Најдобра PC игра за 2011та година

Најдобра PC игра за 2011та година


  • Вкупно гласачи
    118
  • Гласањето е завршено на .

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.094
Поени од реакции
5.741
Абе замина годината, ние уште не избравме GoTY :pos:

Ајде да видиме вие што мислите. Ја стандард си гласам за Portal 2, играта си е перфекција. За втора најдобра би ја ставил Battlefield 3. По-епик FPS Multiplayer немало до сега, а прашање е и дали ќе има. Skyrim... Хмм... Ја играв само околу 3 саати. Не дека не ми се свиѓе, туку дека не сум и' нашол време асално да и' седнам (ај сеа распустов ваљда... ;)). Првично видов многу негативни работи во неа, а и чекам да излезат уште неколку пача за асално да се среди, пошто за Oblivion излегоа way too much to count, па и тоа не беше доволно, па мораше модери да ја досредуваат...

Anyway, направив и анкета водејќи се според Metacritic. Ако сметате дека треба уште некоја да биде во анкетава - нека ja додаде модератор.

PS: Minecraft, LIMBO, Bastion & Trine 2 не ги вклучив пошто се low budget игри и не ги ставам во ист кош со игрите од анкетата.
 
D

dystopian

Гостин
Амнезија мислам дека у 2010 излезе, ама нема везе, за неа гласав. Не сум играл пострашна игра...
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Абе замина годината, ние уште не избравме GoTY :pos:

Ајде да видиме вие што мислите. Ја стандард си гласам за Portal 2, играта си е перфекција. За втора најдобра би ја ставил Battlefield 3. По-епик FPS Multiplayer немало до сега, а прашање е и дали ќе има. Skyrim... Хмм... Ја играв само околу 3 саати. Не дека не ми се свиѓе, туку дека не сум и' нашол време асално да и' седнам (ај сеа распустов ваљда... ;)). Првично видов многу негативни работи во неа, а и чекам да излезат уште неколку пача за асално да се среди, пошто за Oblivion излегоа way too much to count, па и тоа не беше доволно, па мораше модери да ја досредуваат...

Anyway, направив и анкета водејќи се според Metacritic. Ако сметате дека треба уште некоја да биде во анкетава - нека ja додаде модератор.

PS: Minecraft, LIMBO, Bastion & Trine 2 не ги вклучив пошто се low budget игри и не ги ставам во ист кош со игрите од анкетата.
Извини ме,али не треба да биде AC:Revelations BH мислам дека е 2010?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.094
Поени од реакции
5.741
Извини ме,али не треба да биде AC:Revelations BH мислам дека е 2010?
Revelations 2011 е испадна,а BH мислам 2009.
Значи уште еднаш да повторам - се водев според Metacritic. А на Metacritic, Brotherhood е во игри од 2011та година и има доста подобар Overall score од Revelations, па затоа ја ставив неа.

Btw, еве release dates за Brotherhood:
Release date(s) PlayStation 3 & Xbox 360
NA November 16, 2010
AUS November 18, 2010
EU November 19, 2010
JP December 9, 2010
Microsoft Windows
AUS March 17, 2011
EU March 18, 2011
NA March 22, 2011
JP June 3, 2011
Така да мислам дека заслужува да е на листава (бидејќи сепак нели, ова е избор за најдобра РС игра).
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
No MW3, 0\10.

:ROFLMAO:

Тешко да се избере, Skyrim, Arkham, Deus ex, Portal 2 и TW2 би ги стаил во потесна конкуренција. BF3 сингле плеерот беше разочарување, мултиплеер не играм и не ме интересира.

Saints Row сеа ја земав, изгледа ветувачки али ја неам играно сеуште.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Језда сум Skyrim фан, али сепак гласав за Portal 2 ради тоа шо беше воглавно поинтересна, а тоа е уствари поентата на игрите.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Deus Ex: Human Revolution за мене.. многу ми се допадна тоа што е верна на првата игра :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
PS: Minecraft, LIMBO, Bastion & Trine 2 не ги вклучив пошто се low budget игри и не ги ставам во ист кош со игрите од анкетата.
Во ист кош итоа како и едните се игри и другите се.

И амензија е од 2010.
Anyway, направив и анкета водејќи се според Metacritic. Ако сметате дека треба уште некоја да биде во анкетава - нека ja додаде модератор.
И процес на номинација немаше. Јас имам мои кандидати. Метакритик е метакритик, американски рецензенти. Овде сме поинакви, овде самите требаше да си избереме номинирани.
Не е интересно ако на сите избори се истите па истите наслови.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Пичка сум. Уште не сум ја продолжил Amnesia. Смрзнав пред некоја вечер, па ја оставив за друга.
Ама далеку за на врвот, добро зависи сепак од различните критериуми. Пример, веќе денови оставив на Скајрим па иде кај мене на прво. Второ Battlefield, пошо стварно кине и ми се допадна кампањата. Трето.. еј need for speed играв :pos: DIRT 3 презаслужено. NFS и Batman на пола ми скурчија. Fifa ја мразам оти брат ми ме гази. А Portal 2.. неможам да аргументирам, кецот ја играв пред гооодини и поголем импакт ми има оставено.

Според тоа што играм повеќе, вака мојот редослед.
Другите ги немам пробано.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
3. Star Wars: ToR
2: Skyrim
1. Deus Ex: Human Revolution

Ова се моите топ 3 игри од минатата година.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Штета што нема да имаме уште една ваква година. Оваа година стварно имаше премногу добри игрици.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Skyrim се знае :D Можда неможам да пројдам една стаза али ипак е најзакон :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom