Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.273
Za 16m2 i predovolna e ,so ogled deka e podkrovje znaci pomala kubikaza za taa kvadratura a i ja greev vo najladnite zimi so panel 2kw taka da,da ke ja zgree sobata a momentalno besprekorno ja ladi.Fala za "grizata" za mene.
ma odlicna si zemal za na Ekvatorot i Tunis ke ladi jako....ama za greenje cvrc :)
Ako padne sneg zimoska i fati ladno doj kaj mene da se zgrees :)
I ne se srami kazi sto klima e, daj da cueme sto ovoj pat pametno si odlucil :)
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Se sto ima od prva ke doznaes ic da ne se sekirash za tebe ako treba i merac ke zemam i ke ti dokumentiram ,a ako si sirokograd da zgrees izmrznati dusi vo zimo ke ti pratam nekolku familii sto ne gi gree gree-to ili kupi im gree drva od tie dab ili buka eco premium .[DOUBLEPOST=1531520469][/DOUBLEPOST]
Shukjur nezemal Mirajka kao ti na NeDVOEN za 40.000....ni 12C nemalo da izvadi pa sea drva ke kupuval a ne peleti:)
Vakvi proseravanja kaj tetkami kaj komsikami zadovolni pocna i ti da kopiras? A mu kontriras na Klime...pa isti ste
Ostavi go Klime so nego nemozam da se meram toj ima samo prijateli so vivax i haier ,
Jas osven komsoto na beko i bagjoto na gree drug nemam so klimi sto se gree taka da ne izvrtuvaj muabeti t.e spinovi i ne ja razvodenuvaj diskusijata, i ko za tebe bese 28000 klimata so gratis montaza ,ako sakas kazi mozam da ti sredam i za tebe.
Taka da tie eco lomo premium sto gi reklamirate stavete edna zvedicka i odozdola napisete deka se samo za sobicki dogrevanje maksimum do 12m2 i toa vo zgradi so 10 cm stiropor ,nadvor od tie specifikacii striktno za ladenje .
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.273
Ovie muabeti se ogovaranja ne s efakti....ne spomnuvas ni model ni kvadraturi ni so greele ni kako ja koristele klimata....na kraj kraeva nerekov deka Greeto e semokjno ako go upikas najeftinoto u 50m2.....taa tvojata od 28k da ja stavime tamu kaj Bagjoti ke gi zgree mislis u najladnata zima? Ti u 16m2 oni u kolku ?
Pak ke te prasam sto klima si zemal iako reklama im pravam...mene da mi nudis klima falati, znam sam da si ja odberam, a posebno znam koi da gi izbegavam....imam edna sto dve od tvoive za 28k ke gi izede u eden zalak, a mozam i da se kladam....samo ti zemi merace i bidi spremen za zimata ;)
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Ovie muabeti se ogovaranja ne s efakti....ne spomnuvas ni model ni kvadraturi ni so greele ni kako ja koristele klimata....na kraj kraeva nerekov deka Greeto e semokjno ako go upikas najeftinoto u 50m2.....taa tvojata od 28k da ja stavime tamu kaj Bagjoti ke gi zgree mislis u najladnata zima? Ti u 16m2 oni u kolku ?
Pak ke te prasam sto klima si zemal iako reklama im pravam...mene da mi nudis klima falati, znam sam da si ja odberam, a posebno znam koi da gi izbegavam....imam edna sto dve od tvoive za 28k ke gi izede u eden zalak, a mozam i da se kladam....samo ti zemi merace i bidi spremen za zimata ;)
Ne se ogovaranja tuku so fakti ti bese ednas predoceno zimava koga imavme konverzacija na taa tema koi klimi gi ima kolkava kvadratura gree t.e poveke ja ladi ne moze da ja zgree ;) barem ti si po vadenjeto postovi od minatoto potrudi se vidi procitaj osvezi si ja memorijata,bas za tie postovi i tvoeto fakanje vo laga sto sum kazal za mene a ne sum kazal t.e bilo za bagjanakot i ti dojde ko antigree reklama imav i ban ,taka da ubavo se sekavas AMA TAKA TI CINI .
 
Член од
28 мај 2016
Мислења
56
Поени од реакции
80
Zdravo na site
Dali mozda nekoj znae dali u mk moze da se nabavi panasonic heatcharge i kolku cinat
Pozdrav
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Ne se ogovaranja tuku so fakti ti bese ednas predoceno zimava koga imavme konverzacija na taa tema koi klimi gi ima kolkava kvadratura gree t.e poveke ja ladi ne moze da ja zgree ;) barem ti si po vadenjeto postovi od minatoto potrudi se vidi procitaj osvezi si ja memorijata,bas za tie postovi i tvoeto fakanje vo laga sto sum kazal za mene a ne sum kazal t.e bilo za bagjanakot i ti dojde ko antigree reklama imav i ban ,taka da ubavo se sekavas AMA TAKA TI CINI .
mirai los izbor

https://forum.setcombg.com/климатици-toshiba-carrier/59011-toshiba-mirai-r32.html#post813048
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Zdravo na site
Dali mozda nekoj znae dali u mk moze da se nabavi panasonic heatcharge i kolku cinat
Pozdrav
Се шегуваш ти малце а? :)
Но фала што не информира (барем мене) дека постои вакво чудовиште од клима хиперинвертер од висока класа (а не е од вчера гледам) ... секоја чест за Panasonic се враќа на голема врата, со Sanyo компресорите кои и порано ни малку не беа инфериорни во однос на Fujitsu, Daikin Mitsubishi... климава е гром, како и Еуровентот кој вели 3.5kW (a Pdesignh 4.2кВ, како и на -10 дава 4,2кВ) да не спомнувам А+++/А+++... она за -35 и особено поради цената од 2,500 Евра, па не само што ја нема туку мислам дека и долго ќе ја нема .... можеби по 5-6 год кога ќе падне под 1000 Евра! Засега и ETHEREA од Panasonic e гром и со пристапна цена.. Многу јака рекламава за Панасоников (од Шведска ли е или Финска!?) https://www.youtube.com/watch?v=WaZuly5Yn44 па нека раскаже некој за издувот.... очигледно и за таму е наменета климава (со оглед на стандардот и температурите од -35), а не и за овде каде имаме никаков стандард, а климата умерено континентална со големи влијанија на средоземноморска, со просечни температури во Јануари и Декември (просечна минимална -3, просечна максимална +5)...
Оди напред технологијава со топлотните пумпи инвертери... а тоа е добро!
 
Член од
14 јули 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo na site,

Kupiv boljer TING INOX kombiniran, osven sto ima garancija na kazanot 20 godini, nadvoresnosta na boljerot ne mi ostava vpecatok za kvalitet, mozam da kazam deka po nadvoresnosta ova e najgrdiot boljer sto nekogas sum go imal. Me interesira dali nekoj ima iskustvo so ovie boljeri i kako se pokazale pri rabota.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
750
Поени од реакции
1.299
Се шегуваш ти малце а? :)
Но фала што не информира (барем мене) дека постои вакво чудовиште од клима хиперинвертер од висока класа (а не е од вчера гледам) ... секоја чест за Panasonic се враќа на голема врата, со Sanyo компресорите кои и порано ни малку не беа инфериорни во однос на Fujitsu, Daikin Mitsubishi... климава е гром, како и Еуровентот кој вели 3.5kW (a Pdesignh 4.2кВ, како и на -10 дава 4,2кВ) да не спомнувам А+++/А+++... она за -35 и особено поради цената од 2,500 Евра, па не само што ја нема туку мислам дека и долго ќе ја нема .... можеби по 5-6 год кога ќе падне под 1000 Евра! Засега и ETHEREA од Panasonic e гром и со пристапна цена.. Многу јака рекламава за Панасоников (од Шведска ли е или Финска!?) https://www.youtube.com/watch?v=WaZuly5Yn44 па нека раскаже некој за издувот.... очигледно и за таму е наменета климава (со оглед на стандардот и температурите од -35), а не и за овде каде имаме никаков стандард, а климата умерено континентална со големи влијанија на средоземноморска, со просечни температури во Јануари и Декември (просечна минимална -3, просечна максимална +5)...
Оди напред технологијава со топлотните пумпи инвертери... а тоа е добро!
Klimata ima samo edna maana
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Ovie muabeti se ogovaranja ne s efakti....ne spomnuvas ni model ni kvadraturi ni so greele ni kako ja koristele klimata....na kraj kraeva nerekov deka Greeto e semokjno ako go upikas najeftinoto u 50m2.....taa tvojata od 28k da ja stavime tamu kaj Bagjoti ke gi zgree mislis u najladnata zima? Ti u 16m2 oni u kolku ?
Pak ke te prasam sto klima si zemal iako reklama im pravam...mene da mi nudis klima falati, znam sam da si ja odberam, a posebno znam koi da gi izbegavam....imam edna sto dve od tvoive za 28k ke gi izede u eden zalak, a mozam i da se kladam....samo ti zemi merace i bidi spremen za zimata ;)
A be botu. Site te otkrija. na site im dade po 3000den. popust. ne promoviraj uredi koisto normalen svet ne gi esapi i ne gi stava vo niedna tabela za sporedba. gledam i kineski vekke razbiras, samo so japonskiot do kaj si ?? ne se pravi mnogu profi so kapilari i ventili koi za obicniot covek ama bas nisto ne znacat a mislam deka i za tebe ama ako nesto si procital pa tupis tuka. go unisti forumov so tvoive monteri/dileri. toa no1 vo svetot e za prodadeni klimi?/ zasto mislam deka i indija e br.1 po prodadeni koli pa ne gledam nesto mnogu insiski koli po patistava vio evropa. sega jasna ti e sporedbata. ako zakutese barem nekolku nedeli i ne pravese marketing od forumov (si ima reklama za toa) nekoj ke te citase. zatoa good bye
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363

Kajgana Shop

На врв Bottom