Најдобра петорка на првенството

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Паркер, Теодосиќ и Меккејлеб играат на иста позиција, плејмејкер.

Патем, мора Денг од Велика Британија во прв состав.
Бо не е плеј.. Владо Илиевски е плеј, Бо игра 2ка
--- надополнето: Sep 7, 2011 12:26 PM ---
И Озил и Иниеста, и Гигс и Бејл играа на иста позиција минатата сезона па беа ставени во најдобрите 11 за таа сезона .. Ако ме сфаќаш што сакаш да ти кажам.

Јас кажав за мене која е најдобрата петорка, не знам дали тие може да играат заедно затоа што како што кажав не се разбирам во позициите, а тоа која петорка на крај ќе биде прогласена за најдобра е друго прашање.
Бејл природна позиција му е ЛЕВ БЕК, али тренерот го игра лево крило и не игра иста позиција ко Озил, Иниеста и Гигс ...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
1. Паркер
2. Бо
3. Денг
4. Гасол/Новицки
5. Барњани (иако мислам дека играше помалку неодговорно, но 22.8 поени, 7.4 скокови и 1.6 блокади по натпревар не можат да се занемарат)

проблем со оваа петорка е што има двајца играчи чиишто тимови отпаднаа во првата фаза. обично такви не влегуваат во најдобра петорка.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
1. Паркер
2. Наваро
3. Денг
4. Новицки
5. Крстиќ

1. Теодосиќ
2. Бошко Лестеровски :D
3. Савановиќ
4. Кириленко
5. Гасол
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
не гледам по кој основ го ставаш Наваро пред Бо, ниту Савановиќ (тој не ни игра 3) пред еден Батум, да кажеме, но ајде...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
не гледам по кој основ го ставаш Наваро пред Бо, ниту Савановиќ (тој не ни игра 3) пред еден Батум, да кажеме, но ајде...
Савановиќ ако не заслужува да биде барем во втората најдобра петорка, тогаш незнам што да ти кажам... Знам дека игра 4. ама во моментот не ми текна кој би можел да ја пополни таа позиција...

И да, јесте да е наш, го почитувам повеќе од Наваро, го засакав како да е чист Македонец, игра со срце, ама споредба Наваро-Бо, не е потребна... Барем мое мислење, затоа е и темата, секој да си изнесе свое мислење... Не мислиме сите исто...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Па, реално, на позиција 4 конкуренти му се По Гасол и Новицки; освен ако не направиш некои рокади, па Гасол го ставиш како 5ка (иако најмногу игра 4ка а брат му 5ка)... или да го ротираш Савановиќ па со Батум да се јадат на 3ка (мада Батум може да го ставиш и на 2ка)...

а Наваро најмногу игра како плеј, Рики Рубио со 15 мин. по натпревар му е само замена...

но, и така овие идеални петорки се само зафрканција...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Омер Ашик е добар, но не може пред Барњани, Крстиќ, М. Гасол и Кејман, па како сакаш врти ја. Мислам, по прикажаното овде.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
kako be Grobar dojde do konstatacija deka Navaro e podobar od Bo...minat trud li,shto li e samo ti si znaesh...vo momentov Bo e broj 1 vo Evropa na negovata pozicija i toa ne e samo moe mislenje,procitaj komentari od strucnjaci vo taa oblast koi shto go komentiraat Euro 2012.Pred Navaro gi ima barem ushte 3-4,vprocem vidi i statistika.I tocno,ne mislime site isto,ama dobro e da se znae koga mislenjeto ti e pogrshno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom