Најдобри игри за iOS и Android

Член од
20 март 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Градиш средновековна империја, почнуваш како господар на свој замок, ја шириш својата територија, влегуваш во сојузи со други играчи за да станеш единствен господар на моќна империја ....препорачам одлична multiplayer стратегија за тие што сакаат онлајн игра со кликање и содржина .
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.504
Поени од реакции
1.439
Ги имам инсталирано:
1. Hill Climb Racing
2. Drag Racing
3. Fruit Ninja
4. Bike Race Pro


Ми се свиѓа Temple Run 2 али слабо ми е кршчето.. :/
Иначе Optimus L3 E400.
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.143
Поени од реакции
4.291
Plants vs Zombies
Subway Surfers
Fruit Ninja
Blocked In
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.985
Поени од реакции
3.770
Auu igrive vi se ko da ne ste videle telefon pojak od 600mhz :LOL:

Momentalno instalirani

AVP Evolution
Dead Space
Final Fantasy III
GTA III
Real Racing 3
Rayman Jungle Run
NFS Most Wanted
Wild Blood

plus ePSXe funkcionira besprekorno momentalno giram Soul Reaver...Stasan sum do Melchiah i se prefrlam na PSX...Ona e remek delo koe zasluzuva da se pomine na real console.
Uste nesto
PPSSPP ima ogromen napredok. Gooolem broj na PSP igri se skoro igrivi ako ne i potpolno igrivi na pojaki telefoni.
Jako e da se vidi PSP igra vo HD rezolucija bez rapavi teksturi.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Јас би ја спомнал
Swords and Sworcery Superbrothers EP

Игра со многу возвишен стил, а сепак има и нешто модерно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom