Најдобриот тим во DotA

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Според вас, кој е најдобриот тим во Светот на DotA?
Јас подоцна ќе пишам, мада не знам ни еден тим вака што е меѓу најмоќните тимвои во Светот.:)
 

Felix!

Last Man On Earth
Член од
26 февруари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
nаjdoBriot Dota klan spored mene e MYM - Meet Your Makers
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
СК се најдобри на последната мапа.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
СК се најдобри на последната мапа.
Чекај, не се распаднаа СК? И не игра Лода за MYM како carry во некој игри?
Уште си го носи тагот СК, ама игра за нив..незнам, можда едвај 2 недели има од коа СК го распарчија ДотА одсекот..
Или се лажам?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Појма немам, не сум зборувал со моите пријатели веќе 3 недели, професионални обврски :), ама до пред 3 недели, тие беа најдобри, не верувам дека толку брзо нешто се сменило.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Појма немам, не сум зборувал со моите пријатели веќе 3 недели, професионални обврски :), ама до пред 3 недели, тие беа најдобри, не верувам дека толку брзо нешто се сменило.
Пред одприлика 2 недели на гарена имаше новост дека Лода го распаќа СК тимот пошо веќе не се абициозни ко шо биле, зашо многу губат [ И стварно е така, омилен тим ми се, али у последно време го јадеа и од МYM и од Ks.int] и тако даље..И неколку дена од веста, Лода влегол у MYM..али нема да игра нормално у прва постава, и нормално нема да биде капитен, и нормално не се подеснува со капитенот на MYM и дур играат највероватно ќе му биде на игнор на вентрило :) Или се шалел..шо го знам xD
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ти реков дека пред 3 недели немаше кој да ги тепа на мапата каде што новиот зомби и сторм се имба, crow веќе на поставува ward-ови, и не се гледа целата мапа. Малеик изјави дека можеби ќе успеат да ги победат, за некои 3-4 месеци : )
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Времето застанало за Потато. SK фати да го јаде од кого стигна затоа се распадна и Лода се придружи на MYM каде што го заменува Fear кој е во TPL :)

MYM веќе не постои. Истите играчи играат под новиот таг djooks. У 2 последователни партии истите се надиграни и outpicked од DmZ и YAY. Статистички гледано KS.int се најјаки ама ја си го обожавам TPL зашто играат таму Fear, Remstar, Fanatic[p], Demon и Hit0mi. Сите се allstar играчи.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
да СК се распаднаа поради тоа што губеаа од многу тимови - беа најдобри едно време али последниов месец - два беа 0!
лода е во дјоокс сега т.е мум како сакаш и да Кс се најдобри :smir:


Kuroki^^^
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Дјоокс(Djooks) според мене се најдобри на чело со Лода :).
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
SK e firma be kako ke se raspadnat .... imaat klan vo se...WoW,DotA,CS...
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
незнам зашто али многу јаки тимови се распаднаа киндом ака МУМ и СК-гаминг многу лошо за дота сцената :icon_frow:icon_frow
 

Kajgana Shop

На врв Bottom