Најдобри филмови за гледање кога си high

Лорд Зуко

I'm the protagonist of your life.
Член од
27 мај 2018
Мислења
18
Поени од реакции
7
Можеби веќе има ваква тема, но еве јас ќе прашам пак :)

Кои ви се најинтересни филмови за гледање кога сте напушени (сами или во друштво), без разлика дали се комедии, mind blow филозофии или тешки артови? Нешто што вози :vozbud:

Ова е дел од мојата листа која ја препорачувам: Monty Python (особено Life of Brian), O Brother, where art thou, 100 year old man who climbed out the window and disappeared, Scott pilgrim vs the world, Dude, where's my car, Cheech and Chong up in smoke, Holy Mountain, Harold & Kumar Go To White Castle, Brazil, Tideland, Enter the void, The big Lebowski...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Знаеш дека од многу getting high умираат мозочни клетки, па на крај може ќе почне да ти се допаѓаат: Fifty Shades Darker, Baywatch, Daddy's Home, A Bad Moms Christmas, What to Expect When You're Expecting и Neighbors 2?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Пиши си дека имаш 14 години, не е срамота. Иначе Документарни гледај за Втора Светска. ;)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Пиши си дека имаш 14 години, не е срамота. Иначе Документарни гледај за Втора Светска. ;)
A ti kolku gi imas batence?

Jas ne sfativ zaso imate vaka potreba da se isponasate na nekoj sto najkuluturno nit napadno si prasa.

Jas rado bi diskutiral so 14 godisnjak koj gi izgledal brazil, holy grail, enter the void i fucking tideland nego li so vas povozrasnive.

Pa duri ;) Ama mu kazav...
 

Лорд Зуко

I'm the protagonist of your life.
Член од
27 мај 2018
Мислења
18
Поени од реакции
7
Пиши си дека имаш 14 години, не е срамота. Иначе Документарни гледај за Втора Светска. ;)
И овде ли ве има бе такви што неуспешно лечите комплекси? :confused:

Кога ќе ебнеш нешто ќе ти помине (y)

П.С. War movies are not my cup of tea.[DOUBLEPOST=1527531618][/DOUBLEPOST]
Знаеш дека од многу getting high умираат мозочни клетки, па на крај може ќе почне да ти се допаѓаат: Fifty Shades Darker, Baywatch, Daddy's Home, A Bad Moms Christmas, What to Expect When You're Expecting и Neighbors 2?
За повеќето од овие не сум слушнал, ама еве пошто ти знаеш ќе ти верувам на конотацијата у која ги ставаш (y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Знаеш дека од многу getting high умираат мозочни клетки, па на крај може ќе почне да ти се допаѓаат: Fifty Shades Darker, Baywatch, Daddy's Home, A Bad Moms Christmas, What to Expect When You're Expecting и Neighbors 2?
Baywatch не беше лош.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Ау, немој, жити мене. Само цицки, напумпани мускули, лош хумор за полови органи и секс, и facepalm акциони сцени.
Бољи од многу нови комедии. Не беше лош хуморот.
Глеај ги The House, Daddy's Home 2, па ќе збориме за лош хумор.
Daddys Home e меѓу бољите нови филмови на Вил Ферел*. Двојката е посрање.

* за жал, нешто што ич не гарантира добра комедија, али ипак, не е до толку срање
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Ау, немој, жити мене. Само цицки, напумпани мускули, лош хумор за полови органи и секс, и facepalm акциони сцени.
А извини, ти што очекуваше од филмов? :icon_mrgr: (Плус правен 20 години по серијата и со други глумци...?)
И од 50 нијанси :D?
И зш побогу би ги глеал овие? :D
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Baywatch не беше лош.
Не бе, ич.
Почнува со пичици и напумпани мажишта, што за мене е топ ( због пичкиците, не за нешто друго...) и после глеаш одма криминалци, се пукаат и глупости... А очекуваш да отидат у соба и да биде тоа што треба, но на крајта филмот со крвишта завршува. Ете така и со Fast and Furios, како што си минува време од 6-ката па се до ова Fate and the Furious 8, се помалце трки има, а поише акција...
Комедија, еве ја скоро гледав еден ама буквално 0% комедија имаше а пишуваше дека е комедија. (Филмот ретко на моменти нешто смешно ако има, ама тоа само два ~ три пати и толку).
А да гледам комедија филмови од 80' или 90' буквално ќе се посерам од смеење.
Али тоа је тоа:toe:, 2018 сме...Секој актер и режисер гледа што побргу да направи еден одреден филм што побрзо само за да добие пари, а не како порано каде што гледале филмот да биде интересен на оние што ќе го гледаат.
Од ова новите филмови ми се допаѓа Deadpool 2,па најбоље тоа... Го неам гледано, чекам на попкорн да искочи, и ја не сум таков типац да идам нонстоп у синеплекс да трошам пари за филмови, кога Телевизорот ми е пред кревет, палам компјутер и одма наоѓам филм.
 
Последно уредено:

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
A ti kolku gi imas batence?

Jas ne sfativ zaso imate vaka potreba da se isponasate na nekoj sto najkuluturno nit napadno si prasa.

Jas rado bi diskutiral so 14 godisnjak koj gi izgledal brazil, holy grail, enter the void i fucking tideland nego li so vas povozrasnive.

Pa duri ;) Ama mu kazav...
;)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Лорд Зуко

I'm the protagonist of your life.
Член од
27 мај 2018
Мислења
18
Поени од реакции
7
Не мора да се фаќате за комедии, не само комедии те возат ако си high :D

Тоа ептен е на прва лопта.

btw Baywatch e тиња филм и sober и high :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom