Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Midea
MIDEA 12000BTU MS12FU-12HRDN1-QRD0GW
Vivax 3.5 kw

ACP-12CH35AEZI
Vivax 5.5kw
ACP-18CH50AEZI
Ovoj ne e so site....Midea 120000btu e ==== AEZI od 12.000 i === AEZI od 18.000btu
Ja se otkazuvam....SinanSakic neka go druzi...i neka mu popee na mikrofonot AEZIOvuvueuvuevue ABEZIenyetuvenwuevue ugbemungbem:свиркам:
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Koga nekoj ne te navreduva nemas ni ti pravo da vregas
Wow ti mnogu navredliv stanuvas koga ke ostanes bez argumenti!
A STO NA MALTRETIRAS SITE TUKA so poraka vrz poraka....10 gi iznapisa deka Lubenicata ===Kompirot i za toa nikakov argument nemas osven tvojata tastatura, nikakva hartija ni dokument, nisto ne pokazyuvas samo pisuvas i spamiras....toa nikom nisto a ?
NE bratce....ti ja navreduvas cela tema tuka so tvoeto postojano povtoruvanje gluposti...A toa za gjabe sigurno ne go pravis...monterot na koj mu drzis cevki kolku zima na eden Vivax....10% + montaza =100ce po montaza....jasno e ;)
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Wow ti mnogu navredliv stanuvas koga ke ostanes bez argumenti!
A STO NA MALTRETIRAS SITE TUKA so poraka vrz poraka....10 gi iznapisa deka Lubenicata ===Kompirot i za toa nikakov argument nemas osven tvojata tastatura, nikakva hartija ni dokument, nisto ne pokazyuvas samo pisuvas i spamiras....toa nikom nisto a ?
NE bratce....ti ja navreduvas cela tema tuka so tvoeto postojano povtoruvanje gluposti...A toa za gjabe sigurno ne go pravis...monterot na koj mu drzis cevki kolku zima na eden Vivax....10% + montaza =100ce po montaza....jasno e ;)
Ne sum bil ni prodavac ni monter a ne ni sakam da bidam za tvoja informacija.:)
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Eve kaj se isti Hansol i Yoork i toj moj post....do strafce se isti
Ti Ocigledno si baras da ti pokacat plata za sirenje gluposti
Pak navakanje na York.
Pak manipulacii i lazenje do KOSKA !!!
Za konecno da se rascisti so ova treba samo vnimatelno da se sporedat modelite na YORK i greeleto koe se dava za sporedba i YORK koj e e na eurovent.
Dvata YORKA nemaat vrska eden so drug !!!!
york1.png
York so eurovent e so oznaka YWHJYH 012-R
york2.png
Yorkot koj go sporeduva so Marsolot i za koj tvrdi deka e od eurovent e so oznaka YWHJZH 012 BAR1AKX

Se fati za Haierot za edna bukva dali bilo E ili B, koj bil koj ne bil so eurovent, a tuka prodavate muda za bubrege deka York bilo isto sa vaseto.
Toj York koj e na eurovent e so oznaka YWHJYH 012-R, ne e isto za zal.
 
L

lleeoo

Гостин
Pak navakanje na York.
Pak manipulacii i lazenje do KOSKA !!!
Za konecno da se rascisti so ova treba samo vnimatelno da se sporedat modelite na YORK i greeleto koe se dava za sporedba i YORK koj e e na eurovent.
Dvata YORKA nemaat vrska eden so drug !!!!
Прегледај го приврзокот 187377
York so eurovent e so oznaka YWHJYH 012-R
Прегледај го приврзокот 187378
Yorkot koj go sporeduva so Marsolot i za koj tvrdi deka e od eurovent e so oznaka YWHJZH 012 BAR1AKX

Se fati za Haierot za edna bukva dali bilo E ili B, koj bil koj ne bil so eurovent, a tuka prodavate muda za bubrege deka York bilo isto sa vaseto.
Toj York koj e na eurovent e so oznaka YWHJYH 012-R, ne e isto za zal.
AND SLAMDUNK.......... NICE
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Isti Product Kod se i dvete Nadvoresni edinici bre, sto ne ti e jasno neka ti razjasnat u Biro za razjasnuvanje...
Od site mozni brojki/bukvi na svetov bas istite 11oznaki se pogodile CB1480083....isti izduvi, isti kapaciteti, isti kompresor, tezini i kapak isto daljinsko kako Hansolot...
Sekako nema JOrk da napise modelot deka e Hansol....zatoa na kup shapshalovci ke im gi soberat parite u ime na marka i ke im ja shitnat za 1200eura.




A ovie sto te lajknale neka mi najdat Eurovent za nadvoresna sto mene mi stigna doma so oznaka za TR i nakrajot so oznak -> MSZ-FH35VE-E2<G>
Na "Japanecov" od Tajland samo gakjite mu se od Tajland....sklopen u Turcija pa isporacan tuka....sisanje gjabe za budale.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Drugari sakam da pomognam u cistenje na nekolku epten prljavi fenkojleri. Od ona sto registrirav si ima izmenuvac ko na klima smesten vo limen del odvoen od elektronikata,
IMG_6233.JPG
IMG_6234.JPG
IMG_6235.JPG
dole cevka za odvod na kondenzat (metalnata neizoliranata ako ne gresam)
IMG_6237.JPG
i mislam deka ne bi bilo problem da go naprskam izmenuvacot so sredstvo za cistenje da odstoi i posle so voda da go ispricam i taka izmijam. Isto ko sto ja cistam vnatresnata na klimata doma. Interesno e sto ne najdov ni edno video za metodov sto go planiram kaj fenkojlerov pa zatoa ve konsultiram da cujam mislenja dali mozda ke zeznam rabota iako ne gleam pricina za toa..?
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Interesno e kako grreto se sluzi so manipulacija i zamajuvanje ne samo kaj nas, ami u cel svet. Tolku lesno se plasiraat fuslerski informacii za bildanje na lazni karakteristiki, a vsushnost se podprosecni klimi.
Primer COZY
gr1.png
Po specifikacii e do -7
Isto i za 12-ka
gr2.png
I sega istata klima vo Madzarska pod nekoj brend za nekojsi tamu uvoznik se transformira vo cudo
gr3.png
gr4.png
Odednas od zaba se pretvara u ****C i se deklarira za do -20
* zvezdite se misli na princ, da ne pomislite na nesto drugo

Eve sega drug primer za pretvaranje na ZABA vo ****C
gr5.png
Nekojsi model CHANGE PRO barem kako sto vidov po drugi sajtovi, tuka ne znam kako se e prodaval
no sigurno go e imalo. Glavno povtorno do -7
gr6.png
Model CHANGE so svemoguci GREJAC LCLH drugoto e se isto normalno
gr7.png
Pokraj svemoguci greac imame situacija na svemoguci kompresor koj od -7 sega raboti na -20
NO TOA NE E SE
gr8.png
Ovoj kompresor e tolku moken STO NE SAMO OD -7 SEGA RABOTI NA -20 TUKU SEGA STANA i 12-ka i KE TI KAZAT DEKA KE GREES EDNO 40-50 KV SO NEGO.

Dali primetivte koja beda e cengeneto lclh 9-ka
EER 2.99
COP 3.11
I na tie nevideni bedni parametri napisale SEER 5.6, a za SCOP izgleda malce sram im stanalo pa ostavile prazno.
Samo sminka i lazni falbi, so da se kaze uste posle ova.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom