Најдобра стратегија што сте ја играле до сега?

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
ИМА НАВИСТИНА МНОГУ , НО НЕКОИ СЕ СТВАРНО ЧИСТО ПРОМАШУВАЊЕ !!! КОЈА Е НАЈДОБРАТА ШТО СТЕ ЈА ИГРАЛЕ ДО СЕГА ???
 
Член од
12 април 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Command & Concure сите верзии. евентуално Frozen Throne
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.438
Поени од реакции
86
Red Alert 2 i Yuri's Revenge
Сега ја чекаме Red Alert 3
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
Ногу јасно.. Варкрафт особено дота
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Command and Conquer, War Craft, Star Craft, Total Annihilation и не ми текнува на уште некоја али би требало тие да се :)
 
Х

Ханзо

Гостин
Од класични RTS - Warcraft 3 и Red Alert 2
Инаку, омилена ми е Hearts of Iron 2 (ова би било Grand Strategy или така нешто).
 
На врв Bottom