Најдобри медиуми?

Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Кои се најдобрите медиуми кои што не се ни ваму ни таму т.е не пласираат лажни вести?
Ако постојат воопшто.
 
T

Terroir

Гостин
Фактор според мене е број 1 и еден од ретките што секојдневно го читам
 
S

staycalm

Гостин
Либертас (што не пласира лажни вести). А инаку не постои портал кај нас што нема заземено страна ;)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Либертас (што не пласира лажни вести). А инаку не постои портал кај нас што нема заземено страна ;)
Извини,ама и тие пласираат лажни вести.Припаѓа на СДСМ.
Во Македонија нема независни медиуми.Сите припаѓаат на некоја од партиите.
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
85
MakFax hmmm
Инаку одбегнувам да читам било какви портали, уште помалку следам вести. Е добро, деновиве ете морам малце. :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.018
Поени од реакции
20.760
Од тоа што имам приметено, МКД.мк и Фактор ми се најрелевантни некако, не влечат ни накај едните, ни накај другите. Има и уште неколку кои се реални, но овие први ми паѓаат на памет.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Од кога интернет портал е медиум?
Тоа е маалски сајт кој не го фаќа ниеден закон и не одговара пред никави здруженија на новинари и суд за морални и етички вредности.

А зошто е тоа така...
https://kajgana.com/internet-portalite-ne-vleguvaat-vo-zakonot-za-mediumi

Едноставно, тогашното македонско раководство ќе немаше инструмент за труење на народот ако интернетот постанеше казнив на било кој начин. Не за џабе 4 од 5 вести на тогачнит розов Шител ( и сите други) беа „порталот ... пренесува“ а ние информираме. Значи некој неосудлив лажи а ние ги пренесуваме лажните вести до широките народни маси. Со тоа гласникот е невин а измислувачот нема закон по кој може да се казни... сега кругот се сврти и истите кои лажеа тогаш сега лажат за нив а овие првиве плачат оти има лаги на нивна сметка...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.578

Kajgana Shop

На врв Bottom