Најдобриот комплимент што некогаш сте или ви го дале...

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Кој е најоригиналниот, најубав, најдраг, најсмешен и било каков друг комплимент што сте го добиле некогаш? Мислам на било кое поле, затоа ја отворив тука темава :wink:


п.с. Може да кажете и вие какви комплименти делите нормално :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
најдобар комплимент е оној кој е кажан искрено без маска и од срце без фолирање и лижење
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Најинтересно? Кога една другарка ми кажа : „Со тебе ми е како во стари чевли!“ :shok:

Прво се засркнав и бледо ја погледав, па ми се изнасмеа, па ми кажа дека старите чевли и биле синоним за удобност...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Ti licis na... Jimm... Morrisson...
Od devojka u park, drugarka na drugarka ;)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Eden den deckovo ke bide slavna licnost!

Vujko mi i ostanat del od the Brady Bunch koj ziveat vo my family portert film...whatEVER.... :roll: se dodeka nekoja cura ne kaze, mnogu si mi sexy sakam de me dignes u race i da me odnes tamu kade gavranite ne peat nisto ne se vazi, kolku i da sum bil "pameten".
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Retko se naletuva na originalni mislam...
Od pamet mi pagjaat dva dorbi, ama ni edniot ni drugiot originalen; a zemajki vo predvid deka jas sum degen koj samo ceka da 'zakopa' nekogo, sekogash gi fakjam... za moja a i nivna zal.
Ednash eden mi rece: Ti si tip na zena koja gi inspirirala pesterskite lugje da crtaat na zidovite od pesterite! Na shto on dobi odgovor: Uste jas da bev Helen Hunt vo As Good as it Gets, mozda ti ke stanese Jack Nicholson i ke me legneshe :( normalno on se zdrvi i povekje ne mi prijde :poos:

Drug eden mu se ispusti "You complete me" neznam od koj film bese toa, ama znam kako negoviot film vo vrska so mene zavrsi...tako reci zavrsi :)


Najoriginalen kompliment koj mi bil daden i me doprel u dusa, mi dojde od profesorka na fakultet. Po zavrsuvanjeto, vo onoj period na dali da baram rabota, dali da zapisuvam post diplomski ja maltretirav so moite dilemi vo vrska so moite sposobnosti.
Zenata od petni zili se obiduvashe da me ubedi deka shto i da izberam deka ke uspeam, deka sekoj bi sakal da ima covek ko mene u negovi redovi ... i normalno jas kontrirav so somnezi, demek sto sum pak jas tolku specijalna, ima milion decki mnogu popametni od mene i po uspesni koi seuste se kelneri i ne uspeale da go napravat ni ednoto ni drugo, konkurencija nevidena bla bla bla. Vo momentot ko se sporediv so drugite kolegi,i cisto argument radi se obidov da gi zgolemam vo moi i nejzini oci, ,taa mi se zavrte i mi rece, parafraziram:
"Da ima razlika megju tebe i niv,mimo pamet i znaenje, iako i vo toa si ponapred, sepak uste pobitno - Koga ti ke se pojavish u moja kancelarija, ti ja ispolnuvas istata, go izdisuvash i vozduhot od nea so svoeto prisustvo koe zraci mokj i umeenje; na toa nikoj nema da moze da odolee - Toa e tvojot ekstra kvalitet koj ostanatite sekogash ke gi zaseni."

Nishto u zivot mi nema krenato samodoverba povekje od taa nejzina izjava, i sekogash koga ke pokazam somnez vo sebe ke mi tekne na toa... i mi znaci i toa kako.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
2 се...

1) не ми текнува сеа, ама е скоро даден и ми беше многу убаво

2) ми личиш на Аксел Роуз (16 јуни 1993)
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Kaj mene e neshto licno kako kaj OBDN, koga nekoj mi gi teshi somnezite dali ke uspeam da se vrabotam ...

a inace: imash karisma (aha, kade?)

A isto: i da raskinesh so ovoj decko, jas sepak bi sakala da se druzham so tebe :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Од сега па натаму, нон стоп по кондури ќе сум.

Џабе си носев патики ја.
Птух!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom