i go iscistija i izmenuvacot i turbinata komplet epten bese prljava mojava klima.Preporacaa sekoja god cistenje na vnatresnata bez demontaza tuku na licemesto i na sekoi 4-5 god so demontaza.
E takvo chistenje sakam :) Kolku koshta ? Kje prasham vo Euroklima Bitola dali chistat taka , pozdrav[DOUBLEPOST=1550398721][/DOUBLEPOST]
Kaj mene ja cistea slicno no ja demontiraa cela vnatresna i go iscistija i izmenuvacot i turbinata komplet epten bese prljava mojava klima.Preporacaa sekoja god cistenje na vnatresnata bez demontaza tuku na licemesto i na sekoi 4-5 god so demontaza.
Mojata 3 godini ne e ischistena samo so pravosmukalka I filtrite sho gi peram ( od strav da ne rasipam neshto ) a pred okolu mesec dena sobrav hrabrost :) I prv pat probav sama da ja ischistam so dezintal od apteka ja isprskav pa po 15 min so voda I tolku ama ne e ubo ischistena, jas sakam detalno ubo kako nova da se napraj se da izlezi od nea sho e sobrano vo ovie 3 godini... :)
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
E takvo chistenje sakam :) Kolku koshta ? Kje prasham vo Euroklima Bitola dali chistat taka , pozdrav[DOUBLEPOST=1550398721][/DOUBLEPOST]
Mojata 3 godini ne e ischistena samo so pravosmukalka I filtrite sho gi peram ( od strav da ne rasipam neshto ) a pred okolu mesec dena sobrav hrabrost :) I prv pat probav sama da ja ischistam so dezintal od apteka ja isprskav pa po 15 min so voda I tolku ama ne e ubo ischistena, jas sakam detalno ubo kako nova da se napraj se da izlezi od nea sho e sobrano vo ovie 3 godini... :)
So demontaza nad 60 evra e od 60 do 80 e 4-5 saati rabota[DOUBLEPOST=1550411144][/DOUBLEPOST] 20180522_164216.jpg 20180523_182732.jpg
Kakva bese kako ispadna
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Kaj mene ja cistea slicno no ja demontiraa cela vnatresna i go iscistija i izmenuvacot i turbinata komplet epten bese prljava mojava klima.Preporacaa sekoja god cistenje na vnatresnata bez demontaza tuku na licemesto i na sekoi 4-5 god so demontaza.
Poentata na vodenoto perenje e tokmu za da ne se demontira vnatresnata i bez vadenje da se ispere a celiot procesot da trae 1cas a ne 4-5casa.
So demontaza samo i ventilatorot bi stanal popristapen za da se ispere vo kada, drugoto izmenuvacot ionaka nemoze da se rastavi.
Turbinata-ventilatorot so jak voden mlaz itekako moze da se ispere posto toj sobira kako talog na zemja-prasina, i negledam poenta za rasturanje na cel sistem, otkacuvanje bakari, freon, nanovo vakumiranje i stavanje nov freon...stvarno negledam logika vo toa, osven da ti lapnat 80eu.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom