Најдобри филмски тепачки

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.385
Поени од реакции
2.014
Ова е една можда не најдобра ама интересна, избацена сцена од Кил Бил, претпостављам поради расистичкиот контекст :) RIP David Caradine (ебачот на трансексуалци :pos2:)

 
H

HCL

Гостин
Иако има многу сцени кои би ги спомнал, ќе спомнам само една што ја имам гледано поскоро:

 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.256
Поени од реакции
2.736


Скоро сите борби во овој филм ми се убаво средени, музика звук и сл.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.795
Поени од реакции
7.404
Сцена od Ip man, инаку филмот е биографски филм за учителот на Брус Ли и сцената е биографска па е вистинита:

 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.811
Поени од реакции
3.115
old boy... vo celata edna scena se slucuva tepackata. nema menuvanje na kadar.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
25 јуни 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
Филмот се вика ONG BAK
Изобилива со лудница ќотек а плус течкото не користи дублери и каскадери.
Гледајте го филмот
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.494
Поени од реакции
11.396
Сите делови од РОКИ...не можам да издвојам посебна борба,сите се добри :)

Имаше и еден филм,многу добар,нешто со улични тепачки беше,во главна улога играше починат глумец од Паркинсонова болест,името му го заборавив,ама многу добри тепачки имаше во тој филм,уште името да го најде некој...:pipi:

Да додадам... и во Грин Стрит Хулиганс 1 и ИД има неколку добри тепачки :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.837
Поени од реакции
2.733
Сцена што мене многу ми се допаѓа кога е во прашање темава, одлично изведен фајт, Еквилибриум :

Напната тепачка и интересен крај, Дај Хард 2:

Еден пост погоре со Ахил ме потсети и на оваа тепачка, 2 до 3 минути вистинска машка борба, 300:

И уште една сцена, иако ги има многу во трилогијата Господар на Прстените, ќе ја издвојам херојската смрт на Боромир:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.044
Поени од реакции
2.289


Како ти се крева адреналин откако ќе ги изглеаш сцениве.
 
На врв Bottom