Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Imam pisano i porano, pak ke vi kazam, site brendovi ( citaj proizvoditeli, ne vazi za OEM ) imaat dobri klima uredi.
Problemot e sto osven Gree, na nasiov pazar nikoj nema prezentirano tolku modeli, od najeftin do najskap.
Ako sakam kineski ke si kupam Gree/Midea/Haier/Aux. Nemam namera da plakam brend kako Toshiba/Mitsu/Daikin/Carrier so nenormalni ceni i istite im gi proizveduvaat eden od navedenite kineski kompanii. Koga ke donesat uredi made in japan, a ne made in china/turkey, togas ke kupam.
Razberete go toa veke ednas, dosta ne molzea za etiketi t.e."brendovi".[DOUBLEPOST=1537119126][/DOUBLEPOST]
Garancijata ke ti vazi kolku ti sakas, maksimum e 10 godini. Ako sakas prekini ja posle 1/2/3/5/8 godina, za tolku ke si platis. Neznam sto ima tuka nejasno. Imas garancija na cel ured.
I taka nikoj ne odrzuva sam kaj nas ama bas nisto, barem 90
Tvojot komentar denes od pocetok do kraj, moe mislenje, mi lici na povikaj prijatel...... se so edna cel da na kraj go kazes toa sto go kaza.
Значи, темава има 1263 страни. За оваа година ни е климата, не за наредната :) А човекот може да рече, да јас работам таму, климите сооднос цена-перформанси ни се добри, има и подобри, има и полоши, има и слични. Ама не, зошто така, кога може да рече дека се друго е за никаде, а Gree врв на техника и технологија :) Така повеќе клиенти се стекнуваат. Не знам што ќе купиме, ама знам дека Gree нема да купиме. Поздрав :)
Ја знам дека ке се заебете, а што ти ке купиш срање клими на презентирано дека се утка само смрди на како што ти напишаа дека си нарачаб постер за да накрајот извади и заклучок.
Глупи секогаш ке има....вашиот таргет на клиентела, но со едукација ке научат и тие да разликуваат што грее а што лади само.
Ја ке ги научам да ги разликуваат ваквите измислени купувачи.
Вивакс и нема друг начин да рекламира, измислува задоволни комшики и братучедки....мерење термометар потрошувачка нигде нема да видите.
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
28
https://klimi.mk/product.php?id=219
https://klimi.mk/product.php?id=220
Значи, дали би можеле овие да ги избереме и дали 3.5 е доволна за нешто под 30 метри квадратни? За помалата не е толку важно, само би сакале иста марка да бидат заради монтажа и такви работи.[DOUBLEPOST=1537125557][/DOUBLEPOST]
Ја знам дека ке се заебете, а што ти ке купиш срање клими на презентирано дека се утка само смрди на како што титнапиша нарачан пост и заклучок.
Вивакс и нема друг начин да рекламира, измислува задоволни комшики и братучедки....мерење термометар потрошувачка нигде нема да видите.
Може ли некој овие двајца барем привремено да ги банира за да може некое корисно мислење да добијам?
P.S. Gree не купувам, може да прекинете со реклама :)
А и сликче со фискална и датум ќе објавам штом купиме, па ти види кој мати празна слама тука :)
 
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Џабе везеш не ги банираат имаше еден админ мистичен или како беше се што беше против нив избанира а пред некој месец стави пост тука со грее клима како наместил во Маврово мислам. Па ти собери два и два.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Ете и ја и поентата, бан и треба...
Со таксена марка 50ден поднеси барање у Тундра
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Батали, тука ај те молам пиши што зеде и колку си задоволен.
Toshiba suzumi 16 za prostor 54 m2 do dekemvri a vo poladnoto 40 m2 a za vo spalna mala klima ne bas falena toshiba mirai no ko za spalna 16 m2 ke bide dovolna
Gream 3 sezoni i zadovolen sum i vo potrosuvacka i komfort.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
https://klimi.mk/product.php?id=219
https://klimi.mk/product.php?id=220
Значи, дали би можеле овие да ги избереме и дали 3.5 е доволна за нешто под 30 метри квадратни? За помалата не е толку важно, само би сакале иста марка да бидат заради монтажа и такви работи.[DOUBLEPOST=1537125557][/DOUBLEPOST]
Може ли некој овие двајца барем привремено да ги банира за да може некое корисно мислење да добијам?
P.S. Gree не купувам, може да прекинете со реклама :)
А и сликче со фискална и датум ќе објавам штом купиме, па ти види кој мати празна слама тука :)
за -4.000 денари види да ја купиш од тука
 
Член од
21 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
28
Toshiba suzumi 16 za prostor 54 m2 do dekemvri a vo poladnoto 40 m2 a za vo spalna mala klima ne bas falena toshiba mirai no ko za spalna 16 m2 ke bide dovolna
Gream 3 sezoni i zadovolen sum i vo potrosuvacka i komfort.
Тивки се прилично според децибеливе, какви се во стварност?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom