Најдоброто кафе во Скопје?

Член од
5 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Едноставно, ваши мислења за најдоброто и највкусно кафе во Скопје моментално :)
 
S

StormRage

Гостин
За од кафич, дупло еспресо со ладна пена од млеко во Горки и ладното макијато во Мистер Џек
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Карши Ваташа во аеродром има еден кафиш али не памтам името La Strega така нешто , таму сум пиел најдоброто кафе, исто така имаат специалитети никаде не видени како еспресо со нутела и бадеми интересни ствари, вреди да се проба.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
најдобро макијато во кафиќ Имиџ ( Аеродром кај банките )
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Карши Ваташа во аеродром има еден кафиш али не памтам името La Strega така нешто , таму сум пиел најдоброто кафе, исто така имаат специалитети никаде не видени како еспресо со нутела и бадеми интересни ствари, вреди да се проба.
Не ја сфаќам опсесијата со Ла Стрега и кафето нивно.
Пробав еспресо и искрено ништо посебно.
Најубаво еспресо сум пиел во Кафе ди Рома во Капитол пред да го сменат во Кампионе.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Очекував повеќе мислења со оглед на тоа што сме народ кои нема пари а само дреме по кафиња. :(

Иначе онака најќејфски што сум пиел на Боемската Улица зошто ми се допаѓаше калдрмата и ми правеше атмосфера околината.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Очекував повеќе мислења со оглед на тоа што сме народ кои нема пари а само дреме по кафиња. :(

Иначе онака најќејфски што сум пиел на Боемската Улица зошто ми се допаѓаше калдрмата и ми правеше атмосфера околината.

Ти прашуваш за кафе како намирница и вкус или и за други сетила?

Инаку мене Кимбо ми е многу убаво, во Бруклин го служат.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Од скоро најдобри ми се кафињата во Сквиз Ми, има едно со путер што го прават Bulletproof се вика, ретко добро кафе, и Flat White го имам пиено супер се и двете.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Чисто еспресо во „Еспресо бар“ карши градежен. Има 3-4 врсти и едно со жен-шен.
Нескафе во „Галери“ на Рузвелтова. Одличен сооднос меѓу млеко и нес, секогаш го погаѓаат.
Ирско во „Irish pub“.
Фенси кафиња за да експериментираш во „Ли“.
Мејнстим бренд - Julius Meinl.
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
34
Поени од реакции
53
Се разбира „Ли“. И кај Беко има еден утепан кафемат во пекарата, вади добро кафе со ирски крем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom