Најекономично греење (затоплување)

Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
@Strelec неколку пати сум пишал и пак ќе се повторам, добар познавач (можеби и меѓу најдобрите на форумов) си на тематикава со климиве но карактерот ти е ужас,
знам дека е тешко да работиш со луѓе кои нит ценат труд нит добро завршена работа нит добронамерен совет но таква е работата со широки народни маси мора да се контролираш некако како професионалец.

џабе сто коментари на место кога едно вакво понашање со клиент кој купил ( може е не е реален ликот) клима од кај вас и наеднаш пак се влегува во магичниот круг на навреди, омаловажувања, убедување на кој му е поголем.

добро е што ти бараш да се јави и да пријави проблем кај вас дирекно но и членот добро постапува што прво пробува да се информира пред да се срами пред сервисерите, дај смирете ја топката на крај контактирај го во порака објасниму нешто за уредот како да го подеси, користи...
немој одма со навреди може навистина има мака а климата и не е баш ефтина, а верувај дека има и контра ефект кон неопределени купувачи односот што го имате со досегашните
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
@dastan 1400страни темава се изгледа малку за тебе за да сватиш нешто што е стопати напишано на темава а тоа е ова:
клима со огромен изменувач поголем и од 18ките на Климе нема шанси да дефростира на 15мин и тоа е јасно и едноставно е не е некоја наука....поголема површина на изменувачот поретко забелува и влага во дефрост.
И сеа еден напишал нешто и одма он е искрен ја нечинам а тој заеба и физика и наука.....а што не му се обрати на него ?
Што не побараш да ти ја покаже климата во дефрост или без, што не каже кој му монтирал и каде ја купил...некој факт има ли за да на мене фрлаш со камења а небараш ништо од другиот ?
Ти му ја виде климата ? Каде е ? Нема клима алоо
Еден куп измислени ликови има на темава отвори си очи и ти и другите
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
@Strelec свати ме како сакаш, нај другарски дадов свое мислење за ситуацијата,
жал ми е ако мислиш дека заземам страна нит ќе ми падне прометот како тебе нит ќе мрзнам како него :)

п.с јас се водам по девизата: "тој што не знае да лаже мисли дека сите ја зборуваат вистината" затоа и ви верувам
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Овие сите се нови згради. И тие со виваксот мислам беа. Според плановите за објектот, климите се ставаат во терасите. Што е естетски (па и заради проблеми со бучава и издувување) далеку подобро неголи да висат под и над нечиј прозор. Бевме како Индија социјалните згради со тие клими. Од друга страна, за греење или ладење треба да се наложи употреба на централен систем, локален или раководен во самата зграда. Многу е попрактично, (можеби и поефтин не знам, вие сте сепак стручни за тоа) неголи крцкање на зградиве со некои вентилатори со квадарен облик.
Se toa ok, ama se utepaa od mrcenje vaka bilo ona bilo ,losa montaza,vivax ne cini ova ne cini e sega da vidime tie kako montiraat,dali e ok, ne e ok. P.s. beknete nesto ke snema lenta
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Kako sto vetiv sliki od montaza na gree, pa me interesira sto ke kazat strucnjatice,losa li e montazat, dobra li e, sto se razlikuva od montazata na vivax ot sto ja plukaa ? Ajde strucnjaci bujrum objasnuvajte
Да бекнеме де
Овие клими ги има монтирано друга фирма која нема врска со Грее, а од Грее нема ни гаранција за уредите, само ги имаат купено и препродадено.
Зградата е блиску до Технолошки фак. а климите на изведувачите на зградата им ги има продадено и монтирано трета фирма која се бави со климатизација а со име В.Т.
А Гаранции за опремата немаат добиено од Грее затоа што што сами сакаа да ги монтираат на начин како што се и монтирани-неправилно.
П.С. Ако треба да ги напишам и двата субјекта со полно име и презиме кажи да дополнам.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
Види Климе да не е над тебе со неговото тезгере па од неговата што спие у дефрост ти тече вода на климата и ти си мислиш твојата е во дефрост :D
Гледам не си се јавил не си пишал податоци за климата....непостоиш ни ти ни твојата измислена клима, сите ке те познаат дека си само трол.
Сеа продолжете си го трачарењето со Климе, како ви е ладно, како на 15мин ви ги лади... ала две теткици у фризерница
pred 10 min na komsikata nad mene koja ima gree ne znam koj model, iako ima staveno crevo direktno vo oluk i protece vrz mojata madvoresna i odozgora e sve zamrznato, ne znam dali da i se kacam da i kazam da si go sredi toa ili nema nekoj golem problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
ne ja srediv jas, a i nemam nikoj pod mene taka da ne mu smetanna nikoj....


Sent from my iPhone using Tapatalk
:bravobe:
Zavrsi osnovno skolo prvo za po forumi....pamti sto si napisal pred da napises nesto so sto sam se fakjas vo gluposta.
No da pamtis nemozes posto nemas stav, nemas znaenje, nemoze ednas da e crno a drugpat belo, pa taka i kaj tebe iskaca deka tecelo...
....glej si u svojot dvor prvo
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
:bravobe:
Zavrsi osnovno skolo prvo za po forumi....pamti sto si napisal pred da napises nesto so sto sam se fakjas vo gluposta.
....glej si u svojot dvor prvo
jas se javiv kaj monterot shto ja montirase klimata rece deka kje dojde da go sredi toa ama ni traga ni glas, ne ti ja svakam poentava so toa deka sum se fakjal u glupost, jas pisav deka i tece na komsikata od gore i prasav dali e loso po mojata???


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
:bravobe:

Само уште да кажеше колку пати модераторот избришал мислење на твое барање.
Ок си е!
Напорен е Климе, нема збор. Барем таков беше на почеток. Само да бидеме искрени, темава страдаше не од него, ами од ветерниците со кои се бори он.
И уште страда и страда и се трпат и толерираат ниски и навредливи коментари. Само викаат кај има сила нема правдина. Проблемот е што во секој човек не е исклучен чипот за правдољубивост.
Да не ја должам, оти после вакви писанија темава за малку ќе умреше лани.
Мислам дека и вас ви е јасно оти Климе се појави како антипод на кланот. И се додека се толерираат тие ќе се трупа негативна енергија и периодично ќе запаѓа форумот во криза.
Беш га, како и во секој сегмент во жовотот.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Да бекнеме де
Овие клими ги има монтирано друга фирма која нема врска со Грее, а од Грее нема ни гаранција за уредите, само ги имаат купено и препродадено.
Зградата е блиску до Технолошки фак. а климите на изведувачите на зградата им ги има продадено и монтирано трета фирма која се бави со климатизација а со име В.Т.
А Гаранции за опремата немаат добиено од Грее затоа што што сами сакаа да ги монтираат на начин како што се и монтирани-неправилно.
П.С. Ако треба да ги напишам и двата субјекта со полно име и презиме кажи да дополнам.
Se toa ok, neka bide taka samo drug pat ne mrsete za drugi zs mozda bi i tamu umalo takva kombinacija i tamu da se umasenai 3 ti firmi i razno razni monteri ...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
5
Zdravo , da prasam nesto znaci vaka kupiv pred mesec klima ured inverter 12 za vo dnevnata koja mi e okolu 30-35 kvadrati e sega ona si duva toplo ama nikako da postigne temperatura i samo ja zamlacuva prostorijata a stavena e na 30 stepeni da duva.Se ima li sretnato nekoj so vakov problem i resenie ima li
 
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Ако сакаш помош објасни повеќе, каква клима, каков простор,подетално.
Zdravo , da prasam nesto znaci vaka kupiv pred mesec klima ured inverter 12 za vo dnevnata koja mi e okolu 30-35 kvadrati e sega ona si duva toplo ama nikako da postigne temperatura i samo ja zamlacuva prostorijata a stavena e na 30 stepeni da duva.Se ima li sretnato nekoj so vakov problem i resenie ima li
Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom