Најдобра петорка на првенството

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.402
Поени од реакции
13.719
Според мене:

По Гасол
Дирк Новицки
Тони Паркер
Милош Теодосич
Лестер Бо Мекејлеб :)

Не се разбирам многу многу во позицииве во кошарката, па петоркава ја направив според оние играчи кој мене највеќе ми оставиле впечаток сега за сега.. Според вас ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Паркер, Теодосиќ и Меккејлеб играат на иста позиција, плејмејкер.

Патем, мора Денг од Велика Британија во прв состав.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Значи вака Паркер е со сигурност прв плеј БО би бил резерва во тој најдобар состав. Тоа го кажа и Аца Петрович,
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.402
Поени од реакции
13.719
Добро читајте убаво мајка му стара, реков дека не се разбирам во позициите многу многу, и петорката ја направив од оние играчи што највеќе ми оставиле впечаток, т.е на кои најмногу ми се допаѓа нивната игра. И ова од играчи кој што сум ги гледал лично, Велика Британија не сум ја гледал досега ни еднаш и не можам да го ставам Денг, а според статистиките гледам дека заслужува ..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Добро читајте убаво мајка му стара, реков дека не се разбирам во позициите многу многу, и петорката ја направив од оние играчи што највеќе ми оставиле впечаток, т.е на кои најмногу ми се допаѓа нивната игра. И ова од играчи кој што сум ги гледал лично, Велика Британија не сум ја гледал досега ни еднаш и не можам да го ставам Денг, а според статистиките гледам дека заслужува ..
А што е "Најдобра петорка" е онаа петорка која на крај ќе биде прогласена за игра и као таква не може да има два играчи на иста позиција.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Според мене, најдобра петорка е
Андреа Барњани
Луол Денг
Дирк Новицки
Душко Савановиќ
Тони Паркер
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.402
Поени од реакции
13.719
А што е "Најдобра петорка" е онаа петорка која на крај ќе биде прогласена за игра и као таква не може да има два играчи на иста позиција.
И Озил и Иниеста, и Гигс и Бејл играа на иста позиција минатата сезона па беа ставени во најдобрите 11 за таа сезона .. Ако ме сфаќаш што сакаш да ти кажам.

Јас кажав за мене која е најдобрата петорка, не знам дали тие може да играат заедно затоа што како што кажав не се разбирам во позициите, а тоа која петорка на крај ќе биде прогласена за најдобра е друго прашање.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
И Озил и Иниеста, и Гигс и Бејл играа на иста позиција минатата сезона па беа ставени во најдобрите 11 за таа сезона .. Ако ме сфаќаш што сакаш да ти кажам.

Јас кажав за мене која е најдобрата петорка, не знам дали тие може да играат заедно затоа што како што кажав не се разбирам во позициите, а тоа која петорка на крај ќе биде прогласена за најдобра е друго прашање.
Абе се читаш ли ти бираш ПЕТ играчи што според тебе се најдобри а не петорка. Тоа не е најдобра петорка пошто има играчи што не можат да играат во таа петорка бидејќи некој им го зема местото односно се двајца на иста позиција. Најдобра петорка која ќе ја прогласи ФИБА се пет играчи што играат на различна позиција и со тоа формираат прва постава за игра!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.656
Поени од реакции
13.156
Според мене, најдобра петорка е
Андреа Барњани
Луол Денг
Дирк Новицки
Душко Савановиќ
Тони Паркер
Е овој вампир колку корисен играч е. Каков Теодосиќ, каков Крстиќ, за сега тој е најдобар играч на Србите. Кога не им оди ништо ќе му дадат топка на него и бап тројка, и веднаш ги дига од мртви. А, плус, не е само за тројки знае и друго да одигра.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Според мене, најдобра петорка е
Андреа Барњани
Луол Денг
Дирк Новицки
Душко Савановиќ
Тони Паркер
same here... а пак best defence team...

Тодор Гечевски
Дирк Новицки
Андреј Кириленко
Војдан Стојановски
Бо Меккејлеб

:cool:
 

phazrew

Deepholm
Член од
3 септември 2011
Мислења
322
Поени од реакции
300
Лестер БО Мекејлеб
Дарко Соколов
Војдан Стојановски
Дирк Новицки
Тодор Гечевски
 
M

Mario Gómez

Гостин
1.Parker.
2.Navarro.
3.Deng
4.Nowitzki
5.Gasol.

Гасол иако го играат 4-ка у НБА он исполнува све за центар да е.

Замени.

1. Teodosic
2. Bo(двојка е на првенствово, немој да кењал некој).
3. Bogdanovic
4. Ilysova
5. Samardziski :D
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
PG Бо Мекејлеб
SG Војдан Стојаноски
SF Лујол Денг
PF Дирк Новицки
C Пау Гасол

Фазла
PG Тони Паркер
SG Не ми текнува јебига
SF Андреј Кириленко
PF Андреа Барѓјани(под дифолд центар но може да ги игра сите позиции)
C Ненад Крстиќ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom