Најдобра стратегија што сте ја играле до сега?

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
404
Поени од реакции
472
Command and Conquer 3 Tiberium Wars, Command and Conquer Generals + ZH.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.675
Поени од реакции
38.683
Warlords, Fantasy/Panzer/Allied General, Star Chamber, Crystal Warriors, Armello, Codename STEAM

Tука не ги ставам електронските конверзии на игрите на табла и со карти.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
82
Поени од реакции
61
Rise of Nations, Red Alert 2 и Rome Total War ги имам на пц и ден денес иако почнав да ги играм уште пред 15 години и некако најдраги ми се. Age of Empires беше ептен популарна на времето, се играа и Age of Mythology, War Craft, Star Craft, C&C Generals. Оние што се базираа на реалност а не SciFi повќе ги преферирав.
 
Член од
3 јуни 2020
Мислења
5
Поени од реакции
6
Paradox se dobri samo vo ponovo vreme izgubiv cela doverba.. HOI4 i imperator se cisto sranje, CK2 Victoria 2 i Darkest Hour se definitivno najdobri
Od total war najomilena mi e Shogun 2
 
На врв Bottom