Најдобро гејминг глувче и гејминг пад

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
битно,кул изгледаат.

Само замисли да светат така,во темница,крш играње после...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
223
Поени од реакции
2
Mouse: Razer Lachesis
Mousepad: Razer Destructor

Само ако сакаш да играш како човек... :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
53
Поени од реакции
1
абе одам вчера у нико(велес) и ми покажа дечково mx518(1900) и g9(4800 :D)и му велам:А g5? ми вика веќе не се произведува..вистина?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30


- Nesto naj dobro. :pos2: cena 900den ili pomalce. Segdee razlicna cenata.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Премногу цигански изгледа.
Иако не сум ги пробал A4Tech,постирај некои перформанси за него,тоа е битното.
Колку DPI?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.827
Поени од реакции
1.329
:nenene::nenene:
какви и преформанси да има (а нема којзнае какви) не е квалитетен , ласерот ич не е квалитетен и многу треба да го пазиш :pipi:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
A4 Tech X7 (X-718BF)

Некој да ми каже како е задоволен од маусов? Тие што ги знам и што го имаат се ептен задоволни (за овие пари)

Еве што нуди:

 • 3XFire Button
 • 6 DPI Shift to speed up or slow down the pace of the mouse. Click to quickly shift from 600, 800, 1200, 1600, 2000 to 2500 DPI.
 • Full-Speed USB (Designed with Extreme Fast Acceleration Up to 500 Hz Report Rate, 4 Times Faster than the Normal USB Mouse's Report Rate.
 • Intelligent & Button. Programmable using included Smart-X7 Software.
 • Цена - 1000 ден.

 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
A4 Tech X7 (X-718BF)

Некој да ми каже како е задоволен од маусов? Тие што ги знам и што го имаат се ептен задоволни (за овие пари)

Еве што нуди:

 • 3XFire Button
 • 6 DPI Shift to speed up or slow down the pace of the mouse. Click to quickly shift from 600, 800, 1200, 1600, 2000 to 2500 DPI.
 • Full-Speed USB (Designed with Extreme Fast Acceleration Up to 500 Hz Report Rate, 4 Times Faster than the Normal USB Mouse's Report Rate.
 • Intelligent & Button. Programmable using included Smart-X7 Software.
 • Цена - 1000 ден.

Најс,само за ова болдираното да работи,ќе изгубиш додатна УСБ порта,бар така беше на времето кога ги клокавме маусите од 250 на 500мхз усб.
Кој би помислил,оверклокнат маус :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Најс,само за ова болдираното да работи,ќе изгубиш додатна УСБ порта,бар така беше на времето кога ги клокавме маусите од 250 на 500мхз усб.
Кој би помислил,оверклокнат маус :)
Мислиш да ми се сјебе портата и да не функционира веќе?

Иначе овој маус е тој од горе што е, ти што си пишал дека е цигански (и стварно е) али овој е гејмерски модел од тој. Тој горе е за Word i Еxcel :)
 
Член од
1 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
X7 ги отпишувам од конкуренција од лично искуство што ми се расипа за 2 месеца откако го купив и неќам ни да помислам на нив веќе.
Потоа го земав DeathAdder и сум максимално одушевен.Мислам дека е најконфортен маус и вреди да се има.
Еве за што станува збор:

 • 3500dpi Razer Precision™ 3.5G infrared sensor
 • Ergonomic right-handed design
 • 1000Hz Ultrapolling™ / 1ms response
 • Five independently programmable Hyperesponse™ buttons
 • On-The-Fly Sensitivity™ adjustment
 • Always-On™ mode
 • Ultra-large non-slip buttons
 • 16-bit ultra-wide data path
 • 60–120 inches per second and 15g of acceleration
 • Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon feet
 • Gold-plated USB connector
 • Seven-Foot, lightweight, braided fiber cable
 • Approximate size: 128mm (length) x 70mm (width) x 42.5mm (height)

Само што набрзо се откажав од кантер и сеа го продавам.Станува збор за маус користен 1 месец(Максимално очуван,рачунај го нов) со многу поволна цена!
Ако има заинтересирани може да ми пишат по ПП или на n.o.pain@hotmail.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom