Најевтино принтање Скопје

Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
119
Ај една молба.
Имам еден куп скрипти кои би сакал да ги имам на хартија.
Најевтино принтање на страна (црно-бело) во Скопјево ?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
Зоки и Либра во Мавровка, ама мислам дека е 0.75 страна ко шо памтам...
 
R

Rockstar90

Гостин
Јас принтам и карши Хотел Карпош во една фотокопирница, ама таму е 2 денари страна.
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
Ај една молба.
Имам еден куп скрипти кои би сакал да ги имам на хартија.
Најевтино принтање на страна (црно-бело) во Скопјево ?
До факултетите на бит-пазар лево кај автобуската што беше пред некоја година ако знаеш? одиш од факултетите (поминуваш покрај нив-не влагаш) кон битпазари и од десна страна е. 0.65 денари е страна 100%
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
835
Поени од реакции
775
Мавровка иди таму се ефтини зошто студентиве копираат се таму. И мислам дека во Бисер имаше исто така 0:60
 
Г

Грејвдигер

Гостин
„Стерна“, кај тоа школото (немам појма како се вика) кај ФЕИТ. Кога идеш од кај х. Карпош натаму, одма е лево на раскрсницата кај училиштето. 0,60 од лист ако печатиш над 100 страни.
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
„Стерна“, кај тоа школото (немам појма како се вика) кај ФЕИТ. Кога идеш од кај х. Карпош натаму, одма е лево на раскрсницата кај училиштето. 0,60 од лист ако печатиш над 100 страни.
Вера Циривири-Трена е школото.А одма позади Стерна има уште еден фотокопир и тој е доста поефтин
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
770
Поени од реакции
536
Ај една молба.
Имам еден куп скрипти кои би сакал да ги имам на хартија.
Најевтино принтање на страна (црно-бело) во Скопјево ?
Купи си печатач и кертриџите полниги сам со шприц со мастило. Досега имам испринтано над 8000 страни на ХП мулти 1050 (го купив скоро 50 евра пред 2 години).
3 шишенца со црно мастило ги купвам за 200 денари а со нив принтам околу 1500 страни. Плус за 250 денари купвам и мастило во боја и си печатам и во боја за поубав шмек ;). (секогаш принтам со висока резолуција и квалитет, а ако печатам со послаби сетинзи ке излезат и појке страни)
Хартија 150 денари 500 лисја.
Овде инвестираш на почеток ама после скоро беспари ти излегува печатењето. Плус мојш да прајш пари печатејќи за други.
Недостаток е то што сам мораш се ова да го прајш (вртење на страни, полнење кертриџи, чистење печатач...)

П.С. Ако имаш многу книги и скрипти шо се во боја и се на многу страни ти препорачвам да земиш таблет или Киндл зошто во нив можиш да сместиш многу книги и не зафаќа простор. Јас сега планирам да земам таблет зошто имам 3 пакети со книги/скрипти/копиран материјал што не знам како ќе ги донесам од Романија во Македонија, а имам уште 3 години од факултетов.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.539
Поени од реакции
9.456
Вера Циривири-Трена е школото.А одма позади Стерна има уште еден фотокопир и тој е доста поефтин
Самикоп мислам беше, нон стоп копираме со цимерот од таму. Слични се на цена со оние од Мавровка.
 
На врв Bottom