Најдобрите играчи на СП 2014

Кои се вашите фаворити?


  • Вкупно гласачи
    99
  • Гласањето е завршено на .

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Capture.PNG

FIFA ги објави десетмината фудбалери кои ќе конкурираат за наградата „Најдобар играч“ на првенството. Во изборот се најдоа четворица Германци, тројца Аргентинци и по еден играч од Бразил, Колумбија и Холандија. Тоа се:

Германија: Томас Милер, Филип Лам, Тони Крос, Матс Хумелс
Аргентина: Анхел Ди Марија, Лионел Меси, Хавиер Маскерано
Бразил: Нејмар Јр.
Холандија: Ариен Робен
Колумбија: Џејмс (кој го ебе, Џејмс е!) Родригез



Во конкуренцијата за најдобар млади играч пак, ФИФА номинираше тројца играчи. Двајца доаѓаат од Франција - Рафаел Варан и Пол Погба заедно со Мемфис Депај од Холандија.



За најдобар голман на првенството, номинирани се:
Мануел Ноер (Германија), Серхио Ромеро (Аргентина) и Кејлор Навас (Костарика)

Кои играчи според Вас, треба да ги освојат наградите? Кој е неправедно изоставен од листата? Кој не заслужува да биде на неа?

Анектата ја направив со можност за глас за повеќе опции, за да може да гласате за сите три категории. Нормално, по еден играч од сите три категории. Повторно нормално, можете и да мамите па да накликате повеќе понудени од една иста категорија. :rolleyes:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.192
Поени од реакции
35.745
Недостига Мемфис Депај во анкетата :гик:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Недостига Мемфис Депај во анкетата :гик:
Фак, не можеше без промашај! Пишете го у мислење, ќе му ги сметаме гласовите! :D

@Rigel Kent испогласал за сите, класика за него. :rolleyes:
 
R

Rigel Kent

Гостин
@Rigel Kent испогласал за сите, класика за него. :rolleyes:
На вакви неодредени анкети си гласам така , да ти ги покварам процентите . :rolleyes:
Искрено глупо е вака , подобро да не ставаше анкета , туку сами да си пишевме.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
На вакви неодредени анкети си гласам така , да ти ги покварам процентите . :rolleyes:
Искрено глупо е вака , подобро да не ставаше анкета , туку сами да си пишевме.
Шо е глупо? Да си гласате со по еден глас за секоја категорија ќе испадне супер и ќе биде прегледно. Да сум модератор би ве банирал сите шо мамите, ама среќа не сум. :noze:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.184
Поени од реакции
14.450
Маскерано? :cautious:

Најдобар играч - Хамес
Најдобар голман - Ноер
Најдобар млад играч - Џоел Кемпбел
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Кај пропуштале навивачиве на Арсенал да си направат сопствена номинација.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.184
Поени од реакции
14.450
Кај пропуштале навивачиве на Арсенал да си направат сопствена номинација.
Јебига ниту еден друг од младите играчи не ми остави впечаток.
Незнам кој им е критериумот за млади играчи ама ваљда и Родригез требаше да биде таму, бар ако не му ја дадат главната тогаш утешната награда :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Јебига ниту еден друг од младите играчи не ми остави впечаток.
Незнам кој им е критериумот за млади играчи ама ваљда и Родригез требаше да биде таму, бар ако не му ја дадат главната тогаш утешната награда :)
The Hyundai Young Player award is given to the best young footballer participating in their first FIFA World Cup. The player must be born on or after 1 January 1993.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Маскерано е единствен играч од Аргентина кој ја заслужува наградата, другите се многу просек, ако победи Аргентина. Од Германија, ако победи, изборот меѓу Нојер и Милер ќе биде тежок, зависи од финалето. Меѓу овие играчи треба да се бара најдобриот играч на првенствово, единствено, само АКО Меси не даде 4 гола во финалево и го реши сам победникот. Крос играше многу добро, но не за најдобар фудбалер само зашто неговата игра не е забележива бидејќи нема асистенции и голови многу, што е штета при вакво оценување на играчи. Џејмс Родригез според мене е играч на првенствово но ретко се дава оваа награда на екипа која не е во најдобрите 4, така да штета Џамез.

За млад играч многу чудна конкуренцијава, Депај мислам дека сепак изигра најдобро од нив тројца. Нојер убедливо ќе победи иако сепак Навас според мене повеќе ја заслужува наградата. По грешка гласав и за Ромеро, извинете.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ти бре си гласал за Томас Милер , Тони Крос , Хамес Родригез , Арјен Робен , Мануел Ноер , Кејлор Навас и Серхи Ромеро.

:ROFLMAO:
Тоа тотално не е манијачки, никако. Фрик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom