Најдобриот начин за барање работа во 2017?

Член од
2 јули 2017
Мислења
18
Поени од реакции
3
Се извинувам доколку веќе постои ваква тема. Само што завршив средно училиште и барам привремена чесна работа што ќе ми придонесе пари(немора многу - како келнер или нешто слично). Веќе 2 недели барам работа на 2 страни(vrabotuvanje i najdirabota) и ништо не бидна. Постои ли некој друг начин?

Знам англиски и програмиње(html, php, cpp i java).
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Се извинувам доколку веќе постои ваква тема. Само што завршив средно училиште и барам привремена чесна работа што ќе ми придонесе пари(немора многу - како келнер или нешто слично). Веќе 2 недели барам работа на 2 страни(vrabotuvanje i najdirabota) и ништо не бидна. Постои ли некој друг начин?

Знам англиски и програмиње(html, php, cpp i java).
Разгледај огласи на Реклама5 и Пазар 3. Бар за келнер ќе најдеш нешто сигурно. И со среќа!:)
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Преку некој што има искуство или преку некој вработен
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Можеби прашањево не е за оваа тема, но неможев да најдам посоодветна. Ме интересира дали во ск може да се најде работа како програмер (html, css и java script), со поминат курс за тоа, а без соодветно високо образование?
И ако постои таа опција, колку отприлика се движат платите?
Планирам да направам career switch, па сакам да знам дали би се исплатило такво нешто.
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Дали некој има работно искуство во lc Waikiki,како се условите за работа, има ли слободен ден во неделата, во однос на платите !!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom